70412 Soldiers Fort

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

70412 Soldiers Fort

#1 Post autor: Tomitom »

Obrazek

Recenzja 70412 Soldiers Fort

Seria: Pirates
Rok premiery: 2015
Liczba klocków: 234 + 16
Liczba figurek: 5
Cena katalogowa:PLN 159,99

Pełna wideo recenzja: Lego Pirates 70412 Żołnierska Forteca
Obrazek

W powyższym materiale znajdziecie mam nadzieję wyczerpujące informacje.
Poniższe informacje są jedynie uzupełnieniem recenzji na YouTube.

Opakowanie i instrukcja
Opakowaniem jest średnich rozmiarów pudełko standardowe dla zestawów w okolicach 300klocków i ma wymiary: 28.2 x 26.2 x 6 cm
Instrukcja to niemalże książka :) Jest szyta i składa się z 84stron. Według mojej opinii spokojnie można ją by było skrócić o połowę.
Bez negatywnego wpływu dla najmłodszych czyli dla docelowego odbiorcy klocków Lego, a o starych koniach nie wspominając.

Zestaw nie posiada ani jednej naklejki. Klocki znajdują się w trzech ponumerowanych workach foliowych.

Klocki
Jest ich dokładnie 250.
Niewątpliwą gwiazdą tego zestawu jest olbrzymia (6x4)bandera "niebieskich koszul":
Obrazek
Zestaw ma pirackie korzenie więc wiele akcesoriów jak i części minifigurek jest bardzo rzadka, więc skoncentruję się na "zwykłych" klockach:
pokrywa śmietnika w kolorze brązowym (5 zestawów):
Obrazek
Takie oto coś - zresztą całkiem przydatne (4 zestawy):
Obrazek
Uwielbiam "cegłówkowe" bricki!A tutaj dostaniemy coś co spotkamy tylko w 4 zestawach a do tego w niewielkich ilościach. Tutaj tego jest aż 4 sztuki ;)
Obrazek
Zestaw jest niezłym dawcą płytek (niestety drogim dawcą)
ObrazekObrazekObrazek
oraz kafli wszelakich rozmiarów (brązowych)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Do tego znajdziemy tutaj sporo bricków z łukiem, do tego w sporej ilości!:
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Do tego niedoceniane przez niektórych "wysokie" bricki
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Niestety nawet w grudniu kiedy to cena tego zestawu wyniesie w jednym z sieci hipermarketów cenę 129 PLN nadal nie będzie to atrakcyjny (kosztowo) dawca klocków.
Chyba, że postanowimy sprzedać minifigurki.
Modele:
W skład zestawu wchodzi 4 modeli i jedna modelka. Pod względem minifigurkowym zestaw robi dobrą robotę.
Żołnierze
Dostaniemy tutaj 3 mieszkańców wojskowego fortu: Gubernatora, jego piękną córkę oraz jednego szeregowca.
Torsy nadrukowane są z obu stron, nadruk jest nałożony niemalże perfekcyjnie. Niemalże. bo poskąpiono ilości lub jakości farby, która to nie kryje w 100%.
Minifigurka Córki Gubernatora jest ekskluzywna i nie znajdziemy jej (tors+nogi) w żadnym innym zestawie. Czupryna też jest rzadka, znalazła się jeszcze w jednym zestawie Lego.
Gubernator. Też coś pięknego! Tors może nie jest wyjątkowy (3 zestawy) ale nakrycie głowy jak i sama główka już tak (To lubię!)
Szeregowiec to szeregowiec - uwielbiam ich za ich...zwyczajność :) Czako + plecak + pagony + muszkiet. Tak to jest sentyment do czasów dzieciństwa.
Piraci. Tutaj także nie jest źle. Nadruki dwustronne. Mnie najbardziej podoba się jegomość w trójrogu/trikornie(kanonier/strzelec). Jego tors jest ekskluzywny dla tego zostawu. Ma to coś w sobie (tak to nakrycie głowy) co sprawia, że jest moim ulubionym piratem z całej serii 2015!
Drugi z piratów szału nie robi. Podkoszulek, bandana. W skrócie powtórka z innych zestawów.
Obrazek
Obrazek
Łódka
Piraci dostali do dyspozycji brązową łódkę zaopatrzoną w piracką banderę oraz falkonet na sterburcie. Tak to nie jest działo laserowe to jest ewidentnie falkonet i powiem Wam w tej formie studshuter mi aż tak nie przeszkadza! Sam się zdziwiłem.
W łódce znajdziemy dwa czarne groszki, którymi załadujemy naszą mini armatkę. Niestety znajdziemy tutaj tylko jedną ławkę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Skarb
Brązowa skrzynia, a w niej nie znajdziemy grama złota tylko trzy drogocenne kamienie. Nudy!
uzbrojenie/akcesoria
Nazwa tego zestawu to "Wojskowy Fort" jak przystało na fort, powinniśmy znaleźć tutaj sporo uzbrojenia. Nic z tego. Poniżej mamy całą broń (bez zapasowych).
Obrazek
Doliczyć trzeba do tego zapasowe części: 2x rapier, 1x garłacz, 1x wiosło, 1x złote i białe pagony, niebieskie piórko i czarny bar. Wymieniłem tylko akcesoria zapasowe.
Model główny
Żołnierski Fort. Trzy kondygnacje, na najniższej znajdziemy loch (z którego można uciec wybijając dziurę w ścianie),
Obrazek
Na środkowym poziomie znajdziemy pomieszczenie z beczką i ...kilofem.
Na tym poziomie znajdziemy też taras z żurawiem/dźwigiem. Prosta konstrukcja, aż za prosta, zawodna. (więcej w recenzji na YT)
Obrazek
Obrazek
Trzeci poziom to szczyt baszty. Uwieńczony piękną chorągwią/sztandarem! Do tego na tym poziomie znalazł się falkonet który skutecznie ostrzeliwuje swym zasięgiem pobliską zatokę.
Do jego dyspozycji mamy tylko 2 groszki.
Obrazek
Przejdźmy ponownie na najniższy poziom. Mamy tutaj coś w rodzaju pomostu. Całkiem ok ale mógłby być wyższy o ten jeden klocek. Nie do zaakceptowania zaś jest ta brązowa płytka która udaje dryfującą na wodzie deskę...okropieństwo!
Na pomoście znajdziemy "technikową" palmę - już mi nie przeszkadza (piszę o tym po 2 miesiącach nieustannego wpatrywania się w ten zestaw..)
Na palmie i okolicznym murze opalają się dwie żaby.
Dalej w lewo mamy podwyższenie na którym znajduje się duże działo na obrotowej platformie. Jak przystało na fort z prawdziwego zdarzenie mamy tutaj ogromny zapas amunicji wynoszący całe 2sztuki kul armatnich.
Obrazek
Podsumowanie
Szczegółowe podsumowanie jest na YouTubowej recenzji. Tutaj opiszę w telegraficznym skrócie.
Był to zestaw który musiałem nabyć, gdyż mam sentyment do zestawów z 1989r. Bawiłem się głownie żołnierzami, polując na statki pirackie dowodzące przez mojego brata ;)
Po takiej ilości klocków nie należało się spodziewać czegoś wybitnego, ale wyszło ok. Mamy tutaj zastosowane współczesne techniki budowania Lego. Nie ma olbrzymich paneli jak dawniej.
Wygląda to jest "szkielet", a nie gotowa budowla. Lecz gdy zamknie się oczy i włączy dziecięcą wyobraźnie to jest świetnie. Pod względem bawialności: pierwsza klasa.
Można tutaj rozgrywać różne scenariusze. Jest czym się bawić. Minifigurki robią robotę jak to mówię, są fenomenalne.
Niestety zestaw ten zabiła cena. Jest drogi. Ale chyba to już jest taka tendencja.
Czy kupiłbym ten zestaw jeszcze raz? Tak ale poczekałbym na świąteczną obniżkę. Gdybym nie kochał piratów zdecydowanie NIE, nie w tej cenie.
Chciałem zebrać wszystkie zestawy Piraci 2015 i był to mój nr 2 jeśli chodzi o mój ranking. Po zebraniu wszystkich i oswojeniu się z nimi (2m-ce) Zestaw 70412 utrzymał swoją pozycję.
Tak czy siak polecam w ogólnym rozrachunku FANOM piratów Lego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moja ocena:
  • Plusy dodatnie
  • wspaniałe minifigi!
  • wielki sztandar
  • bandera piracka ;)
  • brązowa łódka
  • armata
  • motyw ucieczki
  • dużo brązowych klocków
  • sporo klocków z łukiem

    Plusy ujemne
  • brak rekina
  • brak małpy
  • brak papugi
  • żuraw - ale łatwo go naprawić aby dział poprawnie
  • palma - tak nic nie przebije starych palm z 1989
  • trochę ubogi skarb
  • zdecydowanie za mało uzbrojenia jak na fort
  • falkonety bez regulacji kąta nachylenia

    Minusy:
  • cena
  • mało uzbrojenia
  • 2 kule armatnie to kpina
  • brak złota w skrzyni
Jak dotrwałeś do końca drogi forumowiczu to zapraszam Cię na plac budowy tego zestawu:
Speed Build 70412
Ostatnio zmieniony 2015-06-13, 07:33 przez Tomitom, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

BricksPlanet
Posty: 53
Rejestracja: 2014-09-07, 12:06
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: BricksPlanet »

Bardzo jasna recenzja, podoba mi sie :)

Z tego co zauwazylem to lego odeszlo od monet zlota w nowej serii piratow. Tak samo jest z bronia, z tego co wiem Lego ma bardzo delikatna polityke na temat przemocy i ograniczaja ilosc broni w zestawach. Zastepuja te innym akcesoriami jak butelka, ryba, patelnia itp.

Czy moge sie dorzucic z moim filmikiem ?

https://www.youtube.com/watch?v=zUgK3Z2S7vA
Obrazek

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Tomitom »

przyjemność po mojej stronie :)
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#4 Post autor: tomey »

Czy tu naprawdę jest tak mało broni? hehe
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#5 Post autor: Stelario »

Na tym ostatnim zdjęciu to rozumiem miała być sama flaga bo wszystko inne jest Out of Focus.
5 figów w tym kobieta + armata i 6 broni to raczej standard.
Kobieta jest od stania + 1 koleś ze strzelbą + 2 osoby z szablą + pistoletem + koleś z szablą i kilofem i jeszcze armata zostaje bez obsługi? To jak dla mnie nawet zapas jest.
Ostatnio zmieniony 2015-06-14, 22:26 przez Stelario, łącznie zmieniany 2 razy.

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Tomitom »

Stelario pisze:Na tym ostatnim zdjęciu to rozumiem miała być sama flaga bo wszystko inne jest Out of Focus.
Jak wolisz.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#7 Post autor: Andzia »

Dosyc przyjemny zestaw ale ciekawa jestem jak by wygladal w polaczeniu z tym mniejszym, tez zolnierksim? Bardzo ladna recenzja, lubie ogladac filmiki :-)

Czy uwazacie, ze Lego bedzie kontynuowac serie Piratow w 2016 roku?
Lego maniak - moja kolekcja

z braku laku wciskam kit

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jellyeater »

Czy uwazacie, ze Lego bedzie kontynuowac serie Piratow w 2016 roku?
Raczej nie. Jakby mieli coś robić to by dodali zestawy na drugą połowę roku. Zresztą nawet tych jakoś szczególnie nie promowali, bo i nie było w sumie czego.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Michu_666
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-11, 07:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Michu_666 »

Mnie bardziej ciekawi do kiedy zestawy będą osiągalne w sklepach, bo o II już trudno.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

70412 Soldiers Fort

#10 Post autor: nori »

To jest wpis z 8studs. Zapraszam także na facebooka.

Pirates 70412 Soldiers Fort

Obrazek

Seria: Pirates (III)
Rok premiery: 2015
Liczba elementów: 234
Figurki: 5: Bluecoat Governor, Governor’s daughter, Bluecoat Soldier, 2 x Pirate
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 28 x 26 x 6 cm
Cena: $29.99, £29.99, 34,99 €, 159,99 zł

BrickSet, BrickLink

Ech, do tej recenzji podchodziłem jak pies do jeża. Główny powód? Zestaw uważam za tragiczny. I zdarzało mi się recenzować coś, co Wam summa summarum odradzałem, ale zawsze jakieś plusy były. Tu też niby są, ale minusów jest znacznie, znacznie więcej. I to z kategorii tych głupich, które nie powinny mieć miejsca w takim produkcie!
Dodatkowo nie spieszyłem się, gdyż zestaw doczekał się niezłej recenzji autorstwa Tomitoma ([url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=25442]w formie pisanej i wideo patrz forum LP[/url]) do tego Bricks Planet zrobił o tym zestawie jak zawsze rewelacyjny filmik (oglądaj na YT).

W związku z tym moja recenzja będzie w miarę zwięzła i krótka. I marudna, i to powyżej mojego zwyczajowego poziomu. Z góry proszę o wybaczenie....

Obrazek

Pudełko formatem zbliżone do kwadratu, szatą graficzną nie odbiega od pozostałych produktów z serii. Mamy więc ładne logo, niezłe zdjęcie na naprawdę ze smakiem dopasowanym tle oraz ohydny sztuczny fazowany pasek.

Obrazek

Na tylnej ściance możemy podziwiać zestaw wyeksponowany bezpośrednio na pirackiej mapie, a dodatkową funkcjonalność ukazano w "podpalanych" polach. Wygląda to bardzo ładnie, a sam pomysł z mapą jak dla mnie jest genialny!

Obrazek

W pudełku znajdziemy jedną instrukcję, trzy woreczki z klockami i zero naklejek.

Obrazek

Instrukcja liczy aż 84 strony, a plany budowy jak zwykle rozwleczone są momentami aż do granic absurdu. Przyczepianie po jednym elemencie w poszczególnych krokach to naprawdę trochę przesada. Nieustanne obracanie stron wybija nieco z procesu budowy i potrafi zaburzyć dobrą zabawę. Ja wiem, że trzeba upraszczać, ale chyba TLG w przypadku instrukcji przekroczyło już granicę sensowności. Oczywiście reklam czy indeksu elementów nie mogło zabraknąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ludziki. Od ładnych paru lat w tym temacie LEGO pokazuje prawdziwy kunszt, nierzadko serwując nam prawdziwe arcydzieła. Nie inaczej jest i w niniejszym zestawie, pod względem minifigurek jest wprost rewelacyjnie!

Obrazek

Ludzików znajdziemy tu w sumie sztuk pięć. Dwóch piratów, żołnierza, Gubernatora i jego córkę. Pirat w bluzie w paski nie jest żadnym cudem ani unikatem, acz prezentuje się bardzo ładnie. Jago pobratymiec w zielonej bluzie jest małym zaskoczeniem, okazuje się, że to swoisty unikat: taki tors występuje tylko w tym zestawie!
Żołnierz oryginalnością nie grzeszy, ale to akurat nie minus - wszak idealnie uzupełni naszą armię. Największym skarbem zestawu okazuje się para ojciec i córka. Tors Gubernatora nie jest strasznym unikatem, choć do popularnych także nie należy: wystąpił zaledwie w trzech, wszystkich Pirackich, zestawach, natomiast nakrycie głowy ukazało się tylko i wyłącznie tutaj! To samo dotyczy, tu zaskoczenie, główki. To całkowicie nowy i unikalny obecnie wzór! Córka okazuje się modową specjalistką i wyszukała sobie przyodzienie które żadna inna plastikowa kobieta dotychczas nie przywdziała. Pod względem makijażu i fryzury już taka oryginalna nie jest.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ludziki zachwycają i powodują, że przystępujemy do budowy w jak najbardziej pozytywnym nastroju. Zaczynamy składanie od łodzi, elementów nie ma tu za wiele, ale konstrukcja spełnia w pełni swoje zadanie. Nieco przeszkadza mi małe działko miotające plastikowe pociski, fakt, zwiększa aspekt bawialności, ale jak dla mnie jest nieco zbyt nowoczesne i za bardzo kojarzy się z serią Star Wars. Wolałbym by zamiast niego przyczepiony był tu zwykły muszkiet. Nawet kosztem tego strzelania. Tylko że klocki to zabawka dla dzieci a nie starych pryków, a możliwość postrzelania to zawsze dla nich dodatkowy atut.

Obrazek

Budujemy fort. Najpierw powstaje coś takiego:

Obrazek

Czyli mamy pomost na którym ledwo starczyło miejsca na postument pod armatę, do tego ohydną, brzydką, badziewiastą, idiotyczną, #$%@^&* kładkę. Palma. Kiedyś LEGO miało genialne modułowe palmy, w których można było pień modelować w najróżniejszy sposób. Wyglądało to bardzo ładnie, było bardzo ustawne, każdy był zadowolony. To zmienili później ten pień na składający się z jednego elementu. Oczywiście były to ciemne czasy w historii LEGO, gdzie firma junioryzowała wszystko co mogła, i w końcu zbliżała się do upadku. Ale powstali, pozbyli się głupich pomysłów, szkoda jedynie, że niektóre głupie pomysły zastąpiono niestety równie głupimi. I na ten przykład, wyszło coś takiego jak ta technicowa palma. Żeby nie było: jest lepsza od tych pni z jednego kawałka plastiku. Ale tysiąckrotnie przegrywa z pierwszymi modułowymi! Do tego pień z dziurami nie wygląda zbyt estetycznie. Gdzie projektant miał oczy?! Ano chyba zauważył, że coś nie gra i starał się ratować sytuację. I powsadzał w dziury żaby... Genialne...

Obrazek

Budujemy dalej. Powstaje podstawa fortu, czyli dwie dziury połączone z celą więzienną. Po prostu kunszt architektury! Do tego ładna lampa i badziewiasty daszek, który zupełnie tu nie pasuje, i wygląda na wciśnięty na siłę. Tak jakby projektantowi nie podobało się puste miejsce, a klocki się kończyły, to stwierdził, że jak najmniejszym kosztem coś tu trzeba dodać. I dodał. Trzy elementy! I myślał, że wyszło fajnie, ale koledzy i testerzy byli złośliwi i mu nie powiedzieli, że coś tu nie gra...

Aha, woda, czyli niebieskie płytki, są przyczepione do konstrukcji tylko w miejscach, gdzie bezpośrednio styka się z podłożem. Taka obecnie moda, jak dla mnie, poprowadzona aż do przesady. Na minus, oczywiście.

Obrazek

Całość gotowa. Na pierwszy rzut oka nie jest wcale źle. Zestaw kształtem przypomina fort, jest tu nawet sporo szczegółów, które potrafią skupić uwagę / zainteresować.

Obrazek

Obrazek

Mamy nawet dodatkowe aspekty bawialności, w postaci choćby możliwości wywalenia ściany w więzieniu. Patent nie nowy, w zestawach LEGO pojawia się już od dawna. Tylko że czasem nawet najlepszy i wielokrotnie sprawdzony pomysł można spieprzyć. O popatrzcie: Czerwony Pirat chce uwolnić zielonego z celi:

Obrazek

I wywala ścianę! Co za spektakularna akcja!

Obrazek

Tylko że zielony w tym momencie podsumowuje: "Co ty debilu wyprawiasz? Przeca to więzienie nie ma tylnej ściany, nic mnie tu nie trzyma!"
A ciekawe co powie dziecko które będzie bawiło się tym zestawem? "Tatusiu, po co rozwalać tą ścianę, skoro ten pan może stąd wyjść bez problemu?" I co rodzic odpowie?

W zestawie mamy dźwig. I możemy spuszczać skrzynię. Znaczy moglibyśmy, gdyby to ustrojstwo chciało dobrze działać. Opuszczanie skrzyni zazwyczaj polega na plątaniu się linki, jak pomożemy ręką, to z wciąganiem jest już lepiej. Sam mechanizm jest szczytem kunsztu: nie ma to jak zrobić przerośnięte dziadostwo które ledwo działa. Zero finezji. Wygląda to jakby nie było pomysłu na zagospodarowanie tego poziomu fortu, więc projektant włożył na siłę ogromne kółko - niech zajmuje jak najwięcej miejsca, przynajmniej nie straszy tutaj pustką! Oderwijcie wzrok od kółek, i przyjrzyjcie się murkowi. Wygląda ślicznie, prawda? Nie ma to jak spierniczyć nawet tak prostą rzecz...

Obrazek

Najwyższy poziom fortu. Cegiełki które wychodzą poza podłoże, połączone bez ładu i składu, z przodu obowiązkowe działko, bo "wyszła kupa, to chociaż można sobie postrzelać".

Obrazek

Autentycznie, jak coś takiego mogło przejść jakąkolwiek kontrolę...

Obrazek

Obrazek

Zestaw możemy połączyć z zestawem 70410 Soldiers Outpost, co niestety w ogóle go nie ratuje.

Obrazek

W punktach by usystematyzować. Najpierw plusy.

+ Bardzo ładne i do tego w miarę unikatowe minifigurki.
+ Strzelająca armata.
+ Duża flaga żołnierzy.

Minusy:

- Brak charakterystycznych zwierzaków w stylu rekina czy małpki, za to...
- ... otrzymujemy żaby! I jako co? Wypełnienie dziur w palmie!
- Palma nie przypomina palmy. Jest po prostu tragiczna.
- Ciasny i słabo zagospodarowany pomost.
- Do tego kładka "na poziomie" podłoża - wygląda to tragicznie!
- Woda, czyli niebieskie płytki zastosowano oszczędnie i tylko tam, gdzie być już musiały.
- Dźwig słaby i zawodny, kołowrotek wygląda jakby jechał na sterydach, taki jest przerośnięty.
- Jest skrzynia, jest niby skarb, ale NIE MA monet!
- Cela więzienia z "wypadającą ścianą" (to akurat samo w sobie jest fajne), jednocześnie pozbawiona innej ściany. Robienie z dzieciaków debili?
- Na siłę upchane "strzelajki". Fakt, zwiększają bawialność, ale nie kosztem wyglądu.
- Murek na środkowym poziomie i wieńczący wieżę to jakiś żart. Jest duża szansa, że losowo przyczepione klocki przez małpę wyglądałyby o wiele lepiej.
- W tym forcie praktycznie nic nie ma!
- Daszek z trzech elementów zrobiony ewidentnie na siłę.
- Cały zestaw wygląda na strasznie wymuszonego, jakby pomysły były, ale brakowało wyobraźni i klocków. Albo goniły terminy.
- Rozwleczona do przesady instrukcja.

Z całego serca zestawu NIE POLECAM, i to nawet miłośnikom Piratów! Jest to badziew straszliwy, wprost nagromadzony chybionymi rozwiązaniami, o brzydkim i niedopracowanym wyglądzie, pozbawiony choć krzty finezji czy dobrego smaku. Coś w tym stylu absolutnie nie powinno ukazać się jako regularny zestaw! Tym bardziej, że przecież temat jest wdzięczny i można było zrobić coś fajnego! To wygląda tak, jakby osoba w ogóle niezainteresowana tematem otrzymała drakoński limit elementów i zabójczy termin i musiała sklecić coś na szybcika . I wyszło coś takiego. Trzymać się od tego cuda z daleka!!!


Klocki pozostałe po budowie:
Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#11 Post autor: Biedrus »

Dzięki za reckę bo przed chwilą właśnie zastanawiałem się czy nie kupić tego zestawu:-) W takim razie odpuszczam tą kaszanę!

pablos_83
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-18, 12:23
Lokalizacja: Włocławek
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: pablos_83 »

Zestaw wiadomo tragiczny, ale pewnie i tak kupię dla figurek, armat, flagi i kilku tam klocków.
Normanie bym poczekał na kolejną serię, ale obawiam się że następni będą Nexo Pirates

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Jellyeater »

A ja i tak kupiłem w supporcie. Sama flaga to 12 PLN. Do tego kilka ludzików. Ale zestaw rozsortowałem, pudła i instrukcję wywaliłem. I tak mam wyrzuty sumienia, że pokazuję TLG, że warto taki szajs produkować, bo ludzie kupią.
Ostatnio zmieniony 2015-10-01, 07:36 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: Kalais »

Ja się zgadzam, zestaw jest beznadziejny dla kolekcjonerów. Ale do MOCerów jest bardzo spoko, dobre minifigi, armata, flaga i dużo przydatnych elementów do budowy bluecoatów. Tylko cena bardzo słaba jeśli chodzi o przelicznik złotówki na klocek. Jak kupować to tylko w solidnych promocjach.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#15 Post autor: gmkkk »

Nori napisał
"- Cela więzienia z "wypadającą ścianą" (to akurat samo w sobie jest fajne), jednocześnie pozbawiona innej ściany. Robienie z dzieciaków debili? "
Jedyny zestaw, który miał "prawdziwą" celę z 4 ścianami, o ile dobrze kojarzę, to 7237 z city ze starych dobrych czasów, obecnie cele są otwarte...

ODPOWIEDZ