[MOC] Santa's Workshop 2014...

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

[MOC] Santa's Workshop 2014...

#1 Post autor: BHs »

W końcu dojechał nasz BOP 2014. Akurat na gwiazdkę :).
Obrazek
Wobec powyższego, trudno nie mieć wrażenia, że w tym roku Mikołaj miał dodatkową fuchę i pracował specjalnie dla Nas LUGPolowców.
Naszemu reporterowi udało się podkraść do fabryki Mikołaja przy Biegunie Północnym, gdzie właśnie kończy się tłoczenie i pakowanie klocków dla członkiń i członków LUGPol, i zrobić jej kilka fotek.
Panuje tu przedświąteczny tłok i zamieszanie, łatwo potknąć się o jakiś kabel. Skrzaty, pracując po 20 godzin na dobę muszą jeszcze uważać, aby im czapek nie wkręciło w tryby maszyny.
W związku z tym nic dziwnego, że sam Mikołaj bardziej niż wścibskich reporterów boi się inspekcji BHP i PIPu.
ObrazekObrazek
Na szczęście dla wygłodzonych oczekiwaniem na klocki braterstwa LUGPolu widać, że transport elementów jest już prawie gotowy i dzielni pomocnicy Mikołaja
kompletują wszystko na piętrze fabryki, na którym tuż obok znajduje się lądowisko dla zaprzęgu transportowych reniferów.
ObrazekObrazek
Jako zapewne się domyślacie, inspiracją był udany w mojej opinii zestaw 10245 Santa's Workshop. Z niego powstał pomysł na nieco bardziej industrialną wersję fabryki. Także obsada została prawie w całości rekrutowana z tego zestawu.
Sama tłoczarka klocków, na tym bardzo mi zależało, w pełni funkcjonuje - mimo niewielkich wymiarów udało się zamontować poruszany korbą taśmociąg + dwa inne ruchome elementy. Podejrzewam, że jakby zrzucić ograniczenia powierzchniowe, to efekt byłby jeszcze bardziej ciekawy (może dodać PF-a?). Ale to na razie przyszłość.
ObrazekObrazek
Dla niewtajemniczonych, nie ma tu elementów niekoszernych :).
Te małe klocuszki, to elementy dawno już nieprodukowanej serii Modulex (niektóre mają oznaczenie "M" zamiast "lego" na studzie)...

Mimo, że jeszcze nie grudzień i daleko nam do zapachu barszczu w domu, pozostaje tylko podłączyć życzenia, aby teraz Mikołaj zabrał się za produkcję dla Was (o ile byliście grzeczni...) jakiś ciekawych zestawów pod choinkę! :)
Ostatnio zmieniony 2014-11-25, 20:28 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Mestari »

Fajnie ten Modulex wygląda :) Podobają mi się też schody (mam taki sam patent w Studogrodzie :) ) i sama maszyna - wygląda odpowiednio skomplikowanie ;)

babzos
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:36
Lokalizacja: Poznań

#3 Post autor: babzos »

Schody są świetne. Najbardziej podoba mi się linia produkcyjna, uchylona klapa sprawia wrażenie, że praca idzie pełną parą. W końcu został tylko miesiąc do Świąt i tylko rok do otrzymania kolejnego BOPa ;)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Bardzo fajna praca, coś czuję, że prace konkursowe będą na wysokim poziomie :)

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Mateusz92 »

Świetny MOC. Tak samo jak koledze Mestari podobają mi się schody i poręcz do nich. Na plus według mnie można zaliczy, że konstrukcja jest pod kątem (maszyna do klocków, balkon/górna platforma) co bardzo urozmaica pracę.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

(Kurczaki) kolejne świetne wejście do konkursu ;)
Fajna machina i na dolnym pokładzie dużo się dzieje co powoduje, że ścisk tam mają niemiłosierny - mam nadzieję, że jednak zrobisz wersję rozszerzoną.
Jedno co mi się nie podoba, to twarz tego Mikołaja - przez to, że uśmiech wystaje ponad linię brody wygląda ona jakby była doklejona (A PRZECIEŻ TO PRAWDZIWY MIKOŁAJ!).

No i miło, że paczki dla LUGPOLowiczów spore :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

Praca robi duże wrażenie. :) Budowla nie pod kątem prostym. :) Lubię industrialne klimaty. Ilość szczegółów w tej maszynerii jak na winietkę jest olbrzymia.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ