[MOC] La Isla de la Muerte

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

[MOC] La Isla de la Muerte

#1 Post autor: BHs »

La Isla de la Muerte
Obrazek
Kapitan Ryżobrody długo nie mógł zasnąć. Jeszcze wczoraj dowodził okrętem i wierną załogą. Dziś jedno tratwa z kilku beczek i deszczułek dzieliła jego nogę od wody i głodnych żarłaczy. Z kilkudziesięciu psubratów została dwójka. No i skarb. Najcenniejsze co mógł, oprócz swej brody i haka, rzecz jasna.
Obrazek
Wieczorny przybój zagnał go pod nieznaną wyspę. Na horyzoncie majaczył okręt „Sea Hawk”, wczorajszy pogromca jego barkasa, zatem dzielny kapitan, dowodzący już tylko zlepkiem desek, zarządził natychmiastowe lądowanie na nieznanym lądzie.
„Wyładujemy tu i zakopiemy naszą zdobycz” rozkazał „a tylko który lub która puści coś z gęby, to…” nie zdążył wyartykułować swojej groźby, gdy tratwa uderzyła pchana falą o brzeg.
ObrazekObrazek
Meluzyna, która kiedyś rozkochiwała piratów na dalekiej Tortudze, zabrała się do wyciągania z wody tego, co łaskawe morze przysłało z tonącego barkasa.
ObrazekObrazek
Na lądzie majtek Kajko żwawo zabrał się za kopanie dołu. Nagły ruch na dole wzbudził zainteresowanie mieszkańców wyspy, które wnet zbiegły się po palmach. W świetle księżyca, a może luminescencji, na skałce wyszły zaciekawione inne istoty morskie. Albo Ryżobrodemu zdawało się, że widział… nie, syreny to tylko bajki, za dużo grogu - pomyślał.
Obrazek
„Kop szybciej, jakoś dziwnie tu jest…” Już miał dodać coś od siebie, co daleko byłoby od treści do zacytowania, kiedy na wyspie do życia obudził się wulkan!
Obrazek
Wyspa, na której rozbił się kapitan R. rzeczywiście chowa w sobie kilka niespodzianek. Jaskinia, nad którą dynda „szczęśliwy” (i permanentny) kuracjusz. Tajemniczy posąg wykuty w skale. Wulkan, który kiedy obudzony, rozświetla łuną ocean w promieniu wielu mil.
Obrazek
Casting na obsadę MOCa był sprawą dość trudną. Z jednej strony – miało być w miarę realistycznie, z drugiej - chciałem mieć syreny. Syreny są i się wdzięczą na swojej skałce. Teraz, których piratów wybrać. Coś starego, czy może nowszych z serii licencjonowanej? Ostatecznie postawiłem na styl classic, a dokładniej – obsada stanowią figurki z zestawu 6251. Mój pierwszy zestaw Pirates, kupiony za zaoszczędzone pieniądze ze skupu makulatury :).
Obrazek
Co było najciekawsze przy budowie? Chyba „szycie” – jeśli przypatrzycie się bliżej tratwie, to zobaczycie, że nasza piratka Meluzyna sprawnie zaszyła po trzy beczki w siatce. Całość została przełożona ściegiem prostym tym elementem.
Co było najtrudniejsze? Chyba woda. Z przyczyn technicznych musiałem kombinować. Wygrzebałem gdzieś niestandardowej wielkości płytę bazową niebieską, która potrzebna była jako podstawa do ustawiania mniejszych skałek przed jaskinią. Potem było obsypywanie, przy czym co usypałem (wylałem?? :) ), to po ruszeniu wyspą się psuło. Zależało mi na w miarę wiernym oddaniu głębi wody nocą. Mamy też biofluorescencję na przyboju (którą akurat najsłabiej widać na zdjęciach, ehhh).
Wyspa ma dwie strefy podświetlania – wulkan oraz „oczy” jaskini. Zgadniecie gdzie ukryte są włączniki? Oba najlepiej poszukać na tym zdjęciu:
Obrazek
Na koniec trzy rzuty ogólne wyspy:
ObrazekObrazekObrazek
Aha, no i aby było zadość – całość na konkurs Andzi, mieści się na 48x48 (choć wyspa jest nieregularna i nie spoczywa jako taka na jednej płycie bazowej) poza palmami, które wiszą w powietrzu poza tą granicą. Ale korzenie mają w granicach dopuszczalnych :).
Pełna galeria na Flickr.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Wszystko pięknie, ale chyba przesadziłeś z ilością wszystkiego. Tłok taki, że nie ma gdzie ręki włożyć. 48 studów to około 16 metrów na nasze. Niewiele. :P

Ja na pewno udziału nie wezmę. Dziecko mi ostatnio nie daje żyć, a co dopiero budować. :P
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szuwax »

To tłok o jakim zawsze marzyłem, ale odpowiedniej ilości klocków nie miałem by taki zrobić. Mi się bardzo podoba, są chaszcze, drzewa, wraki, śmieci i wzburzona woda. Uwielbiałem serie piratów chociaż za dzieciaka miałem tylko kilka mniejszych zestawów. Bardzo mi się podoba ta wyspa ;).
Moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

To nie tłok - to szczegółowość :) Świetne i fajna woda. Będziesz to miał w Jordanowie?

Draakhan
Posty: 7
Rejestracja: 2015-06-25, 23:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

#5 Post autor: Draakhan »

Fajny motyw z wyspą :). Wczoraj oglądałem i nie zwróciłem uwagi. Dzisiaj, dopiero przy drugim oglądaniu, zauważyłem czemu wyspa jest "de la muerte". Fajny pomysł :).

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#6 Post autor: BHs »

bacon pisze:To nie tłok - to szczegółowość :) Świetne i fajna woda. Będziesz to miał w Jordanowie?
Problematyczne. Głównie przez wodę (złożenie, posortowanie, bo jest tego tam wymieszane kilka elementów, potem ponowne ładne "rozlanie"). No i bardzo niestandardowy wymiar + odnogi skalne. Generalnie ta praca nie była budowana z przeznaczeniem na wojaże.
Ale spróbuję, nie obiecuję :].
Edit:
I po wystawie - wnioski:
- wyspa przeżyła :).
- "woda" w takiej postaci jest od strony technicznej elementem ciężkim do ogarnięcia. Tak w zakresie zlewania jak i rozlewania. Jak się chce osiągnąć efekt różnych głębi wody, to całość musi być posegregowana, co jest czasochłonne niestety. Można temu zaradzić budując odpowiednią ramkę wokół MOCa, ale wyszedłbym poza 48x48 i trochę psułoby efekt.
Ostatnio zmieniony 2015-08-30, 19:31 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ