[MOC] MAN TGS 8x4 Holownik

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

Karol pisze:bo moja jest nieco inna :)
62.4 to nie 94mm. Luz jest bardziej widoczny, bo średnica koła jest większa i bardziej się ugina. Aaaale to jeszcze do dopracowania. TGS też nie był idealny na początku :P

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#17 Post autor: 3dom »

A teraz jest? :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

3dom pisze:A teraz jest? :P
No nie, nie ma czerwonych felg...

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: BONBINI »

Piękna ciężarówka, urzekające detale, a te boczne wyciągarki są bardzo orginalne. Teraz spróbuj zmienić skalę i upakować wszystko w skali 1:25 ;-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 803
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#20 Post autor: Atros »

Kolory, proporcje, detale, funkcje - wszystko na najwyższym poziomie, piękny model.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#21 Post autor: REX »

Przeczytałem, obejrzałem i jestem pod ogromnym wrażeniem.
Nie dość, że ładny i ma wiele funkcji, to jeszcze działa bardzo efektownie.
Dodatkowo bardzo mi się podobała cała prezentacja.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#22 Post autor: Kruk »

Noo to w końcu mogę co nieco wyskrobać. Po pierwsze nie wiedziałem, że zajęło Ci to Longer aż 9 miechów, kupa roboty musiało przy nim być nie wspominając o gigantycznych kosztach w tysiącach. Po drugie, no co ja mogę Ci jeszcze powiedzieć jak już wszyscy tak wysłodzili jak się dało, mechanizmy i upchanie tego wszystkiego jak zwykle na Twoim poziomie więc się nie rozczarowałem, bardzo mi się podoba sama skorupa, patent na błotniki, bardzo dobrze Ci to wyszło, ale co się na kombinowałeś i na składałeś to Twoje. Po trzecie, model zachwyca w każdym detalu, boczne wciągarki czy też wysuwany kogut ku górze rozbraja system, dla mnie model nie moich lotów, choć przyznam, że jakoś nie bardzo przepadam za holownikami (tak, tak, mój fetysz do maszyn budowlanych :D ) to tak Twoje cacko jak najbardziej bym chciał mieć na swojej półce, a jak ktoś to już kiedyś powiedział, nie ma lepszego pochlebstwa jak naśladownictwo. Jak zawsze martwię się o "zdrowie" silnika napędowego przy takiej masie, ale nie widać na filmie aby XL umierał , więc tym większy plus dla Ciebie. Wszystkie silniki są do jednego box'a podpięte, prawda? Nie za bardzo go to obciąża ale z racji miejsca a i wagi pewnie drugiego by nie dało się wepchać. P.S. Jeśli teraz chcesz się wziąć za telehandler'a to ja jestem stanowczo na tak, bo nie było jeszcze tej maszyny w wersji technic z model team'ową skórką więc czekam z niecierpliwością. Aaa i popraw wywrotce te błotniki przy okazji zakupów na BL'u bo aż się proszą o tą drobną modyfikację i nie zmieniaj felg na chromowych tak jak na fotce było, tak jest lepiej w takim przypadku. Gratuluje Ci Longer noo i czekamy na kolejnego zaskakującego modela.
Ostatnio zmieniony 2014-11-07, 12:52 przez Kruk, łącznie zmieniany 2 razy.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#23 Post autor: legosamigos »

Z niecierpliwością czekałem na Twój holownik, no i z wielką radością się w końcu doczekałem :) Sam jestem na etapie budowania holownika 4 osiowego, tylko w nieco innej wersji, no i na pewno nie tak bawialny jak Twój. Mnóstwo funkcji, styl i elegancja w tym Twoim pojeździe. Również nie spotkałem się z wyciągarką boczną, lecz pomysł bardzo mi się podoba. No i również bardzo mi się podoba pomysł z przednimi podporami schowanymi za klapą. Jednym słowem podziwiam i gratuluję bardzo udanego modelu
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#24 Post autor: SERVATOR »

M_longer pisze:
3dom pisze:A teraz jest? :P
No nie, nie ma czerwonych felg...
"Chromnij" sobie na czerwono u Auriego ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#25 Post autor: Jellyeater »

Piękny. Co tu dużo mówić. Wygląd lepszy niż MT, a funkcji więcej niż w niejednym modelu.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#26 Post autor: bacon »

Po samej fotce mnie nie zachwycił ale po filmie i prezentacji jestem zmasakrowany. Genialny model, niesamowita ilość funkcji. Podziwiam :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#27 Post autor: legosamigos »

Od siebie dodam, że dałem Ci "like" na YT i na pewno masz mój głos przy MOCu miesiąca ;) Nie wiem czy bardziej Twój model nie pasuje do MT?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#28 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze:Karol napisał/a:
bo moja jest nieco inna :)

62.4 to nie 94mm. Luz jest bardziej widoczny, bo średnica koła jest większa i bardziej się ugina.
Panie, ale to nie mówiłeś, że to na kołach 62 chcesz budować, a ja Ci wspomniałem, że u mnie będą 81 :P
Kruk pisze:Jeśli teraz chcesz się wziąć za telehandler'a to ja jestem stanowczo na tak, bo nie było jeszcze tej maszyny w wersji technic z model team'ową skórką więc czekam z niecierpliwością.
Coś pod ten deseń zrobił kiedyś Fistach: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=414975
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#29 Post autor: M_longer »

BONBINI pisze:Teraz spróbuj zmienić skalę i upakować wszystko w skali 1:25 ;-)
Na korbki bez problemu. W sumie jakby zrobić dużą skrzynkę rozdzielczą...
Kruk pisze:kupa roboty musiało przy nim być nie wspominając o gigantycznych kosztach w tysiącach.
To może słówko wyjaśnienia, bo zaraz się okaże że przy każdej budowie wykładam tysiące. Mam dosyć dużą kolekcję klocków zbieranych przez lata, oczywiście przy moim podejściu nie da się zbudować modelu bez dokupienia klocków, ale są to zakupy na małe kwoty i przeważnie udaje się zamknąć w 2-3 zamówieniach.
Kruk pisze:Wszystkie silniki są do jednego box'a podpięte, prawda?
Tak, Razem ze wszystkimi światłami. ALE teraz kompresor mam na Lce, któa jest dużo mniej prądożerna, więc jeden aku daje radę to uciągnąć. W czerwonym W900 miałem kompresor na RC, po kilku napompowaniach bateria zdechła.
Kruk pisze:Nie za bardzo go to obciąża ale z racji miejsca a i wagi pewnie drugiego by nie dało się wepchać.
Rama była od początku projektowana pod jednego XLa. Jakby trzeba było dodać drugi to... byłby problem :)
Kruk pisze:Aaa i popraw wywrotce te błotniki przy okazji zakupów na BL'u bo aż się proszą o tą drobną modyfikację i nie zmieniaj felg na chromowych tak jak na fotce było, tak jest lepiej w takim przypadku.
Wywrotka będzie przebudowana, a w zasadzie to chyba zostanie z niej właśnie kabina, bo jak teraz patrzę na dwa TGSy to ten żółty mi się mniej podoba. A tak w ogóle to muszę zbudować od nowa W900, bo mi się go szkoda zrobiło.
SERVATOR pisze:"Chromnij" sobie na czerwono u Auriego ;)
A raczej idź do modelarskiego po farbki.
legosamigos pisze:Nie wiem czy bardziej Twój model nie pasuje do MT?
Ach te dylematy... :) Zawsze się zastanawiam gdzie takie modele wrzucić, z racji tego że po rozstawieniu podpór widać całe bebechy, wybrałem Technic.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#30 Post autor: noniusz »

Również przyłączam się do wszystkich komentarzy zachwytu nad tym modelem.

Akurat wybrałeś sobie do budowy kolor, który w klockach jak mało który mi się nie podoba i na całe szczęście zrezygnowałeś z koncepcji budowy 1-kolorowego pojazdu. O dziwo kolor Tan przełamany czerwienią wygląda nadzwyczaj ładnie, dodatkowego uroku dodają mu również te cienkie odblaski, także wszystko ostatecznie bardzo ładnie się skomponowało.

Fajnie, że dach kabiny ewoluował z płaskiego na lekko skośny, dopiero jakoś niedawno odkryłem te długie skosy Slope, Curved 10 x 1 i widzę w nich strasznie duży potencjał.

Cieszy mnie też, że model zbudowałeś na kołach 62.4x20, na tych mniejszych nie wyglądał by chyba tak efektownie.

Od strony technicznej model również na najwyższym poziomie. Z jednej strony szkoda, że wszystkie funkcje nie są zdalnie sterowane, z drugiej jednak, gdyby w model pakować wszystkie silniki wieże itp. na pewno nie zmieściło by się tyle bajerów. Z tych ostatnich najbardziej przypadł mi do gustu wyskakujące światła migające :)

Gratuluję kolejnego udanego modelu i zgodnie z zapowiedzią oczekuję na ładowarkę teleskopową zbudowaną z równie wielką pompą.
Ostatnio zmieniony 2014-11-07, 15:05 przez noniusz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ