30163 Thor and the Cosmic cube

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

30163 Thor and the Cosmic cube

#1 Post autor: kenobi8 »

Obrazek
Recenzja 30163 Thor and the Cosmic cube
Dane techniczne
Seria: Super Heroes
Rok premiery: 2012
Waga zestawu: około 22 gramów
Wymiary torebki: 17 cm x 16 cm x 0,5 cm
Liczba klocków: 25
Liczba figurek: 1
Spis części:Bricklink Brickset
Cena: MSRP: ?, Polskie sklepy: niedostępne?, Allegro: ok. 18-30 PLN

Figurka Thora podobała mi się od samego początku, ale ograniczona dostępność zestawów z filmu Avengers i ich cena skutecznie mnie zniechęcały. Dopiero gdy polybag pojawił się jako dodatek w gazecie The Sun i cena okazała się rozsądna nie mogłem się oprzeć(zestaw nabyłem za 15zł). Pomyślałem, że spróbuję napisać recenzję bo zestaw malutki to i roboty powinno być mało. Jak mi wyszło oceńcie sami.
Opakowanie i instrukcja
Typowy promocyjny polybag. Na górze nazwa serii i logo Marvela, a w dolnym prawym rogu logo filmu Avengers. Na odwrocie reklama lego clubu i informacje we wszystkich językach świata.
Obrazek Obrazek
Instrukcja to jedna mała pojedyncza kartka, wszystko jest czytelne. Na odwrocie producent zmieścił reklamę innych zestawów z serii.
Obrazek Obrazek
Klocki
Trochę przydatnych drobiazgów i ludek. Po budowie pozostają 3 klocki.
Obrazek Obrazek
Uwagę zwraca tektura w którą dodatkowo zapakowano pelerynkę Thora.
Ciekawsze elementy:
Obrazek Młot superbohatera 1 szt. Który pojawił się również w serii Monster Fighters.
Obrazek Brick 1 x 1 Trans-Clear 1 szt. Stosunkowo rzadko spotykany i trudno dostępny w większych ilościach.
Obrazek Slope 45 2 x 1 with 2/3 Cutout Dark Bluish Gray 1 szt.
Model
Co tu dużo pisać, już na pierwszy rzut oka widać, że skałki to skromny dodatek do figurki. Projektanci oczywiście nie mogli się oprzeć i dorzucili od siebie wyrzutnię/katapultę skał.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Wreszcie sam Thor:
Obrazek
Obrazek Obrazek
Świetny nadruk zbroi na torsie(dwustronny), świetna główka(dwustronna). Jedynie użyty kolor włosów nie do końca mi pasuje. Podobnie jest z wykonaniem Mjolnira, LEGO zdecydowanie stać na większą ilość detali.
Podsumowanie
Zestaw ciekawy głównie ze względu na figurkę, reszta to tylko zbiór przydatnej drobnicy. Moim zdaniem to okazja dla fana komiksów na tanie zdobycie lubianego bohatera. Cena jest niezła bo dostajemy figurkę licencyjną z dodatkami w cenie niewiele wyższej niż za minifiga kolekcjonerskiego Made in China. Polecam zakup.
Za
  • Cena
  • Figurka Thora

Przeciw
  • Włosy Thora
  • Słabo odwzorowany młot
Bonus
Obrazek
Thor bez jajecznicy rozlanej na głowie

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#2 Post autor: GrublukTheGrim »

Fajna recenzja. Istotnie, Thor na ostatniej fotce prezentuje się trochę lepiej.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Nadal zbyt mało rudy z oryginałem ;-) No ale to w końcu komiks... licentia poetica etc... ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#4 Post autor: aditoma »

uprzedziłeś mnie;) cóż, nic dodać nic ująć, figurka OK, młot faktycznie nie porywa...ale nie napisałbym że to typowy polybag;) Nie te wymiary;) wiem, czepiam się;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#5 Post autor: noniusz »

Kurde, trzeba być prawdziwym pasjonatem, żeby na kilka podstawowych klocków wydać 18-30 PLN :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

Treściwa i konkretna recenzja, dzięki. Sam Thor szybko zwrócił również moją uwagę, mimo, że nie jestem jakimś fanem Avengersów, dlatego też polybag wydał mi się idealną opcją do zdobycia figurki dostępnej poza nim tylko w dość drogich zestawach (i BL, gdzie wcześniej cena samej minifigurki też była sporo wyższa niż koszt polybaga).
kenobi8 pisze:Podobnie jest z wykonaniem Mjolnira, LEGO zdecydowanie stać na większą ilość detali.
No nie wiem, jakie detale z pierwowzoru, który zalinkowałeś, chciałbyś jeszcze tu zobaczyć? Nadruki na obuchu, faktura trzonka? Może i mogliby to zrobić (tylko do licencyjnych zestawów, podczas gdy w MF pozostałby taki młot bez detali) ale to już by raczej było dużo jak na standardy LEGO w szczegółowości akcesoriów.
noniusz pisze:Kurde, trzeba być prawdziwym pasjonatem, żeby na kilka podstawowych klocków wydać 18-30 PLN :)
A figurka to co, gratis? ;P
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ