Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Wieża Borgiów
Autor Wiadomość
LEGOlas0232
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-13, 21:28   [MOC] Wieża Borgiów

Przedstawiam moją kolejną pracę. Tym razem mój wybór padł na Wieżę Borgiów z gry Assassin’s Creed Brotherhood.

Gra została wydana w 2010 roku i była pierwszą produkcją, której proces powstawania starałem się dokładnie śledzić. Była też pierwszą grą, którą nabyłem w edycji kolekcjonerskiej. Zajmuje ona drugie miejsce w moim prywatnym rankingu ulubionych gier (po odebraniu jej szlachetnego pierwszego miejsca w 2012 roku, przez Assassin’s Creed III) i jest dla mnie czymś wyjątkowym.
Dla nieobeznanych: w grze, jednym z zadań gracza, jest wyzwolenie Rzymu spod wpływu rodu Borgiów. Wyzwalamy poszczególne dzielnice podpalając wieże, które są swego rodzaju posterunkami i zabijamy kapiatana straży. Gdy to zrobimy, dzielnica jest wolna.

Konstrukcja przeleżała na półce prawie rok, poprawiana od czasu do czasu i kontynuowana. Nie chcąc budować całej wieży, której wysokość przekroczyłaby finalną konstrukcję dwukrotnie, zdecydowałem się „uciąć ją” w połowie.

Największym wyzwaniem konstrukcyjnym okazał się dach. Chciałem jak najlepiej odtworzyć włoski dach, podzielony na cztery części i po kilkudziesięciu nieudanych próbach, zdecydowałem się zastosować najprostsze rozwiązanie: plate 1x1.

Szczególnie zadowolony jestem jednak z rusztowań, których zakrzywienia, według mnie, udało mi się świetnie odtworzyć:

Zaś sama bryła wieży, zbudowana w tradycyjnej technice "klocek na klocku", również nie wyszła najgorzej:

A tu orginał z gry:

Zamieszczam też zdjęcie, które zamieściłem kilka dni temu na flickrze, jako swego rodzaju „zapowiedź” MOCa:

Ostatnio zmieniony przez 2015-03-13, 23:00, w całości zmieniany 2 razy  

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2568
Wysłany: 2015-03-13, 22:10   

Bardzo mi się podoba.
Wg mnie trzyma klimat, aczkolwiek grałem (mam nadzieję, że na razie) tylko w dwie pierwsze części. Swoją drogą nie planowałem grać w Brotherhood, bo myślałem, że to tylko na multiplayer?

Szkoda, że jest przycięta, bo teraz trochę dziwnie wygląda. Zwłaszcza gdy postawiłeś obok niej wózek z sianem.

Rusztowania bardzo fajne.
Miałem napisać coś jeszcze, ale zapomniałem co : o)
W moim wieku to normalne.

Gratuluję : o)

M_longer 
VIP

Wpisy: 5371
Wysłany: 2015-03-13, 22:11   

Ciamek napisał/a:
Swoją drogą nie planowałem grać w Brotherhood, bo myślałem, że to tylko na multiplayer?

Historia Ezio to trylogia, jest jeszcze Revelations. Ale mi jakoś klimat Brotherhooda nie podchodzi, taki mroczniejszy niż ACII.

nisiia 
Administrator

Wpisy: 877
Wysłany: 2015-03-13, 22:13   

A możesz pokazać jakieś zdjęcie/screena wieży na której się wzorowałeś, dla tych co nie znają gry? :)

LEGOlas0232
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-13, 23:02   

Ciamek napisał/a:

Szkoda, że jest przycięta

Nie chciałem budować całej, bo pochłonęłoby to zbyt dużo funduszy, a najważniejszy element wieży udało mi się odtworzyć.

Stelario 
VIP

Wpisy: 1786
Wysłany: 2015-03-13, 23:46   

Bardzo fajna wieża aczkolwiek te kolumny reddish na górze to mogłeś zrobić z bricków zamiast platów. Nie dość, że dało by się taniej to by takie dziury nie wystawały z boku.

Podoba mi się to mocowanie slopów 3x1 :)
Ostatnio zmieniony przez 2015-03-14, 00:09, w całości zmieniany 2 razy  

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2356
Wysłany: 2015-03-14, 05:46   

Szczegółowa praca. Ładnie wygląda. I assassins to też moja jedna z kilku najbardziej ulubionych serii gier. :)

pablos_83 

Wpisy: 23
Wysłany: 2015-03-14, 10:07   

Bardzo fajna wieża, od razu wiadomo o co chodzi. Powinna być jednak trochę wyższa, ale klimat zachowany.

LEGOlas0232
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-14, 10:09   

Stelario napisał/a:
Bardzo fajna wieża aczkolwiek te kolumny reddish na górze to mogłeś zrobić z bricków zamiast platów. Nie dość, że dało by się taniej to by takie dziury nie wystawały z boku.

Zastanawiałem się nad tym, ale wtedy musiałbym zmienić prawie całą konstrukcję barier, a uznałem, że i tak wygląda już bardzo dobrze.

Allegrak 

Wpisy: 34
Wysłany: 2015-03-14, 12:36   

pomysł na mur rewelacyjny

Kocur 
VIP

Wpisy: 886
Wysłany: 2015-03-16, 08:26   

Konstrukcja świetna, choć kolorystyka postaci jakoś mi nie pasuje - przyznaję że nie grałem, ale zapowiedzi miały jakoś bardziej szaro-biało-czerwonego assassina.

Strasznie mi się podoba modelowanie schodków i desek naokoło murów, jakoś nie mogę sam przetrawić opcji by budować coś co nie jest sztywno przyczepione do części obok, ale w cudzych konstrukcjach bardzo do mnie trafia :)
The world is by far much bigger!
- Samael

Durzy 

Wpisy: 1107
Wysłany: 2015-03-18, 13:28   

Bardzo dobrze ta wieża wygląda. Broni się bez gry. Gdyby była cała drewniana to mogłaby robić za wieże z obozów Rzymian w asterixowej Galii. Nawet wyższa nie musiałaby być.

Cytat:
Historia Ezio to trylogia, jest jeszcze Revelations. Ale mi jakoś klimat Brotherhooda nie podchodzi, taki mroczniejszy niż ACII.

Jak dla mnie cała trylogia Ezio (ta piękna Wenecja w drugiej części!) jest ciekawsza niż późniejsze części (aczkolwiek w ostatnią nie grałem, bo wszyscy twierdzą, że najgorsza z cyklu pod prawie każdym względem).

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu