[MOC] Honda Civic V RWD

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: BoskiKacu »

Widziałem już wcześniej tego t3, dla mnie rewelka i przyznam szczerze, ze to własnie ten model był inspiracją dla zrobienia skrętnego negatywu (nie wiedziałem, że to Twój model), a że Hanką śmigam to buda sama wpadła;)
Nie przejmuję się wcale, wiem, że nie każdemu się to podoba (Mój Civic ma stickerbomb na zderzaku i połowie lotki, czarną maskę i stalowe 15"), dlatego potrafie znieść krytykę ;) Lecz bezcenne są spoty, gity od innych użytkowników dróg i dzieci wskazujące paluchem na samochód:D
Filmiki "jak to działa" bez budy są w galerii:)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17 Post autor: SERVATOR »

Chodzi o to, że trochę przerysowałeś tuning. Koła przez to wyszły nieco karykaturalnie.
Mi trochę przypomina to DeLoreana z "Powrotu do przyszłości".
Ostatnio zmieniony 2015-07-12, 09:15 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#18 Post autor: Waler »

Kubrick, piszę swoje zdanie o tego typu autach. Po prostu tuningowane auta poza torem wyścigowym mi się nie podobają i tyle, wolny kraj można powiedzieć co uważam, nie :)
BoskiKacu, ostatnia dygresja dotycząca aut prawdziwych: nikomu nikt nie zabrania jeździć takim autem jaki chce i robić przy nim co mu się rzewnie podoba. Chcesz jeździć takim samochodem - dla mnie spoko, po prostu wyrażam swoją opinię. Ale jeżeli ktoś wsadzi ksenony z allegro które oślepiają innych użytkowników, ma niemiłosiernie głośny tłumik i regularnie zalewa chodnik olejem to chyba nikt nie ma o nim dobrego zdania. Takie własnie zdanie wyrobiłem sobie o civicu (pewnie przez to, że takiego widuję codziennie) :)
Co do aut sportowych, żeby nie było że nigdy nie miałem a się wypowiadam: przez ponad pół roku miałem Toyote supre IV 330KM w manualnej skrzyni. Auto mega fajne, bardzo poszukiwane i dające frajdę z jazdy, ale mój tyłek woli jednak wygodniejsze fotele, a dopiero później przyspieszenia boczne :P.
BoskiKacu pisze:Jak pewnie zauwazyłeś, "to pierwsza krew" i użyłem możliwie najmniejszych opon jakie miałem, chciałem niższy profil, ale nie mam.
Oczywiście, że tak. Ale czy to przyzwolenie z pójściem na łatwiznę? Przecież nie brakuje w Polsce ludzi, którzy sprzedają elementy Lego na sztuki - co za problem wykosztować się 2zł na oponę i kupić właściwe? Dostawa z dnia na dzień a autko wyglądałoby dużo lepiej.
Silnik tak jak Kubrick pokazał, 4 connectory obok siebie. Skoro piszesz, że przestrzeń ładnie wypełnił 2 cylindrowy silnik oryginalny to 2 cylindry = 4 study. Więc z powodzeniem w to samo miejsce upchałbyś już odpowiedni (no i rozmiar "tłoków" pasował by do skali auta.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#19 Post autor: nisiia »

Waler pisze:Kubrick, piszę swoje zdanie o tego typu autach. Po prostu tuningowane auta poza torem wyścigowym mi się nie podobają i tyle, wolny kraj można powiedzieć co uważam, nie :)
Twoja wypowiedzieć była zwykłym, niepopartym żadnym argumentem, hejtem. Przyszedł nowy użytkownik, pokazuje pierwszego MOCa, pisze, że ma takie auto, widać, że jest z niego dumny i to jego pasja, a Ty nazywasz to auto tanim, zardzewiałym gruchotem!
Masz prawo do własnego zdania i możesz je wypowiedzieć, owszem. Ale, na litość boską, z jakąś kulturą może. Jak to ktoś powiedział - poglądy są jak pupa - każdy ma swoją, ale to nie znaczy, że trzeba ją pokazywać na prawo i lewo.
Warto też zastanowić się, jak poczuje się odbiorca posta po przeczytaniu.
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#20 Post autor: Waler »

nisiia pisze: a Ty nazywasz to auto tanim, zardzewiałym gruchotem!
Nisiiu, nie nazywam jego auta zardzewiałym gruchotem bo w jakim stanie go ma - nie wiem. Ja piszę ogółem o tego typu aucie ogółem, zawiało hejtem bo i taka prawda, że mi się nie podoba i tyle, czy to z klocków, czy w realnym świecie - taki styl nie jest dla mnie i mam na niego "alergię". Wylałem już swoją niechęć, przepraszam, że akurat w tym wątku.
Może już powstrzymam się od dalszych komentarzy na temat samochodu, bo niepotrzebnie będę psuł krew innym. Jeżeli moje powyższe komentarze są niestosowne, proszę o moderację.

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: BoskiKacu »

Ojej, taka dyskusja o głupi kąt nachylenia kół:D
Wezmę pod uwagę komentarze, ale Civic to taka zabawka, a chciałem, żeby linia szyb ładnie schodziła, żeby był na glebie, bo jak Kubrick mam lęk wysokości:D Wykombinowałem sobie układ kierowniczy i to przez to zbudowałem resztę. jako że i driftowozy mają nieziemski negatyw na przedniej osi, to ten nie jest rażący. A co do samego napędu, to jest projekt taki jak buda civic V na podwoziu Imprezy WRX. Więc wszystko jest możliwe;) A miny bezcenne:D

http://honda-tech.com/honda-civic-del-s ... u-2763036/

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#22 Post autor: dirtzone »

nisiia pisze:
Waler pisze:Kubrick, piszę swoje zdanie o tego typu autach. Po prostu tuningowane auta poza torem wyścigowym mi się nie podobają i tyle, wolny kraj można powiedzieć co uważam, nie :)
Twoja wypowiedzieć była zwykłym, niepopartym żadnym argumentem, hejtem.
Osobiście też nie podobają mi się te wszystkie Hondo podobne auta po tuningu, ale nikogo nie hejtuję z tego powodu. Wiadomo rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje.
Aczkolwiek mam argument przeciw uglebieniu auta, który może irytować innych użytkowników drogi. Mianowicie miałem taki przypadek na drodze, gdzie wcisnął się przede mnie bardzo obniżony CRX z naciągniętymi oponami, a krawędzie felg niemalże stykały się z nadkolami. Wszystko spoko dopóki jezdnia nie zrobiła dość nierówna, cała połatana. I musiałem się za nim czołgać dosłownie 10-15 km/h, gdzie ja na moim miętkim-Fordowskim zawieszeniu mogłem jechać zdecydowanie szybciej. Z całej tej sytuacji i tak miałem beke, patrząc jak koleś podskakuje w fotelu prawie uderzając głową w sufit :D

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#23 Post autor: Mrosik »

Model przypomina civica, widać pewne ograniczenia budżetowe.

Czy na tak podwiniętym kołach da się bezpiecznie jeździć?

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: BoskiKacu »

Modelem jak najbardziej ;) W rzeczywistości na pewno też, ale tylko toczyć się po bulwarze :)

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#25 Post autor: noniusz »

BoskiKacu pisze:Widziałem już wcześniej tego t3
To jest VW T3? Myślałem że to jest zdjęcie malucha zrobione od tyłu... poważnie :)

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#26 Post autor: OmenGda »

Dla mnie - 'wyczes'! Może nie jest sliczny ale bardzo fajnie upchnąłeś to wszystko! Może minus w zawieszce lekko przesadzony ale nie takie bajery świat widział zwłaszcza w Dubaju :-)
Mi się całokształt podoba!
Powodzenia z kolejnymi pracami!

A BTW. Kiedyś też byłem fanem sportowych aut.
Miałem w swojej kolekcji swiss championa (williams w serii 500 sztuk)od Renault po lekko grzebanych garkach :-)
Ostatnio zmieniony 2015-07-15, 22:33 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: BoskiKacu »

Bardzo dziękuję, cieszę się, że ktoś docenił to na czym mi zależało:)

P.S. Renault wygląda rewelacyjnie, poszerzenia <3

ODPOWIEDZ