[MOC] 2# Hero of Fire

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] 2# Hero of Fire

#1 Post autor: KUKUS »

Pora pochwalić się kolejną konstrukcją. Dzisiaj na tapecie – Bohater Ognia. Być może, gdyby w klockach od Lego znalazły się też klocki pochodzące od dużych Toa, końcowe konstrukcje wyglądałyby nieco inaczej - choć prywatnie uważam, że i tak nie jest źle …



2. Bohater Ognia
Obrazek

BRICKSHELF
FlickR (galeria zbiorcza)
DeviantArt (galeria zbiorcza, zapasowa)

Wątek na QQS-owym, w którym dodatkowo nieco o historii bohatera.


Tworząc powyższą konstrukcję starałem się zaprojektować ją tak, jakbym miał stworzyć nowego Tahu. Gdy jednak zorientowałem się, że w paczkach są tylko Protektorzy – z rozwoju powyższej koncepcji zrezygnowałem, aby utworzyć własną, niepowtarzalną postać.

Obrazek
Obrazek

Nogi Bohatera Ognia są nieco masywniejsze, niż pozostałych członków drużyny. Przy ich budowie starałem się uzyskać coś w rodzaju „efektu płomieni” – w tym celu wykorzystałem dodatkowe, czerwone „maski”.

O uzbrojeniu chyba nie ma co pisać, bo jest identyczne jak w przypadku [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=24408]pierwszej[/url], prezentowanej postaci.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W figurkach z serii Hero Factory zawsze bolały mnie ich gołe plecy, przez co - z tej perspektywy - prezentowały się one dość słabo. Nauczony tym doświadczeniem wykorzystałem mały kręgosłup, do którego domontowałem kilka elementów opancerzenia – efekt jaki jest, każdy z Was widzi (ja tam jestem zadowolony, chociaż gdybym miał taką możliwość, sprawdziłbym jeszcze kilka systemowych elementów …).


I na koniec:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Mutran »

Świetny pancerz na nogach. Całość wygląda dzięki temu masywniej.
Maski pająków wyglądają mega jako zbroja.
Nie pasuje mi tylko taka bieda na klacie. Mało opancerzona.
Cała postać wygląda ekstra i tak szczerze podoba mi się bardziej niż ten pierwszy dark lord :)
Miecz kojarzy się z czymś pomiędzy bronią Ackar'a a Furno XL
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Fajne naramienniki i masywne nogi. Ciekawa (dodatki kolorystyczne) acz rzeczywiście nieco za "lekka" klatka. Ogólnie bardzo miły zwłaszcza jak porównać go z najnowszym Tahu.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

Ten zalinkowany Tahu w ogóle mi się nie podoba. Na jego tle MOC Kukusa bardzo pozytywnie się prezentuje. Z drugiej strony ze względu na ilość części byłby pewnie co najmniej 2x droższy. Coś za coś.

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Mutran »

A tak na marginesie. Na razie wrzucasz samych humanoidów ale nie wierzę, że nie masz czegoś "potwornego" w zanadrzu :]
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Mutran pisze:Nie pasuje mi tylko taka bieda na klacie. Mało opancerzona.
SERVATOR pisze:acz rzeczywiście nieco za "lekka" klatka
To się wzięło stąd, iż początkowo powyższy model miał być Matoraninem. Dopiero nieco później awansowałem go na bohatera. Ale już nie bawiłem się z profilowaniem brzucha/piersi itd - uznałem, że dobrze jest, jak jest. Zwykle zbroja kojarzy się z wojownikiem, który ma co prawda solidny pancerz, ale blokuje ona jego ruchy - uboższe uzbrojenie na klatce piersiowej ma podkreślić to, że tak nie jest.


Poniżej znajdziecie kilka zdjęć konstrukcji z wcześniejszego etapu (czerwony był moim pierwszym bohaterem, którego zmajstrowałem, dlatego też zrobiłem mu dodatkowe zdjęcia):

Faza 1 - "Matoranin"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Projekt zacząłem od szkieletu. Zależało mi na tym, aby uzyskać możliwie jak najwięcej punktów artykulacji - stąd m.in. ruchome ramiona oraz tors.

Obrazek
Obrazek
Dzięki zginającym się ramionom można z nim było zrobić znacznie ciekawsze pozy. Wciąż jednak naramienniki (a raczej ich brak) nie dawały mi spokoju - miałem po prostu wrażenie, że można to było zrobić lepiej.

Faza 2 - "konserwa"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Od wersji finalnej różni się tym, iż nie posiada dodatkowego opancerzenia na udach oraz ogni z tyłu nóg.

Ramiona wyglądają lepiej, ale nie poruszają się już tak swobodnie. Podobny problem jest z głową.


Mutran pisze:Maski pająków wyglądają mega jako zbroja.
Gdy pierwszy raz je zobaczyłem, wiedziałem już do czego się nadadzą :)

SERVATOR pisze:Ogólnie bardzo miły zwłaszcza jak porównać go z najnowszym Tahu
spacelord pisze:Ten zalinkowany Tahu w ogóle mi się nie podoba.
Mnie przeraża cena - prawie 100 zł za Bionicla to trochę dużo. No, a tak poza tym - Lego użyło złotej zbroi zamiast srebrnej, która w moim odczuciu leżałaby dużo lepiej.

spacelord pisze:Z drugiej strony ze względu na ilość części byłby pewnie co najmniej 2x droższy. Coś za coś.
Gdyby zamiast zbędnych elementów, takich jak np. złote miecze wsadzić dodatkowy pancerz, to może nie byłoby z tym aż tak źle. W miejsce tych udziwnionych naramienników użyłbym 2 torsów pająka (jak w mojej konstrukcji).


Mutran pisze:Na razie wrzucasz samych humanoidów ale nie wierzę, że nie masz czegoś "potwornego" w zanadrzu :]
Wiara potrafi czynić cuda ;)

ODPOWIEDZ