Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] FAIC - Station 2
Autor Wiadomość
LEGOlas0232
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-13, 15:52   [MOC] FAIC - Station 2

Przedstawiam i prezentuję: oto mój pierwszy MOC stworzony specjalnie na wystawę.

Czas pracy: 3 miesiące
Ilość elementów: około 4 tysiące

Pełna galeria na Flickr

Budowanie modelu na wystawę to już nie zabawa. Przyznaję, że nie wiedziałem o tym zapisując model na tegoroczną Chorzowską wystawę. Gdy to robiłem, model był jeszcze w fazie planów. Jednak wiedząc, że zbudowanie samego Humvee'ego zajęło mi aż dwa miesiące, zacząłem się obawiać, że zbudowanie kilkukrotnie większej budowli zajmie mi przynajmniej rok. Dlatego, wiedząc, że mam tylko trzy miesiące, od razu wziąłem się do roboty.

Hangar
Budowanie otoczenia dla pojazdów i minifigurek, zawsze sprawiało mi największą przyjemność. W tym jednak przypadku sceneria miała nie być wyłącznie otoczeniem dającym rację bytu głównemu elementowi MOCa (w tym przypadku FIACowi). Miała odgrywać równie ważną rolę jak on sam.

Z początku wszystko miało wyglądać zupełnie inaczej. Dwie "podpory" czy jak też powinno się je nazywać, miały być nie zafalowane, ale biec równo od ściany do podłogi pod kontem dziewięćdziesięciu stopni. Jednak po krótkich obliczeniach, okazało się, że zwiększyłoby to koszty budowy o prawie 80%. Dlaczego? Ano dlatego, że gdy prace się zakończyły, okazało się, że zużyłem prawie 90% plate'ów i brick'ów w kolorze LBG. Nie zostało dosłownie nic. Było to tym gorsze, że gdy model wrócił do mnie w sierpniu, postanowiłem drastycznie zmodyfikować mostek na ścianie. Na szczęście udało mi się wygrzebać jakieś resztki LBG i ukończyć go, tak by nie wyglądał jak "twarz małpy" jak to trafnie ujęła pewna osoba. Postanowiłem w tym celu wykorzystać zaokrągloną szybkę:

FAIC - Flying Anti-Infantary Cheaser

To co przerażało mnie jeszcze bardziej niż perspektywa zbliżającego się deadline'u była budowa kosmicznego pojazdu mającego być wisienką na torcie całości. Statku kosmicznego nie budowałem jeszcze nigdy. Przystępując do budowy, byłem niezwykle zainspirowany pracami takich mistrzów jak Brickthing oraz Legohaulic, którzy w perfekcyjny sposób wykorzystywali nietypowe elementy do wytworzenia niesamowitych krzywizn, skosów oraz kształtów. Ja, ze swojej strony, bardzo chciałem wykorzystać ten element:

Pojawił się w tegorocznym zestawie 70787 - Tahu Master of Fire i według mnie idealnie pasował do budowli w klimatach Space.

Chciałem również uniknąć stosowania skrzydeł, które kompletnie nie pasowały do mojej koncepcji szybkiego i zgrabnego pojazdu. I udało się! Za miast nich FAIC został wyposażony we frontowe działko obrotowe, dwa działa przeciwpiechotne z każdej strony, oraz 5 silników: jeden główny i cztery pomocnicze.

Jakie jest wasze zdanie? Komentujcie, proszę :)
Ostatnio zmieniony przez 2015-09-13, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  

Mrosik 
VIP

Wpisy: 276
Wysłany: 2015-09-13, 17:12   

Dla mnie klasa. Widziałem na Flickru i zastanawiałem, kto zbudował tak świetną pracę, w szczególności hangar w stylu Space.
Wydaje mi się, że pojazd mógłby by mieć krótszą czołową lufę, bo obecnie stanowi ona 1/3 całego pojazdu.

Kalais 
brickfilmer, mocer

Wpisy: 512
Wysłany: 2015-09-13, 17:53   

Extra, świetny klimat, ładnie zaprojektowane, proste i schludne, wygląda pro! Bardzo mi się podoba.

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2015-09-13, 18:49   

Zdecydowanie przydałyby się krótsze lufy. Reszta... śliczna

Szuwax 

Wpisy: 112
Wysłany: 2015-09-13, 19:27   

Świetna baza kosmiczna, ileż ona ma detali, normalnie jak w filmie lub grze w klimatach s-f. Dzieciaki na pewno będą zainspirowane do budowy baz kosmicznych jak to zobaczą ;).

Mestari 
VIP

Wpisy: 1299
Wysłany: 2015-09-13, 19:59   

krótko: Re-we-la-cja :)

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2335
Wysłany: 2015-09-13, 20:00   

Wielkie WOW. Praca na bardzo wysokim poziomie. Brawo!

LEGOlas0232
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-13, 20:07   

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia pracy ;)
Co do lufy: długo zastanawiałem się nad jej skróceniem, ale za bardzo podobał mi się przedłużający efekt jaki tworzyła. Może następnym razem... :)

blizzard 

Wpisy: 820
Wysłany: 2015-09-13, 22:26   

Bardzo estetyczna praca

Rotmistrz 

Wpisy: 44
Wysłany: 2015-09-13, 23:13   

Bardzo udana praca, sporo detali w hangarze. Fajny wygląd statku.

Kruk 

Wpisy: 471
Wysłany: 2015-09-14, 01:22   

Nie gustuje w tematyce space ale na serio przykuwa uwagę i jest na prawdę bardzo ciekawa i klimatyczna. ;)

spacelord 

Wpisy: 920
Wysłany: 2015-09-14, 12:44   

Jak patrzę na to działko z przodu to żal mi tej piechoty... Podoba mi się główne zdjęcie, fajne ujęcie. A sam statek oczywiście bardzo udany (hangar też, chyba więcej pracy w niego poszło niż w statek?).
Ostatnio zmieniony przez spacelord 2015-09-14, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  

MarcinMK 

Wpisy: 393
Wysłany: 2015-09-14, 15:12   

Uwielbiam takie klimaty. MOC rewelacja. Bardzo mi się podoba! Kolor statku na tle tych LBG dodaje mu powera.

Johan 
VIP
Im So Meta, Even This Acronym

Wpisy: 778
Wysłany: 2015-10-04, 22:01   

Nie wiem jakim cudem to wcześniej przegapiłem, teraz zobaczyłem jak zgłosiłeś do MOCa miesiące.

Model jest świetny, szczególnie hangar. Sam myśliwiec zgrabny, ale to otoczenie mnie kupuje. Szczególnie dobrze wyglądają przeszklone pomieszczenia.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu