[MOC] Szopka betlejemska

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

[MOC] Szopka betlejemska

#1 Post autor: BHs »

Obrazek
Mizerna, cicha, stajenka licha,
Pełna niebieskiej chwały.
Oto leżący, przed nami śpiący
W promieniach Jezus mały.


Obrazek
Mała scenka, której tradycję już jutro przyjdzie nam świętować.
Całość przerobiłem na kartkę świąteczną. Z MOCa, zważywszy na okres przedświąteczny i związane z nim... hmm ograniczenia czasowe, jestem nawet zadowolony. Najwięcej czasu zajęło mi wymyślenie sposobu aby aniołki latały, ostatecznie stanęło na kombinacji (od ściany): Black Antenna Whip 8H + Technic, Pin with Friction Ridges + Plate, Modified 1 x 2 with Arm Up + Minifig, Neck Bracket with Back Stud
Ekipa rzymska z Herodem na czele po lewej oczywiście tylko czeka, ażeby się rzucić i - mówiąc współczesnym językiem - wygryźć rodzącą się konkurencję...
Postaram się może później wstawić ładniejsze zdjęcia. Pogoda nie dopieszcza (chmury, deszcze), lampa odbija się od "nieba" a w amoku przygotowań przedświątecznych ciężko rozkładać statyw :].
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Sirius »

Miałem ten sam problem przy fotografowaniu swojego MOCa. Gdybym czekał na dobre, naturalne światło to tematyka by się trochę zdezaktualizowała.

Fajny pomysł na Jezusa i korpus z turbanu. Swoją drogą, szkoda, że Lego jeszcze nie zdecydowało się na minifiga niemowlaka.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#3 Post autor: BHs »

Sirius pisze:Swoją drogą, szkoda, że Lego jeszcze nie zdecydowało się na minifiga niemowlaka.
Jedna firma już odkryła tę niszę i produkuje "niemowlaki". Szkoda, że produkt made in USA i sprowadzenie beczułki 1x1 z wymalowaną buźką kosztuje tyle, że całość zabawy mija się nieco z celem. Może kiedyś :).
Korzystając z okazji - wrzucam kilka lepszych fotek:
ObrazekObrazekObrazek
Na ostatniej wyraźnie widać patent na latające aniołki. Przy normalnym spoglądaniu na szopkę mocowania nie widać na czarnym niebie, dopiero rzut okiem z góry pokazuje rozwiązanie (jednocześnie obdzierając aniołki z uroku mirażu unoszenia się własnymi siłami :)).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ