[MOC] [Micro] Zamek w Będzinie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] [Micro] Zamek w Będzinie

#1 Post autor: Kalais »

Uff, udało się. Zrobiłem 6 MOCy przez weekend. To był mega speed building. Chciałem się wyrobić na konkurs, który kończy się w niedzielę o północy, a ja go zauważyłem dopiero w piątek wieczór...

Trzeba dodać, że był to pracujący dla mnie weekend, więc tylko 2 wieczory/kawałki nocy budowania i 1 wieczór na super szybkie fotki.

Jakby tu napisał jakieś głupoty to sorry, ale już ledwo na oczy widzę, a jeszcze muszę stworzyć 6 tematów, coś napisać i dodać foty...

Poniżej praca na konkurs Pierwsza krew - Kategoria VI - Micro skala. Jest to Zamek w Będzinie. Załączam też fotki oryginału do porównania, na których się wzorowałem.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-07-12, 22:42 przez Kalais, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Naprawdę dobre odwzorowanie. Wszystko jest na swoim miejscu.
Fajnie, że zrobiłeś fotkę na zielonej wykładzinie.

Jedno co mi się nie podoba to to, że Twoje 3 prace zgłoszone do konkursu są tematyczną kopią innych konkursowych prac. Jest tratwa piracka, jest kleszcz, jest i zamek. Odczytuję to trochę jako pójście na łatwiznę.
Ostatnio zmieniony 2015-07-13, 08:13 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Kalais »

Dzięki.

A z tym kopiowaniem to nie popadajmy w skrajności. Kleszcz i zamek Kocura, bo pewnie o te Ci chodzi, pojawiły się na forum chwilę przed moimi. Nie widziałem ich, bo byłem zajęty pewnie robieniem czy skalowaniem zdjęć. Aż tak szybki w budowaniu nie jestem, żeby w godzinę? skopiować pomysł, zrobić zdjęcia, zgrać je, zmienić rozmiar, wgrać do netu i napisać posty konkursowe... Cały wieczór mi się na to zszedł...

Zresztą kleszcz był jednym z 5-ciu zwierząt do wyboru, jakiego bym nie wybrał, na pewno by już ktoś też takie zbudował :)

Jedyne co widziałem wcześniej to tratwa Jellyeatera, ale już miałem wtedy zbudowaną swoją. Chwilę w sumie się wahałem, czy ją wrzucić na forum, ale stwierdziłem że są na tyle inne, że chyba nie będzie to problemem.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Zwracam honor. :)
Nie wiedziałem, że w zwierzakach jest tak krótka lista.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#5 Post autor: Kocur »

Kalais pisze:Dzięki.

A z tym kopiowaniem to nie popadajmy w skrajności. Kleszcz i zamek Kocura, bo pewnie o te Ci chodzi, pojawiły się na forum chwilę przed moimi. Nie widziałem ich, bo byłem zajęty pewnie robieniem czy skalowaniem zdjęć. Aż tak szybki w budowaniu nie jestem, żeby w godzinę? skopiować pomysł, zrobić zdjęcia, zgrać je, zmienić rozmiar, wgrać do netu i napisać posty konkursowe... Cały wieczór mi się na to zszedł...
No właśnie skądś to znam... Bo miałem dokładnie tak samo, z tym że Servatorze Kalais budował w dwa dni wszystko, a ja miałem więcej czasu. I dlatego na spokojnie budowałem w niedzielę tylko obrabiając fotki i wsypując je na Flickr. Tak czy siak parę godzin zeszło na obróbkę i pisanie postów, a w między czasie jeszcze grałem w Guild Wars 2 i jakiś rajd z gildią wyhaczyłem... czas leci zwłaszcza tuż przed terminem.
Kalais pisze:Zresztą kleszcz był jednym z 5-ciu zwierząt do wyboru, jakiego bym nie wybrał, na pewno by już ktoś też takie zbudował :)
No konkretnie to sześciu, Wilk, Dzik, Niedźwiedź, Chrząszcz, Kleszcz i Żmija. Ale jak widać to wcale nie były poruszane niektóre i mamy jakąś małą ilość zgłoszeń w Słodkich Zwierzaczkach.

Wracając do zamku - bardzo ładnie i minimalistycznie oddane, podoba mi się :)
Jakby miał powstać polybag Architecture to by się zdecydowanie nadał.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#6 Post autor: martinb »

Świetna praca. Podoba mi się odwzorowanie. No i nawet znalazłeś miejsce na ten daszek, przy którym zaparkowany jest samochód. Gdyby TLG wyprodukowało poniższy klocek w jakimś kolorze "Very Light Sand Yellow", to ta praca byłaby niemalże idealnym odwzorowaniem tego zamku:

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=98283

ODPOWIEDZ