75078 Imperial Troop Transport

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

75078 Imperial Troop Transport

#1 Post autor: Sirius »

Star Wars Rebels: 75078 Imperial Troop Transport

Obrazek

Seria: Star Wars Rebels
Rok premiery: 2015
Liczba elementów: 125
Figurki: 4
Wymiary pudełka: 19,1 x 14,1 x 4,5 cm
Cena: S@H - 59,99 zł, Allegro - od 50 zł z odbiorem osobistym

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=75078-1
http://brickset.com/sets/75078-1/Imperi ... -Transport

Imperial Troop Transport to najmniejszy z zestawów regularnych należących do debiutującej w tym roku podserii Star Wars Rebels. Zestawy promują produkowany przez Disney'a serial o tym samym tytule. Animacja, w której można było zauważyć pierwowzór pojazdu, nadawana jest na kanale DisneyXD i skierowana jest do młodszych widzów. Opisywany set wpisuje się ponadto w obecną na runku już od kilku lat, nieoficjalną serię battle packów. Można zaryzykować wręcz stwierdzenie, że to jeden z najlepszych jakie się do tej pory ukazały. Dlaczego? Wyjaśnienie poniżej.

Pudełko

Obrazek Obrazek
Obrazek

Pudełko prezentuje się całkiem przyjemnie. Na froncie, w prawym górnym rogu hełm szturmowca, znak rozpoznawczy tegorocznej serii. W prawym dolnym rogu nowość, logo serialu oraz znak Disney'a. Poza tym standardowo, pełna zawartość zestawu. Na odwrocie kartonu przedstawiono "funkcje" jakie posiada pojazd, a więc obrotowa, strzelająca wieża, możliwość wpięcia blasterów i wysuwana skrzynka, w której można umieścić bagaż. Poza tym rodzinne zdjęcie szturmowców i dwa ujęcia "w akcji". Na jednej z bocznych ścianek wyeksponowano natomiast najnowszą wersję żołnierza Imperium. Warto wspomnieć, że pudełko ma rozsądne proporcje. Lego na szczęście nie poszło w tym przypadku w kierunku "duże i płaskie, żeby zajmowało jak najwięcej miejsca na półce".

Instrukcja

Obrazek

Nieduża, 36-stronnicowa książeczka, a w niej instrukcja budowy zestawu zawarta w 31 krokach. Na minus fakt, iż instrukcja została zgięta, mimo że zmieściła by się do kartonu bez tego zabiegu.

Figurki

Obrazek

Ostatnimi czasy najmocniejszy punkt wszelkich serii licencyjnych. Także tym przypadku to figurki decydują o sile tego zestawu. Jednak tym razem nie chodzi o umieszczenie w zestawie unikalnej odmiany jednego z bohaterów, ale o ilość. Czterech (pozornie) identycznych szturmowców w tak małym zestawie do doskonały sposób na utworzenie własnej imperialnej armii! Niektórzy mogą narzekać, ale moim zdaniem to właśnie ta monotonia przemawia za tym zestawem. O ile w większości pozostałych battle packów dostawaliśmy po dwóch żołnierzy przeciwnych stron konfliktu albo przynajmniej różnych jednostek, to tym razem pojawia się dobra okazja, aby nabyć większą ilość szeregowych szturmowców. Słowo odnośnie pozornej identyczności. W pełnym rynsztunku cała załoga transportera prezentuje się identycznie, mamy więc do czynienia z odświeżonym, bardzo udanym wzorem z 2014 roku (debiut w 75052 The Ghost) z obustronnie zadrukowanym torsem i nadrukiem na nóżkach. Po zdjęciu hełmów okazuje się, jednak, iż dwóch spośród żołnierzy ma główki, które stanowią u szturmowców nowość i są unikalne dla tego zestawu.

Elementy

Obrazek

Moim zdaniem kolejny mocny punkt zestawu. O ile w przypadku licencji w większości przypadków można w ciemno spodziewać się świetnych figurek, to z klockami bywa tam różnie. Tym razem katalog części jaki do nas trafia jest na prawdę zadowalający. Na plus zarówno kolor (dużo LBG!!!) jak i typy elementów. 75078 warto kupić chociażby dla części, bowiem zakup łatwo zwróci się po sprzedaży figurek. Na siłę można przyczepić się do jedynie do plate mod ("zderzaki"), które także mogłyby być szare oraz do nowego typu blasterów, które są niepraktyczne i nierealistyczne.

Transporter

Zdecydowanie najsłabsza część zestawu. Z ciekawych klocków powstaje nieciekawy pojazd. Chociaż duża w tym zasługa pierwowzoru, który jest brzydki i niepraktyczny. Jaki sens przewozić żołnierzy na zewnątrz pojazdu, wystawionych na ostrzał wroga? Oczywiście pojazd w wersji z klocków nie trzyma skali oraz ma jeden mniej luk transportowy. Sprawiedliwie trzeba jednak przyznać, że ciekawie wypada patent z blokowaniem przez transportowanych szturmowców, pojemnika bagażowego. Poniżej oryginał, zdjęcia przedstawiające 10, 20 i 30 etap budowy oraz gotowy zestaw:

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Części pozostałe po zbudowaniu:

Obrazek

Podsumowanie:
Zdecydowanie polecam! Jeden z najciekawszych setów SW w ostatnich latach. Zestaw idealny dla wszystkich niespełnionych następców Imperatora, którzy chcą tanim kosztem zwerbować armię szturmowców. Osoby zainteresowane budowaniem znajdą natomiast dużo ciekawych klocków, jak na zestaw tej wielkości. Minusem pozostaje sama konstrukcja transportera, jednak powiedzmy sobie szczerze, kto z nas kupuje tego typu zestawy żeby trzymać je na półce?

Ode mnie 4/5
Ostatnio zmieniony 2015-06-23, 18:43 przez Sirius, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

Re: 75078 Imperial Troop Transport

#2 Post autor: Stelario »

Sirius pisze:75078 warto kupić chociażby dla części, bowiem zakup łatwo zwróci się po sprzedaży figurek.
Tak tylko weź je w ogóle sprzedaj. Ostatnio moda na tysięczne armie klonów mineła i raczej ciężko sprzedawać tego typu minifigi (oczywiście wszystko zależy od ceny).

Niemniej zestaw ma naprawdę sporo fajnych części jak na battle pack.
Zdecydowanie wyrwe kilka sztuk jak będą za pół ceny, co patrząc po cenach zeszłorocznych BP będzie niebawem.
Ostatnio zmieniony 2015-06-24, 06:36 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

Re: 75078 Imperial Troop Transport

#3 Post autor: X-Yuri »

Sirius pisze: Transporter

Zdecydowanie najsłabsza część zestawu. Z ciekawych klocków powstaje nieciekawy pojazd. Chociaż duża w tym zasługa pierwowzoru, który jest brzydki i niepraktyczny. Jaki sens przewozić żołnierzy na zewnątrz pojazdu, wystawionych na ostrzał wroga?
To ciekawa historia którą przytoczę na marginesie - pojazd ten zaczął swe istnienie ni mniej, ni więcej ale jako zabawka (wierząc Wookieepedi, pierwsza zabawka SW, pojazd, która nie miała swego pierwowzoru w filmie!) wydana przez firmę Kenner (później wykupiona przez Hasbro, aktualnego producenta "tego typu" zabawek na licencji SW). Cudo to pojawiło się w 1979tym, a więc dawno dawno dawno : p

Kariery zawrotnej nie zrobiło, choć różni twórcy komiksowi, czy to z Marvela (gdy wydawał komiksy SW w latach 80tych) czy z Dark Horse'a (lata 90te i większość XXI wieku, niedawno dopiero stracili tą markę, która wróciła do Marvela ; p) wplatali ten pojazd w kadry swych komiksów ; p

Pojazd wpleciony został też w akcję serialu Rebels, Rebelianci, można więc powiedzieć, że po 35 latach doczekał się swego przedstawienia "na ekranie", nawet jeśli tylko w bajce ; ) A teraz na podstawie tego pojawienia powstają zabawki, w tym Lego : p

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

No ma fajne klocki. Ale trzeba 50 PLN wsadzić, żeby potem mozolnie odsprzedawać ludziki. Kupując 20 zestawów mamy już 120 szarych 2x1, ale mamy 80 ludzików do sprzedaży. :) Żeby to było darmowe to ludzik musi iść po 13 PLN. Nie wiem po ile są szturmowcy.

Bardzo dobra recenzja. :)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Kalais »

Też się zaopatrzyłem w ten zestaw. Świetne źródło szturmowców i części.

Z części bonusowych, poza 3-ma ze zdjęcia, został mi jeszcze "spust" z broni.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#6 Post autor: Johan »

Pewnie sobie kupię ze dwa na jakichś przecenach, właśnie dla ludzików.

Brakuje mi zdjęcia porównującego nowy wzór szturmowca ze starym. Mogę to sobie wyguglać oczywiście, ale pasowałoby do recenzji.

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Sirius »

@Johann - dobra uwaga, postaram się zrobić zdjęciu kilku wersjom i dorzucić jak będę w weekend w domu.

Co do sprzedaży, to oczywiście, że kupno 20 zestawów i sprzedaż 80 szturmowców to spore wyzwanie, chociaż myślę, że w dłuższej perspektywie czasu nadal opłacalne. Na tą chwilę w Europie tylko dwa sklepy mają większą ilość w cenach 10-11 zł. Choć z drugiej strony, może potencjalni kupcy hurtowych ilości figurek zaopatrzyli się właśnie w zestawy, bo cena jednostkowa wychodzi w zasadzie podobna, a do tego zostaje garść przydatnych klocków (które też w zasadzie można spieniężyć).

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: zen535i »

Zestaw super jednakże u mnie w carrefour od poczatku kosztował 50zl. No a jako dorosły fan klockow zawsze sobie mówię że potrafię przeczekac i kupic w promocji. Przed dniem dziecka dali promocję : zmienili cene na ponad 60 i dali upust ileś tam procent że cena wyszła kolo 58zl. Oszusci. Taraz stoi za ponad 60 a ja żałuje że od razu nie kupiłem :)
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#9 Post autor: Szerszen »

Biorąc pod uwagę, że jest świetnym battlepackiem do BrikWars... czekam na przecenę ;-)
W zasadzie można go określić śmiało jako dobry starter.

http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=24633

Był sprawdzony w boju swoją drogą i... działa nawet mimo półotwartych kabin.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Martini26
Posty: 54
Rejestracja: 2015-05-31, 17:44
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: nie mam
Kontakt:

 

#10 Post autor: Martini26 »

Mój lekko zmodyfikowany modzik na bazie projektu innego kolegi z wykorzystaniem dwóch battlepacków 75078 ;)
Obrazek
Nie chciałem robić osobnego tematu więc zamieściłem tutaj ;)

ODPOWIEDZ