Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Motolotnia
Autor Wiadomość
krowkens 

Wpisy: 218
Wysłany: 2014-11-24, 19:04   [MOC] Motolotnia

Model powstał na potrzeby konkursu "Konstrukcja Technic - konkurs 3in1". Na pomysł zbudowania motolotni wpadłem czytając ten wątek gdzie jest napisane o motolotni: "To jeden z tych modeli, który w serii Technic ani nie miał, ani do dziś nie ma swojego seryjnego, oficjalnego odpowiednika". Faktycznie - pojazdów, konstrukcji, wielokołowców jest wiele, ale motolotni jeszcze nie spotkałem.
Nie jest to model jakiejś konkretnej motolotni. Nie wiem nawet czy można mówić o modelach motolotni, nie wiem czy to się produkuje seryjnie. Moja konstrukcja ma po prostu przypominać motolotnię. Myślę że choć trochę udało mi się oddać kształty motolotni. Model w większości zbudowany z technic, posiada pokrętło które umożliwia wprawianie silnika i śmigła w ruch. Skrzydło nie jest zamocowane na stałe. Po popchnięciu pałąka może zmieniać kąt natarcia, choć w bardzo niewielkim zakresie.
Po zbudowaniu prototypu i przeliczeniu części okazało się że jest ich dużo więcej niż 200. Musiałem zatem wprowadzić kilka zmian, które pozwoliły na zmieszczenie się w regulaminowej ilości. Teraz z minifigiem jest 195.
Zdjęcia.

Nasz pilot przed lotem wydawał się rozluźniony, ale w czasie lotu nieco się wystraszył.

Wiem że skala nie ta, ale nie mogłem sobie odmówić umieszczenia mojego ulubionego minifiga w fotelu pilota.

koala 

Wpisy: 17
Wysłany: 2014-11-24, 20:47   

Oooo krajan z Tychów coś zaczerpnął z mojej recenzji. :) Za to masz ode mnie głos. :)
Konstrukcja fajna bo nie przekombinowana i nie odpicowana aż do bólu.
Ja ślęczę nad własną wersją kolejki ale z weną słabo. ;)

Miodzio438 

Wpisy: 35
Wysłany: 2014-11-24, 20:53   

Mam wrażenie, że rozpiętość skrzydeł jest proporcjonalnie za mała w stosunku do rozmiarów (ładnego i podobającego mi się) wózka Twojej motolotni.

piotrek839 

Wpisy: 458
Wysłany: 2014-11-24, 23:38   

Odlicz minifiga i za elementy do limitu postaraj się podłączyć koła z silnikiem i wiatrakiem. Pamiętaj, że jest to konstrukcja Technic, więc wygląd nie powinien być jedynym atutem. Masz jeszcze sporo czasu a wiele osób zrobi Ci mocną konkurencję:)

M_longer 
VIP

Wpisy: 5374
Wysłany: 2014-12-25, 11:46   

Sam myślałem o motolotni, ale zbudowanej w zupełnie inny sposób. Może kiedyś mi się zechce to zbudować :D

Skrzydło jest malutkie, a koła za duże. Nie dałoby się tych proporcji poprawić?

Belfast 
Wróg wszelkiego fanatyzmu !

Wpisy: 387
Wysłany: 2014-12-25, 14:38   

M_longer napisał/a:
...... Skrzydło jest malutkie, a koła za duże. Nie dałoby się tych proporcji poprawić?

eeee i.... nie lata ;)

Belfast

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu