[MOC] micro platforma wiertnicza - alternatywa 31030

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
duur
Posty: 67
Rejestracja: 2013-06-28, 13:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] micro platforma wiertnicza - alternatywa 31030

#1 Post autor: duur »

Tak się złożyło, że spodobały mi się prace i idea konkursu na alternatywny MOC z wybranego małego zestawu serii Lego Creator (2014-2015) i mając chwilkę w środku długiego weekendu, przeszedłem się w sobotę do sklepu... po oględzinach zawartości klocków (lista elementów na boku pudełka), długim wahaniu, zdziwieniu sprzedawcy, co tak klient ciągle te parę małych pudełek wnikliwie analizuje... wybór padł na niebiesko czerwonego go-carta 31030 :--)

Wysypałem zawartość luzem na stół, klocki bardzo różne, technicowe, koła, zawiasy i parę klasycznych... i wzięło mnie od razu na ambicję! Muszę wykorzystać 100% tego co leży mi przed oczami. Zadanie dosyć szalone, czy podołałem wyzwaniu? Tak! :--) Trzy najmniej wygodne/wizualnie niepasujące klocki: kierownicę, czerwony krzyżykowy pin i koło zębate... pod koniec pracy, dla lepszego wyglądu całości, wyjąłem, lekko przerabiając moca i umieściłem jako boję-zbiornik dryfującą w oddali od platformy. Czy będzie należeć do całości, ocenę tego zostawiam Wam.

Po dwóch - trzech godzinach (serio nie wiem ile czasu nad tym spędziłem) udało mi się popełnić dzieło... dosyć dalekie od zdawałoby się narzuconej przez zestaw tematyki pojazdu.

Tym oto pierwszym MOCem, który (nie!) idzie w szranki na konkurs jest Morska Platforma Wiertnicza

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wciągnęło mnie to! Również spróbowałem uczynić alternatywne modele, już bez nacisku na wykorzystanie pełnej puli klocków z danego zestawu... próbowałem różnych mikro budowli - akurat na tę działkę tego dnia mnie napadło! :--) port, elektrownia atomowa, klasztor, historyczna budowla z Renesansu, świątynia muzułmańska... Za najbardziej udane modele uznałem:

klasztor na wzgórzu: ta konstrukcja właśnie powalczy w konkursie! :--P

Obrazek
Obrazek

krzywa wieża w Pizie, luźna interpretacja miejsca:

Obrazek
Obrazek

Jak widać... sama nazwa Creator - sprawia, że te parę klocków... daje świetną zabawę! To mój debiut na forum, dopiero oswajam się z pisaniem tematu, wrzucaniem zdjęć... dojdę z czasem do wprawy - zapraszam do komentowania, oglądania pozostałych zdjęć na flickrze :--)

Edit01: nie wiem, zdjęcia z flickr mi się nie wyświetlają, robię jakiś błąd w linkowaniu obrazków, podaję link do: ALBUM KONKURSOWEGO MOCA
Ostatnio zmieniony 2015-05-03, 20:10 przez duur, łącznie zmieniany 11 razy.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

Tytuł wątku "platforma wiertnicza", a mi się jakoś klasztor najbardziej podoba ;)
Jak już pierwszy MOC z głowy, to teraz trzeba wykombinować więcej klocków i budować dalej ;)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Tak właśnie - klasztorek najładniejszy.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
duur
Posty: 67
Rejestracja: 2013-06-28, 13:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: duur »

dowcip polega na tym, że klocków mam ilościowo na oko ze trzy wanny... wcześniej, parę miesięcy temu kupowałem różne najnowsze creatory.. w tym chyba dwa pudła Go-Carta / potrzebowałem części do pewnych konstrukcji, więc klocki się rozproszyły po pojemnikach i modelach. siedzę w klockach dosyć już długi okres czasu...

klasztor rzeczywiście przyciąga oko, dziękuję za uwagę! przełamałem milczenie na forum i zamierzam pokazywać swoje konstrukcje :--)
Ostatnio zmieniony 2015-05-03, 19:53 przez duur, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#5 Post autor: Szerszen »

Zgłoś go zamiast platformy
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
duur
Posty: 67
Rejestracja: 2013-06-28, 13:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: duur »

Uznałem, że macie słuszność - zatem pracą główną na konkurs czynię: klasztor na wzgórzu.... Niech mnisi modlą się o ten niewielki przybytek klocków! :--P
Ostatnio zmieniony 2015-05-03, 21:53 przez duur, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ