Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Unimog U1250
Autor Wiadomość
Thietmaier 

Wpisy: 73
Wysłany: 2015-09-07, 22:20   [MOC] Unimog U1250

Dawno tu nic nie pokazywałem...
Po fali wystaw przyszedł czas na małe budowanie, bo przecież nie można zmarnować najdłuższych wakacji życia i nic nie zrobić.
Co prawda wystawy przetrzebiły moje zasoby klockowe ale woreczki z supportu skutecznie go zreperowały. Zastrzyk pomarańczowych klocków z tychże zmotywował mnie do kolejnego zmierzenia się z próbą złożenia jakiegoś Unimoga. Zawsze lubiłem te starsze modele i miałem od dawna chęć na niego, więc stwierdziłem że wypadałoby w końcu go złożyć. Najdłużej kombinowałem z grillem i lekkim skosem na masce. Chciałem żeby bok grilla też był pomarańczowy, ale mi się nie udało. Dlatego zasłoniłem to naklejką, która i tak pewnie bym się tam znalazła. Odpowiedni skos jak widać udało się dopiero poprzez niedociśnięcie tilów 1x2. Efekt jest fajny, na pewno lepszy niż slopy, bowiem żadne nie pasowały. Przy okazji zrobiłem drugą rzecz, którą chciałem w końcu zrobić z klocków, a mianowicie HDS. Wzorowałem się na paru trickach znanych mi z innych prac, najbardziej cieszy mnie jego pozowalność i "działające" siłowniki.
Osobiście jestem bardzo zadowolony, w planach miałem jakiś urządzenie komunalne, kosiarkę lub oczyszczarkę. Muszę dorwać ten zielony pług z city dla tych nowych paneli i zrobię wtedy oczyszczarkę. Na razie będzie stał pusty.
Tak to wygląda:

GALERIA

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Thietmaier 2015-09-08, 12:20, w całości zmieniany 2 razy  

bart_ilo 
VIP

Wpisy: 1449
Wysłany: 2015-09-08, 12:15   

Unimog świetny. Wystarczy popatrzeć na pojazd i od razu wiadomo co to jest. Z różnego typu osprzętem również świetnie by wyglądał. Zarówno z kosiarką jak i odśnieżarką :)

Jakeof 
Adam Głowacki

Wpisy: 124
Wysłany: 2015-09-08, 12:34   

Bardzo fajny;)

Cytat:
Co prawda wystawy przetrzebiły moje zasoby klockowe ale woreczki z supportu skutecznie go zreperowały.

Może to będzie głupie pytanie, z racji tego ile czasu już bawię się klockami, ale co to ten support? To jakaś strona/instytucja o której nie wiem, gdzie można zdobywać klocki? ;)

Thietmaier 

Wpisy: 73
Wysłany: 2015-09-08, 12:39   

Jakeof napisał/a:

Cytat:
Co prawda wystawy przetrzebiły moje zasoby klockowe ale woreczki z supportu skutecznie go zreperowały.

Może to będzie głupie pytanie, z racji tego ile czasu już bawię się klockami, ale co to ten support? To jakaś strona/instytucja o której nie wiem, gdzie można zdobywać klocki? ;)

Wsparcie od Lego za organizowanie wystaw. Byłem na dwóch organizowanych przez Zbudujmy.to i dostałem :)

MarcinMK 

Wpisy: 396
Wysłany: 2015-09-08, 13:42   

Model bardzo ładny. Od razu widać co to jest. A czy naklejki są prawidłowo naklejone, te z tyłu? Wszystkie idą z lewy dół na prawy góra. Z jednej strony nie powinny iść w przeciwnym kierunku? Nie czepiam się, pytam z ciekawości.

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2015-09-08, 14:32   

Thietmaier napisał/a:
Jakeof napisał/a:

Cytat:

Wsparcie od Lego za organizowanie wystaw. Byłem na dwóch organizowanych przez Zbudujmy.to i dostałem :)

Na wystawach organizowanych przez LugPol też jest - ot po prostu taka forma uznania za to, że nam się chce.

Jakeof 
Adam Głowacki

Wpisy: 124
Wysłany: 2015-09-08, 15:33   

Dzięki za informację;) Nie wiedziałem o tym zapewne dlatego, że jeszcze nie byłem z moimi gratami na żadnej wystawie. Chyba czas się w końcu gdzieś przejechać ;)

Prezes 

Wpisy: 164
Wysłany: 2015-09-08, 17:33   

Ładny. Lubię tego typu proste pojazdy "specjalne". Zestawy gdzie całość to jedna, konkretna bryła. Byłby ciekawym zestawem w City :-)
BTW: Bardzo dobre foty!
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2015-09-08, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3527
Wysłany: 2015-09-08, 19:11   

Bardzo fajny unimożek. Model wraz ze zdjęciami podobny do tych co prezentuje V1 :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu