40092 Reindeer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

40092 Reindeer

#1 Post autor: nisiia »

40092 Reindeer

Obrazek

Seria: Holiday. Christmas
Rok wydania: 2014
Liczba elementów: 139
Cena: $9.99, £8.49, €9.99, PLN 39.99

Bricklink | Brickset

Drugi z moich świątecznych zakupów zestaw, chyba bardziej mi przypadł do gustu niż Bałwanek.

Obrazek Obrazek
Pudełko kartonowe, nieduże. Z tyłu pudełka możemy zobaczyć kilka obrazków, na których Renifer dzielnie roznosi prezenty grzecznym AFOLom :).
Obrazek Obrazek
W środku dwa woreczki i niegruba instrukcja. Klocków mnogość i różnorodność, zestaw na pewno jest dobrym dawcą dla początkującego MOCarza.
Obrazek Obrazek Obrazek
Budowanie zaczynamy od kopytek i brzuszka, niestety w którymś momencie coś poszło nie tak i musiałam zaczynać jeszcze raz ;).
Obrazek
Renifer trochę przypakowany, ale ciężka praca go czeka, więc nie ma co się dziwić ;).
Obrazek Obrazek
Mamy skończony tułów (ogon jest już z właściwej strony), mamy przesłodki łepek gotowy i tu chciałabym się pochylić na minutkę nad porożem. Moim zdaniem niezwykle udany element. Przy tak niewielkich rozmiarach zwierzęcia udało im się bardzo ładnie i dość precyzyjnie oddać kształt rogów.
Obrazek Obrazek Obrazek
Gdyby ktoś się zastanawiał po co reniferu dziurka w brzuszku, to odpowiem, że nie na napiwki. Prezenty rozdaje on prosto z serca, jest do nich dość przywiązany, a nawet przyczepiony.
Obrazek Obrazek
Zdziwiło mnie to, że oba prezenty są przyczepialne. Dość dziwne, skoro i tak możemy na raz doczepić tylko jeden, drugi zrobiłabym w takim przypadku już elementem czysto dekoracyjnym.

Reniferek jak dla mnie jest przewspaniały, 9/10. Ma słodką mordkę, jest bardzo bawialny, trochę przypomina 31019 Zawadiackie Zwierzęta. Jedyny minus to ta czapka, która przypomina mi komin, ale no już nie będę taka czepliwa ;).
Razem z Bałwankiem stworzą piękną ozdobę na jakiejś półeczce.
Ostatnio zmieniony 2014-12-14, 15:29 przez nisiia, łącznie zmieniany 5 razy.
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: yoshi82 »

Bardzo ładny renifer. Zastanawiało mnie właśnie jak on trzyma ten prezent. Jedna rzecz mi nie pasuje, dlaczego renifer wrzuca prezenty przez komin? Co chyba im się tam w LEGO pomyliło... W sumie to Duńczycy, a nie Finowie :P
Pozdrawiam,
Łukasz

ODPOWIEDZ