[MOC] Saloon z 70812

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

[MOC] Saloon z 70812

#1 Post autor: martinb »

Czołem!

W sumie to jest to mój pierwszy "MOC" (przeraża mnie to określenie), który tutaj zamieszczam, ale... co mi tam. Najwyżej tutejsze środowisko AFOLi wyleje na mnie pół tony roztopionych czarnych klocków.

Jednocześnie z góry przepraszam za jakość zdjęć. MOCa zrobiłem późnym wieczorem (*), gdy mój syn już spał. Z racji, że zarówno arkusz do zdjęć, jak i lampy zostały w pokoju, gdzie mój syn śpi, to musiałem skorzystać ze zwykłej lampki i szeroko-kątnego obiektywu. W związku z tym jakość zdjęć i prezentacja samego MOCa znacząco odstaje od prezentowanych tutaj, bardzo dobrych klocko-twórczości.

Dobra, koniec tego słodkiego pierdzenia. Wypada napisać, co to jest i skąd się to wzięło. W ubiegłym tygodniu mój syn dostał zestaw 70812, czyli Creative Ambush z serii The LEGO Movie. Tak mi się ten zestaw spodobał, że postanowiłem spróbować zbudować taki pseudo-Saloon używając do tego jedynie tych klocków, które weszły w skład samolotu, który jest dostępny w tym zestawie.



Obrazek



Obrazek



(*) Ktoś może zapytać - a dlaczego późnym wieczorem? Bo w ciągu dnia ten MOC nie wytrzymałby 10 minut, aby spróbować go chociaż jakoś ofotografować. :-) Zresztą ta sytuacja miała miejsce na drugi dzień, gdy mój syn po przebudzeniu, podszedł do mojego "MOCa" niczym Godzilla i... zrobił to, co Godzille robią najlepiej, czyli totalną rozpierduchę.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#2 Post autor: Innos »

No i bardzo ładnie. :) Zestawy z TLM z tymi stylizowanymi pojazdami mają właśnie to do siebie, że zawierając kluczowe, charakterystyczne elementy wybranych obiektów aż proszą się o przerobienie na "oryginał". W tym przypadku również tak jest, do tego ten zestaw jest wyjątkowo przyjemny. Udało Ci się kwintesencję saloonu uchwycić, a po dołożeniu materiału budowlanego byłby z tego pełnoprawny budynek do miasteczka na Dzikim Zachodzie.
A budowanie z elementów jednego zestawu to najlepsza rozgrzewka do większego budowania, godząc się na ograniczenie materiału ćwiczy się też wyobraźnię, więc do linczu na pewno nie ma powodu. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

skina
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-01, 21:21
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: skina »

Ha - świetne! Teraz została Ci już tylko budka z kebabem i będzie komplet.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#4 Post autor: Kocur »

Deski podłogi tragicznie nie równe, bar zastawiony beczką by nikt nie właził... trzyma klimat :D

Ogólnie w porządku, sam lubię mieć ograniczony zasób klocków, bo wtedy nie mogę zwalić że nie da się skończyć bo brakuje elementu numer XXXX. Trza załączyć kreatywność i coś wyrzeźbić z garstki klocków, tak jak Ty to tu zaprezentowałeś. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko stołków i pianisty. Zgaduję że nie było tyle elementów ;)

To okrągłe płaskie na ścianie to tarcza do dartów?
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#5 Post autor: martinb »

Kocur pisze:Deski podłogi tragicznie nie równe, bar zastawiony beczką by nikt nie właził... trzyma klimat :D
To było właśnie zamierzone. A przy okazji spełnia rolę "łączników". ;-)
Kocur pisze:To okrągłe płaskie na ścianie to tarcza do dartów?
Arrr! :-)

ODPOWIEDZ