60084 Racing Bike Transporter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ZepsutyKlocek
Posty: 49
Rejestracja: 2014-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wieruszów

60084 Racing Bike Transporter

#1 Post autor: ZepsutyKlocek »

Obrazek


Seria: City
Rok produkcji: 2015
Liczba figurek: 2
Liczba elementów: 178
Waga: 0.376Kg
Spis elementów: Brickset
Cena: katalogowa - 79,99zł , allegro ~ 70 - 90zł .


W końcu wśród zestawów policyjnych, strażackich i kopalń wyszło coś troszkę innego - sport. Ładna czarno-czerwona barwa tego okazu przemówiła do mnie dzisiaj na półce. No to jedziemy .. z recenzją.




Opakowanie:



Obrazek


Obrazek



Standardowej wielkości, na przedzie da się zauważyć nowy design opakowania - które mi się bardziej podoba. Jaśniejsza barwa napisu 'CITY' i więcej typowego dla serii City niebieskiego koloru. Zdjęcia z 'historii motocyklistów' są oprawione w srebrną ramkę i minifigurka wysypująca woreczki.




Z pudełka po wysypaniu zauważamy

Dwie instrukcje budowania , pierwsza objaśnia nam budowe samochodu w 49 krokach, zauważyć również można brak ostrzeżenia od firmy Lego aby nie mieszać dwóch torebek razem. Druga książeczka zdecydowanie cieńsza , zaledwie 11 kroków budowania przyczepki i 5 kroków budowania obu motorów.


Obrazek


Dwa opakowania ponumerowane 1 i 2.

Obrazek



I karteczkę z naklejkami których niestety jest sporo.


Obrazek


Ciekawe elementy:


Obrazek x1 Wheel Base 52037

Obrazek x4 Brick 2X4X1 W. Screen 50745

Obrazek x2 Motorcycle Fairing 20249

Obrazek x4 Tyres And Rims, Special 50862

Obrazek x2 Motorcycle Frame 18896



Budowa:

Pierwszy woreczek, 49 kroków. Budujemy z niego minifiga kierowcę, dwa kaski i samochód. Przyklejamy kilka większych naklejek. Można też zauważyć ponumerowane naklejki.


Tak wygląda po 30 krokach nasz samochód:

Obrazek

Obrazek

Skończony pierwszy woreczek:


Obrazek
Obrazek

Drugi woreczek, 5 + 11 kroków. Powstaje minifig kierowca ścigacza, przyczepka, dwa motory podium dla wygranych i gaśnica w octanowych kolorach.

Skończony drugi woreczek:

Obrazek



Minifigi:

Różnią się tylko wyrazami twarzy. Torsy nadrukowane z obu stron. Spodnie czarne.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Gotowy model:

Prezentuje się świetnie, jest jak wjechać i zjechać motorem, nic się nie rozsypuje w rękach. Mam jednak kilka zastrzeżeń, kaski po prostu nałożone na klocki są luźne, i maska troszkę dziwnie wygląda ponieważ moim zdaniem jest za krótka. Powinna być o jednego studa dłuższa. Cały zestaw został zdominowany przez czarno czerwoną barwę z delikatnym akcentem białego.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Za:
* Kolorystyka
* Niezły dawca kół
* Dwa minifigi z logiem SuperRacing
* Bawialny


Przeciw:

* Sporo dużych naklejek
* Brak rejestracji z tyłu auta i na przyczepce
* Puchar wielkością porównywalny do minifiga
* Kaski na samochodzie są luźne




Podsumowanie:
Wyczekiwany przeze mnie zestaw i powiem szczerze że nie zawiodłem się. Kupiłem go za 72zł i to mnie cieszy. Moim zdaniem jest to najlepszy zestaw 2015 roku, a jeśli nie najlepszy to na pewno może stanąć w trójce najfajniejszych zestawów tego katalogu. Dwa ścigacze, dwa minifigi, samochód, podium, puchar i przyczepka. Jeśli miałbym go kupić ponownie to na pewno bym to zrobił. Bardzo podoba mi się ten zestaw, może to jakaś zapowiedź dla serii City związanej z wyścigami, może pojawią się kolejne podobne zestawy? Mam taką nadzieję, bo ładnie się to zaczyna..

Pozdrawiam. :)





EDIT :

wedle życzenia pokazuje mechanizm rampy. Ogólnie ma on jeden minus, chcąc go spuścić całkiem na ziemie nie da się, zaczep przeszkadza i delikatnie odstaje od ziemi. Ale i tak mi się podoba takie rozwiązanie, nowe i ciekawe. Zapomniałem szczerze mówiąc o tym napisać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-01-13, 22:30 przez ZepsutyKlocek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Ten zestaw ma bardzo fajny myk związany z chowaniem rampy pod podłogą pickupa, szkoda że go nie pokazałeś. Zdjęcia są lepsze, jeszcze tylko białe tło i ustawianie ludzików tak by cień nie padał na detale i będzie dobrze :)

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#3 Post autor: ELEMENT »

Straaaaasznie mnie ten zestaw kusi. Już kilka razy patrzył na mnie w sklepie :)

Do interesujących części dodałbym Plate Round W. 1 Knob i usunął błotnik.

Ogólnie recenzja OK; zdecydowanie bardziej kompletna, przyjemniejsza niż Twoje pierwsze. Zdecydowanie się wyrabiasz - na szczególną pochwałę zasługują coraz lepsze fotografie :)

Awatar użytkownika
ZepsutyKlocek
Posty: 49
Rejestracja: 2014-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wieruszów

#4 Post autor: ZepsutyKlocek »

Edytowałem i pokazałem o co chodzi z rampą.

Dzięki chłopaki za miłe słowa. :)

Dla mnie czerwony błotnik to ciekawy element, w zestawach które mam są tylko białe, siwe czarne i zółte. Czerwonych nie mam :P

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Durzy »

Strasznie mnie cieszy, że te motocykle okazują się średnie :D Jakby przeciąg w portfelu zmalał ;) Szkoda, że drugi minifig nie ma gdzie siedzieć.
ZepsutyKlocek pisze:* Puchar wielkością porównywalny do minifiga
Czasami w rzeczywistości bywają puchary absurdalnych rozmiarów, może nie aż tak wielkie, ale tak wcale nie tak dużo są mniejsze.
Ostatnio zmieniony 2015-01-13, 23:29 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#6 Post autor: Waler »

Ja się może wypowiem nie tyle w kwestii recenzji co do zdjęć mam uwagi. Zdecydowanie dużo lepiej ogląda się zdjęcia produktu samego bez niepotrzebnego tła jak dywan czy kafelki podłogowe.
Polecam wybranie się do sklepu papierniczego i zakup białego brystolu A1. Potem kładziesz brystol na podłodze (czy stoliku) i przyczepiasz górną część do ściany. Powstaje wtedy łuk i nie widać łączenia "podłogi ze ścianą". Tło wychodzi jednolicie białe.
Druga kwestia to oświetlenie. Wyjdź z pokoju i rozejrzyj się po domu/strychu. Na pewno znajdziesz jakieś dwie lampki biurkowe. Znalazłeś? Dobrze, teraz możesz oświetlać model z obu stron. Zdecydowanie będzie na plus.
Tutaj:
http://bricksafe.com/files/ZepsutyKloce ... 40x480.jpg
widać, że światło pada z jednej strony i mamy refleks świetlny na pudełku z prawejm a z lewej powstał cień.
Tutaj z kolei:
http://bricksafe.com/files/ZepsutyKloce ... 40x480.jpg
cień aparatu wkradł się na klocki. Niedobrze...
No i ostatnia uwaga - prawie wszystkie Twoje zdjęcia są pod kątem. Jeżeli nie masz statywu to minimum jest zakup nawet takiego najprostszego - skoro masz 80zł na zestaw to na pewno 50zł na statyw wygrzebiesz :P Wtedy zdjęcia będą "proste".
Widzę, że zdjęcia sztachetą od płotu nie robione, sprzęt jest w porządku, więc na początek brystol, druga lampka i statyw chyba wystarczą.
No i nie zapominaj o korekcji balansu bieli przy odpowiednim typie światła by kolory były dobrze oddane.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Prezes »

ZepsutyKlocku, jeszcze ja się dorzucę:
- kadruj zdjęcia (foto szablonu naklejek);
- zrób miniaturki, a do większych fot linki;
- ciekawe klocki - korzystaj z mniejszych zdjęć;
- zdjęcia wrzucaj szeregowo (jedno obok drugiego), a nie równolegle (jedno pod drugim);
- niweluj także, bezsensowne, wolne przestrzenie między zdaniami;
Recenzja się skompresuje, rozmiarowo. Dużo przewijania jest obecnie. Zyska estetyka.

Zakładam, że robisz zdjęcia głównie z myślą o recenzji i opublikowaniu na forum, tak? Dlatego też układając swoje modele, myśl już krok do przodu i próbuj je sobie wyobrazić tu na forum. O czym myślę? Chociażby, foto z instrukcjami. Gdyby były ułożone jedna obok drugiej zdjęcie byłoby o połowę mniejsze = mniej przewijania = mniejsza recenzja.

Tak ogólnie to dorzuciłbym:
- słabe lusterka boczne w kabinie - nie dość, że małe to jeszcze białe!
- "pudło" jest wręcz żenujące - takie robiono 30lat temu

Tak mnie naszło ... City 2015 to pojazdy, które coś tam za sobą ciągną lub pchają.
60073 - przyczepka z toi-toi'em
60081 - ciągnie małe auto
60082 - przyczepka z samochodem
60083 - pług
60084 - przyczepka z motorami
60085 - przyczepa z motorówką

Yeti
Posty: 95
Rejestracja: 2011-07-05, 23:21
Lokalizacja: Malbork, Mikoszewo

#8 Post autor: Yeti »

No to chyba pora, jako fan dwuśladów, z kolekcjonować crossy i ścigacze. :D

Recka, że tak zacytuję: "Daje okejke".

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Durzy »

Prezes pisze:- "pudło" jest wręcz żenujące - takie robiono 30lat temu
Co w nim złego? Jakość kartonu, szata graficzna?

Prezes pisze:Tak mnie naszło ... City 2015 to pojazdy, które coś tam za sobą ciągną lub pchają.
W zeszłym roku ktoś na forum ładnie napisał, że obecne City to salon samochodowy. W tym roku dalej tak jest. Ciekawe kiedy wpadną, że samochody nie mają po czym jeździć, gdzie tankować, myć "się", czy naprawiać...

Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: LordXun »

Durzy pisze:W zeszłym roku ktoś na forum ładnie napisał, że obecne City to salon samochodowy. W tym roku dalej tak jest. Ciekawe kiedy wpadną, że samochody nie mają po czym jeździć, gdzie tankować, myć "się", czy naprawiać...
Obawiam się, że nie prędko. Zwróćcie uwagę, że samochodziki z przyczepkami, to raptem jakies 200 klocków. Z takiej ilości nie da się za dużo nie-pojazdów atrakcyjnych jako zestawy zrobić :(
LordXun

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: Jellyeater »

Można zrobić fort piratów z 234 klocków. :) Lego potrafi. :P
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Prezes »

Durzy pisze:Co w nim złego? Jakość kartonu, szata graficzna?
"Pudło" = podium :-)

ODPOWIEDZ