[MOC] 4# Hero of Water

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] 4# Hero of Water

#1 Post autor: KUKUS »

Kolejny bohater jest już gotowy do akcji! Być może część z Was znudziło to, że przedstawiam same humanoidy, ale nie martwcie się – na inne stworzenia też przyjdzie czas (najlepsze zawsze zostawiam na samiuśki koniec, więcej już nic nie zdradzę ;) ).



4. Bohater Wody
Obrazek

BRICKSHELF
FlickR (galeria zbiorcza)
DeviantArt (galeria zbiorcza, zapasowa)

Wątek na QQS-owym, w którym dodatkowo nieco o historii bohatera.


Projektując powyższą postać, chciałem uzyskać coś na kształt żywiołaka wody (tym bardziej, że w paczce było dużo niebieskich, przezroczystych elementów):
Obrazek
(tak, to jest ten żywiołak znany z poczciwego Warcrafta III – mojej ukochanej gierki!)

Potem przyszedł pomysł, żeby zrobić coś w rodzaju Syrena/Nagi (znowu nawiązanie do WC III), ale ostatecznie zdecydowałem się na bohatera z ogonem.

Skąd się wziął pomysł na tarczę? Cóż, początkowo chciałem mu zrobić jakiś trójząb, ale brak dużych Bio w paczce skutecznie mi to utrudniło. Tarczy zaś było na pęczki, dlatego też postanowiłem je jakoś mądrze wykorzystać.


Kolejne zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czy z modelu jestem zadowolony? Cóż, na pewno wyróżnia się na tle innych bohaterów, a to za sprawą przezroczystych elementów/ ogona. Jeżeli więc patrzeć na to pod kątem różnorodności, to jest ok.

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Mutran »

Pierwsza fotka zupełnie nie oddaje tej postaci :D
Tak czytam, jaki ogon? Jakie tarcze i dopiero potem zjechałem niżej.

Świetne wykorzystanie tych przezroczystych klocków. Nadają mu takie "wodnite" wrażenie.
Fajne są też te "ostrogi" na piętach w formie silniczków.
I znów tak lekko na klatce piersiowej ;/
Czy ty masz zamiar zbudować swoją wersje każdego z żywiołów? :D
Ostatnio zmieniony 2015-01-05, 17:46 przez Mutran, łącznie zmieniany 1 raz.
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Fajnie, że zrobiłeś broń z tarcz. Do wyżynania przerębli w wodzie skutej lodem będą idealne. :)
Jedyne co mi się nie podoba, to maska na końcu ogona...

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Mi się niestety cały ogon nie podoba... po prostu za dużo tego dobrego...

No i tarcze... świetnie się nadają jako tarcza z tarcz, może być nawet funkcjonalna... ale nie przemawia do mnie to jako broń.

Sama postać wyszła fajnie ale ogon bym uciął. Albo się zdecyduj i zrób okrągłą podstawę... jak u tego żywiołaka wody, albo zostaw go na nogach.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#5 Post autor: KUKUS »

Mutran pisze:Świetne wykorzystanie tych przezroczystych klocków. Nadają mu takie "wodniste" wrażenie.
Fajne są też te "ostrogi" na piętach w formie silniczków.
Tych części było na pęczki, dlatego grzechem byłoby ich nie wykorzystać. Choć nie ukrywam, że potem musiałem się trochę namęczyć, ażeby fotki trzymały jaki-taki poziom.

Mutran pisze:Czy ty masz zamiar zbudować swoją wersje każdego z żywiołów? :D
Bingo! ;)

SERVATOR pisze:Fajnie, że zrobiłeś broń z tarcz. Do wyżynania przerębli w wodzie skutej lodem będą idealne. :)
Szerszen pisze:No i tarcze... świetnie się nadają jako tarcza z tarcz, może być nawet funkcjonalna... ale nie przemawia do mnie to jako broń.
Początkowo chciałem mu zrobić trójząb, ale bez tych większych Bio miałem utrudnione zadanie. A że tarcz było dużo ... Zresztą pozwolę sobie na mały spoiler - to nie jedyna praca, która wykorzystuje ten element!

SERVATOR pisze:Jedyne co mi się nie podoba, to maska na końcu ogona...
Cóż, chciałem go jakoś ładnie zakończyć. A maska w tym kolorze wydała mi się taka "płetwiasta"...

SERVATOR pisze:Sama postać wyszła fajnie ale ogon bym uciął. Albo się zdecyduj i zrób okrągłą podstawę... jak u tego żywiołaka wody, albo zostaw go na nogach.
Wszyscy bohaterowie mają nogi, dlatego wydaje mi się, że najlepsza byłaby właśnie taka okrągła podstawka (ot, dla urozmaicenia!) ... ewentualnie można by ogon przerobić tak, żeby heros przypominał bardziej syrenę (czyli od pasa w dół - ryba).


Dziękuję za komentarze!

ODPOWIEDZ