[MOC] 3# Hero of Stone

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] 3# Hero of Stone

#1 Post autor: KUKUS »

Lećmy dalej z tym koksem! Jako ciekawostkę powiem, że Bohatera Kamienia początkowo zrobiłem żeby tylko zrobić – nie liczyłem na wiele, ale dodanie mu kilku dodatków (broń) uczyniło go jednym z ciekawszych bohaterów (wnioski na podstawie obserwacji na Flickrze/DA). Tak czy inaczej – zapraszam!



3. Bohater Kamienia
Obrazek

BRICKSHELF
FlickR (galeria zbiorcza)
DeviantArt (galeria zbiorcza, zapasowa)

Wątek na QQS-owym, w którym dodatkowo nieco o historii bohatera.


Ogólnie, to gatling powinien mieć jeszcze magazynek (w tej roli świetnie sprawdziłaby się gąsienica czołgu). Miałem też pomysł, aby zrobić mu cygaro – takie, jak mieli bohaterowie na filmach (w końcu Bohater Kamienia to nie lada twardziel!).
Obrazek
Obrazek
Kocham to spojrzenie! (zdjęcie powyżej)

Obrazek
Na powyższym zdjęciu oczami wyobraźni widzę, jak heros przeładowuje broń, a z boku pada łuska pocisku. W buzi zaś tkwi cygaro, z którego tli się szary dym.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kilka dodatkowych zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
- Hasta la vista!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Faktycznie "fuzyja" najbardziej przyciąga uwagę. A mi podoba się jeszcze kolor - podobny jak ma władca mocy ziemia w Gormitach.

Obrazek

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Ma moc... a ta giwera aż się prosi aby go zobaczyć w akcji...
Wiele powtarzalnych elementów dodaje mu wręcz uroku - solidności i stabilności.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#4 Post autor: KUKUS »

SERVATOR pisze:A mi podoba się jeszcze kolor - podobny jak ma władca mocy ziemia w Gormitach.
Właśnie - z tego co się orientuję, to ten brąz jest nowy. Aż żal go było nie użyć :)
Szerszen pisze:a ta giwera aż się prosi aby go zobaczyć w akcji
Jak by się dało, to zamontowałbym tam PF-a. Broń byłaby większa, ale co tam! O, i gdyby dodać wtedy tego żółtego ślimaka, to byłaby szansa aby broń naprawdę strzelała - choć nie wiem, czy nie popsułoby to trochę jej wyglądu. No i stosunkowo często trzeba by ją ładować ...

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Mutran »

Ho ho świetna broń.
Wygląda jak Cordak Blaster na sterydach :D
Dla porównania:
Obrazek


Takie przemyślenie. Czy tylko mi przeszkadza to że maski Protektorów nie zakrywają w pełni twarzy bohatera? ;<
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#6 Post autor: Ex3qtor »

Szerszen pisze:Ma moc... a ta giwera aż się prosi aby go zobaczyć w akcji...
Wiele powtarzalnych elementów dodaje mu wręcz uroku - solidności i stabilności.
Przeliczyłeś już punktację BW, ile by to kosztowało? :)
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

X3qtor pisze:
Szerszen pisze:Ma moc... a ta giwera aż się prosi aby go zobaczyć w akcji...
Wiele powtarzalnych elementów dodaje mu wręcz uroku - solidności i stabilności.
Przeliczyłeś już punktację BW, ile by to kosztowało? :)
EDIT... korekta rozmiaru
Dużo i mało...

Korpus z głową jest tu najistotniejszy - to na oko 4 cali - około 12 studów. Nie lata, więc jest tańszy napęd... (nogi) mógłby ładnie zasuwać.
Mózg w sumie jest tu najdroższy, bo jeśi chcemy dać naprawdę mocną broń, to musi go umieć obsłużyć a każdy bonus to aż 4 CP (pierwsze 4CP za 1d6), jak chcemy mu dodać +1 to to jest kolejne 4 CP - i tu się już robi cienko.

Realnie rzecz ujmując - stwór poziomu 4, czyli 20 CP za jego wprowadzenie w wersji "stoję" i myślę.

Gdybym miał go wystawiać w pole... to bym odżałował te 4 punkty na +1 do skilla (1d6+1), czyli już 24 CP.

Ruch to pikuś... ładujemy 4 CP i mamy szybkość 8" (bo nie lata, latający stwór tej wielkości to koszmar cenowy). To IMHO po kokardki, nawet jeśli mu odejmiemy 1" cal za zbroję, o której później.

Na pewno dołożyłbym oburęczność - to daje w efekcie możliwość jednego ataku na podwójnym rzucie kostkami lub dwóch ataków. Nawet biorąc pod uwagę jego wielkość (kolejne 4 CP), to na 2k6(+2) jest przynajmniej szansa trafienia z działa poziomu 3 (trudność użycia 9), a jak dojdzie w zasięg bezpośredni to młóckę łapami sprawi jak się patrzy (2 ataki na trudności 4 (2 poziom).

=======================
Podsumowując koszt samego kamiennego, to jakieś 28-32 CP - nie ma tragedii na razie, ale trzeba go wyekwipować:

Może mieć sumę broni do poziomu 8 - czyli działo na 3 poziomie plus dwie pięści, każda po 2 poziomie... powinno dać radę. Większego poziomu działa bym nie ładował, bo będzie robić za dekorację i nic więcej.

3 poziom działa, to 9 CP
W zamian dostajemy 3d6 obrażeń, 18" zasięgu i trudność użycia 9

Łapy do młócki (traktuję jako broń ręczną, powiedzmy że są w stalowych rękawicach), na 2 poziomie, to 4 CP każda (w sumie 8 CP)
W zamian dostajemy 2d6 obrażeń (z każdej), w jego zasięgu i trudnośc użycia 4 (na 1d6+1 nie jest źle)

=============================
Broń zmieściliśmy w 17 punktach - to nie jest drogo, biorąc pod uwagę, że to chodzące monstrum wobec skali minifiga, które wystrzela oddział, a czego nie wystrzela, to rozwali pięściami.

Możemy mu jeszcze założyć zbroję, na maksymalnym poziomie 3 będzie kosztowała 6CP - to nie jest drogo za dodatkowe 3d6 obrony (dodawane do 4d10) bazowego na obszarze 6" - w zależności od naszej fantazji, możemy mu wtedy zostawić głowę jako "czuły punkt", albo wydać dodatkowe 6CP na "full obrony".

===================================
Podsumowując koszt wystawienia takiego ludka w BW to:

Stwór z szybkością 8" (7" w zbroi): 28-32 CP
Jego broń (działająca efektywnie): 17 CP
Zbroja: 6 / 12 CP

SUMA WZGLĘDNA: 51 - 61 CP

Jeśli miałbym coś dodawać... to chyba dodatkowy punkt w skilla a resztę dopakowałbym do 100 punktów rakietami 2 poziomu, wystrzeliwanymi z działa (2d10 nawet na 2" umie zrobić miazgę z oddziału a 4 CP za każdą taką rakietę może się zwrócić bardzo ładnie).

=================================

Porównując z minifigiem w exosuicie - jest droższy, ale nie ma ryzyka, że stanie jak ktoś odstrzeli pilota, bo trzeba go po prostu całego rozwalić.

================================
Przepraszam za ten wtręt, z naszej działki... ale te bestie same się proszą o dodanie charakterystyk bitewnych. Mam nadzieję, że Kukus się nie obrazi.
Ostatnio zmieniony 2015-01-05, 23:46 przez Szerszen, łącznie zmieniany 4 razy.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#8 Post autor: Ex3qtor »

Ja mam nadzieję, że to pokaże, że BW to nie tylko minifigi.
Poniekąd o sprowokowanie tego mi chodziło :).
Teraz wziąć pod uwagę, że Kukus takie monsterki robi niemal na zawołanie.
2-3 podobne mieszczą się w limicie 200 punktów, a robią miazgę z oddziału minifigów.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Mutran »

Sorry za offtop

Wow :O
Chyba wkręcę się w te BW na serio :O

Może przygotuję jakiś oddział i może mały pojedynek na Pyrkonie? :D
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#10 Post autor: Szerszen »

To fakt, w sumie ten trend chyba zresztą ja z Wojtkiem zapoczątkowałem - po części z racji małej ilości minifigów, po cześci z pasji do badania różnych rozwiązań.

Takie bestie i pojazdy opancerzone, to elementy, które niesłychanie trudno w BW "wybić", no chyba że spotkają się z drugą bestią - wtedy siły się wyrównują... Faktem jest, że system przewiduje możliwość ich budowy i stosowania na polu bitwy, nie stawia więc ograniczeń dla pomysłowości i kreatywności...

No biorąc pod uwagę co dostał Kukus... to mu zadroszczę, bo może zrobić "parę" naprawdę mocnych stworów, które w naszych zabawach dostarczają wielu emocji... a kto nie rzucał garścią kostek, żeby sprawdzić obrażenia / obronę... ten nie wie ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#11 Post autor: CamelXP »

Dałbyś mu jakiś pancerz, albo chociaż kawałek spódniczki w okolicach pasa, bo teraz wystaje mu czerwony axel ;)
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#12 Post autor: KUKUS »

Szerszen pisze:ale te bestie same się proszą o dodanie charakterystyk bitewnych. Mam nadzieję, że Kukus się nie obrazi.
Nie mam się o co obrażać :) Poza tym - kiedyś próbowałem zrobić coś podobnego ze swoimi Bio - wypisać punkty życia, many, zdolności, pancerze, obrażenia itd. i potem zrobić z nimi jakąś rozgrywkę.
X3qtor pisze:Ja mam nadzieję, że to pokaże, że BW to nie tylko minifigi.
Poniekąd o sprowokowanie tego mi chodziło :).
I chyba prowokacja się udała, choć nie ukrywam, że gdy przeczytałem spory post Szerszenia przeżyłem lekkie zdziwienie :) (dużo nowych pojęć)
X3qtor pisze:Teraz wziąć pod uwagę, że Kukus takie monsterki robi niemal na zawołanie.
;)
Szerszen pisze:No biorąc pod uwagę co dostał Kukus... to mu zadroszczę, bo może zrobić "parę" naprawdę mocnych stworów, które w naszych zabawach dostarczają wielu emocji...
To by było prawdą, gdybym te klocki dostał na stałe (albo przynajmniej jakiegoś MOCa). Po 2 tygodniach przyjechał kurier od LEGO i zabrał wszystkie klocki/modele :/ No ale cóż, taka była umowa ...
CamelXP pisze:Dałbyś mu jakiś pancerz, albo chociaż kawałek spódniczki w okolicach pasa, bo teraz wystaje mu czerwony axel ;)
Wiem, ale w paczce były same czerwone axle. Znaczy czarne też były, ale nieco dłuższe - bałbym się, że wtedy bohaterowi za bardzo by wystawało ...


Dzięki!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#13 Post autor: Szerszen »

KUKUS pisze:
Szerszen pisze:ale te bestie same się proszą o dodanie charakterystyk bitewnych. Mam nadzieję, że Kukus się nie obrazi.
Nie mam się o co obrażać :) Poza tym - kiedyś próbowałem zrobić coś podobnego ze swoimi Bio - wypisać punkty życia, many, zdolności, pancerze, obrażenia itd. i potem zrobić z nimi jakąś rozgrywkę.
Jeśli będziesz potrzebował w tym pomocy, to służę. Mam świadomość tego, że konstrukty nie są trywialne do wyliczenia, aczkolwiek z drugiej strony nie są też jakąś zaawansowaną matematyką. W pewnym momencie sporo można zrobić "na jedno kopyto", zwłaszcza póki celem jest zabawa a nie oficjalny turniej, gdzie o każdy punkcik ktoś się może czepić.

EDIT: Poprawiłem wyliczenia... i znalazłem błąd w swoim tłumaczeniu. Ciągle za mną to chodziło, że wyszedł bardzo drogi, sprawdziłem w wersji angielskiej i do określania rozmiaru, należy wziąć tylko tułów i głowę. Za pomyłkę przepraszam.
Ostatnio zmieniony 2015-01-05, 23:59 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ