76014 Spider-Trike vs. Electro

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

76014 Spider-Trike vs. Electro

#1 Post autor: nori »

Ostatnio naszła mnie ochota na zgłębienie animowanego uniwersum superbohaterskiego, z którego LEGO w swoich zestawach czerpie garściami, wszak większość zestawów oparta jest właśnie na filmach i serialach animowanych, a nie samych komiksach. Jeżeli ktoś ma ochotę sobie poczytać o tym temacie więcej, serdecznie zapraszam do notek na temat postaci Batmana, Supermana oraz Spider-mana. Kolejne postacie (czy grupy) też będę chciał sobie "uporządkować" w takiej formie.
Przy okazji Pajączka pojawił się temat uniwersum Ultimate, z którym jest małe zamieszanie: światy Ultimate z komiksów i kreskówki oraz zestawów nie do końca się pokrywają. Więcej w tym temacie w najnowszej notce: Ultimate Spider-Man: Komiks, serial oraz LEGO. A jako że popełniłem swego czasu dwie recenzje zestawów w tym klimacie, a dotychczas nie miałem okazji ich wrzucić na LUGPol, pozwolę sobie to nadrobić. Tak więc kotlet trochę odgrzewany, ale mam nadzieję, jeszcze zjadliwy. Aha, recenzje powstały na długo przed tym, zanim zorientowałem się, czym te wersje Ultimate się różnią! ;)

Serdecznie zapraszam!


76014 Spider-Trike vs. Electro

Obrazek

Seria: Marvel Super Heroes
Rok premiery: 2014
Liczba elementów: 70
Figurki: 2: Spider-Man, Electro
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 15.5 x 14 x 4.5 cm
Cena: $12.99, £11.99, 14,99 €, 69,99 zł

BrickSet, BrickLink

SuperHerołsi ostatnimi czasy święcą triumfy praktycznie na każdym polu. Serie komiksowe, mimo wielu lat na karku, nadal schodzą całkiem nieźle, także dzięki takim inicjatywom jak Marvel Now czy DC New 52, które potrafią przyciągnąć nowych miłośników "amerykańskiej sztuki rysunkowej". Z popularności czerpie, jednocześnie świetnie ją napędzając (piękny przykład błędnego koła, ale o pozytywnym w sumie wydźwięku) kinematografia, gdzie szczególnie bohaterowie Uniwersum Marvela non-stop dominują w Box Office'ach. Po prostu doskonały biznes, więc po swój kawałek tortu sięga (nie od dziś) także chętnie rynek zabawkarski, w tym dobrze nam znany potentat: TLG. Plastikowe minifigurki superbohaterów już od paru lat mają swoich miłośników, kolekcjonujących bądź same ludziki, bądź całe zestawy z nimi. Mimo że uwielbiam różnorodne zestawy, i kupowanie figurek na rynku wtórnym ma się nijak do otwierania nowego zestawu, to momentami skupienie się na zdobywaniu tylko ludzików wydaje się rozsądniejsze. Szczególnie jak mamy do czynienia z takim koszmarkiem jaki zaraz Wam zaprezentuję.

Pudełko małe, zgrabne, z przyjemną dla oka szatą graficzną. Warto zwrócić uwagę na wyraźne zaznaczenie, iż mamy do czynienia z uniwersum Ultimate!

Obrazek

Z tyłu zaprezentowano aspekty bawialności, w tym "wystrzeliwanie" jednej z figurek z dziwnego pojazdu. Grafików najwidoczniej poniosła trochę wyobraźnia, albo im dział marketingu zrobił z mózgów wodę, gdyż wystrzeliwanie jest taką samą utopią, jak platforma z piorunami wydająca dźwięki "bzzt". Swoją drogą ciekawe, czy jakieś amerykany dzwonią do TLG z pretensjami, że platforma jednak NIE robi "bzzt"?

Obrazek

W środku pudełka znajdziemy dwa woreczki z klockami, naklejkę,

Obrazek

oraz instrukcję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Minifigurki, czyli to co w zestawach z Super Herołsami często jest najlepsze, a przynajmniej tak jest w tym zestawie. Dwa ludziki, pierwszy to znany już z paru zestawów, m.in recenzowanego jakiś czas temu 76016 Spider-Helicopter Rescue sam Pajączek. Figurka ładna, z niezłymi nadrukami, ogólnie niezwykle udana. Także dość popularna, gdyż w identycznej formie na obecną chwilę występuje w sumie siedmiu zestawach.

Obrazek

Drugim ludzikiem jest superzłoczyńca (wiadomo, konflikt sprzedaje się najlepiej) w postaci Electro! Ci co pamiętają komiksy Tm-Semic zapewne kojarzą tego jegomościa w takiej postaci:

Obrazek

Strasznie kiczowaty, prawda? Ale jednak ma w sobie jakiś "urok". A przynajmniej w takim kolorowym stroju pasowałby idealnie jako LEGOwa minifigurka. Niestety, Electro w takiej wersji nie uświadczymy w niniejszym zestawie, zamiast tego otrzymujemy jego wersję ze świata Ultimate:

Obrazek

No fajnie. Niebieska łysa pała w otoczeniu piorunów. Nie wygląda ani groźniej, ani lepiej. Mnie się prywatnie ta wersja nie podoba, ale ja ogólnie póki co unikam jak mogę świata Ultimate, coś do mnie nie przemawia.

Swoją drogą, to podobny wizerunek Electro możecie także kojarzyć z ostatniego filmu pełnometrażowego z pajączkiem w roli głównej: "The Amazing Spider-Man 2" w reżyserii Marca Webba:

Obrazek

Tak więc LEGOwy Electro w całej okazałości prezentuje się tak:

Obrazek

Obrazek

Trzeba przyznać: nie jest źle. Figurka całkiem fajna, zwraca uwagę wyraz twarzy - łotr jest z siebie bardzo zadowolony, najwidoczniej kolejny skok się w pełni udał, o czym także świadczy trzymany w dłoni klejnot. Uzupełnieniem figurki jest podstawka (nie wydająca dźwięków, przykro mi) z obowiązkowymi w tym przypadku piorunami.

Oczywiście to normalny zestaw, więc musi tu być coś do budowania. Ktoś wymyślił trójkołowca z czterema kołami, z logiem pajączka, który ma wyrzutnie pocisków, a dodatkowo niby potrafi wystrzelić naszego bohatera. Odnośnie wystrzeliwania, już to wcześniej sygnalizowałem: nie działa to do końca jak powinno. Po prostu, ewidentnie ten pojazd jest tu wsadzony na siłę, i wszystko jest w nim wymuszone. Pociski? Bo to zawsze jakaś atrakcja, ale że to za mało, to trzeba wsadzić dodatkową funkcjonalność w postaci wystrzeliwania. Ale zabrakło klocków, pomysłu, dopracowania i wyszło jak wyszło. I już chyba terminy goniły, bo całość tego pojazdu to wizualnie potworek straszliwy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I już nawet nie należy się pastwić więcej nad tym i zadawać choćby pytania: po co Spider-Manowi taki pojazd? Naprawdę, kiedyś miał (w komiksach) pewne autko, które do dzisiaj pozostaje obiektem żartów. Ale tamto autko jeszcze jakoś wyglądało (więcej o tym samochodziku będzie w jednej z przyszłych recenzji), a to to coś co tu znajdziemy? Ohyda!

Zestaw mogę polecić tylko osobom, lubiącym klimat Super Trykociarzy i tylko pod warunkiem, że natrafią na niego na jakiejś wyprzedaży - tak by cena zestawu była na poziomie ceny zakupu samych figurek na rynku wtórnym. W każdym innym przypadku zestawu NIE POLECAM: figurki niezłe, ale konstrukcja jest już wielką pomyłką.

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ