Oświetlenie Brickstuff

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

Oświetlenie Brickstuff

#1 Post autor: Sariel »

Dziś trochę niestandardowo, dostałem do recenzji zestaw produktów firmy Brickstuff przeznaczonych jako oświetlenie modeli. Poniżej jest całe video, a tu skrótowo plusy i minusy:

Za:
- bardzo małe, ale za to potężnie świecące i całkiem solidne elementy: Lifelitesy udało mi się już uszkodzić, Brickstuffów nie
- cały system jest modularny i ma taką wydajność i długość kabli, że jeden kontroler jest w stanie obsłużyć cały duży model i nawet powyżej setki diod
- same diody są tak małe że można je włożyć do środka kafla i przeciągnąć kabel pod jego krawędzią, a występują w wielu kolorach, są nawet wersje migające i ultrafioletowe
- jest przejściówka która pozwala na zasilanie bezpośrednio z systemu Lego Power Functions
- kontroler który testowałem jest mały, łatwy w obsłudze i ma wbudowane 12 efektów wraz z regulacją prędkości i jasności

Przeciw:
- dość słone ceny i konieczność zamawiania ze Stanów (w pakiecie usługa Uśmiech Celnika)
- kable są dość sztywne
- same diody nie łączą się z klockami w żaden normalny sposób, chyba że na klej (niektóre mają dołączone kawałki taśmy obustronnej)
- standardowe wtyczki są małe, ale wiele elementów korzysta z jeszcze mniejszych, wielkości główki zapałki
- dioda UV jest potencjalnie niebezpieczna dla dzieci i szybko się nagrzewa

Pełna recka:
http://www.youtube.com/watch?v=cYMRZTAgcPI
Ostatnio zmieniony 2015-04-13, 15:15 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#2 Post autor: Waler »

Trochę bez sensu wydaje mi się używanie przykładowo takiego paska świetlnego. No bo niby jak mam go przytwierdzić do modelu? Przykleić na taśmę dwustronną? Ciekawe chociaż, czy rozstaw tych dwóch diód odpowiada rozstawowi studów tak by mogły świecić np. przez dziury liftarmu?
Te mikro diody wydaja się być jedynym sensownym wynalazkiem z tego całego zestawu. Poza tym powinni zrobić te wszystkie kontrolery, układy zasilające itp. wielkości bricków np. 2x4, albo 2x6. A tak jest jakieś zasilanie z zaokrąglonym końcem które nijak nie pasuje do Lego.

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: MarcinMK »

Wiem Paweł, że się "namęczyłeś" przy tej recenzji i sprawdzeniu jak to działa ale mnie, tak jak Walera, nie powaliły te światełka na kolana. Sam szukam, dokładnie w tej chwili, sposobu do podświetlenia mojego SW i tego rozwiązania nie widzę u siebie. Jeśli mogłoby to być pomocne w naszych modelach to wydaje mi się, że musiałoby być dostosowane do wielkości studów.
1971

ODPOWIEDZ