[WIP] Mercedes Benz Arocs Parrot |White-Red-Green|

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#31 Post autor: M_longer »

Waler pisze:Światła cofania są podłączone do przełącznika który z silnikiem napędowym jest połączony sprzęgłem liniowym.
Switch 9V czy PF?

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#32 Post autor: Waler »

M_longer pisze:Switch 9V czy PF?
PF. Zapewne chodzi Ci o to, że swiche PF ciężko chodzą? I tutaj jest właśnie największy problem by dobrać odpowiedniej "mocy" sprzęgło by nie szarpało silnika napędowego i włączało swich. Ja sprzęgło zrobiłem z dwóch connectorów i bara 4l. Bary 3l są o jakieś 0.05mm cieńsze i kręcą się z mniejszym oporem. Te 4l są idealne do oporów stawianych przez swich. I podczas jazdy jak już sprzęgło ruszy to kręci się dość lekko. Nie jestem w stanie zmierzyć ile mocy zabiera sprzęgło XL-owi ale sądząc "na słuch" (czyli jak bardzo przysiada silnik) to... nie ma żadnego znaczenia. I to mi się podoba.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#33 Post autor: M_longer »

Waler pisze:PF. Zapewne chodzi Ci o to, że swiche PF ciężko chodzą
Tak, bo się nawkurzałem przy doborze switcha do wyłącznika ciśnieniowego swego czasu.
Waler pisze:Nie jestem w stanie zmierzyć ile mocy zabiera sprzęgło XL-owi ale sądząc "na słuch" (czyli jak bardzo przysiada silnik) to... nie ma żadnego znaczenia. I to mi się podoba.
No, ale jak sam zauważyłeś to metoda prób i błędów w zależności od switcha.
Trzeba będzie to przeanalizować...

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#34 Post autor: Waler »

M_longer pisze:No, ale jak sam zauważyłeś to metoda prób i błędów w zależności od switcha.
Dokładnie. Nie mam dwóch takich samych swichy, które chodziły by jednakowo. Tak jak nie mam 2 mediumów, które nie gubiły by synchro po 3 obrotach :P
Ale na szczęście mam jeden taki swich kupiony z 8258 który nie ma chyba żadnych ząbków. Lata w każda stronę. Kiedyś się na niego wkurzałem, a teraz jest moim ulubionym zwłaszcza pod micromotor (zdalne włączanie świateł) czy właśnie takie nowatorskie konstrukcje :)

ODPOWIEDZ