[MOC] Rodzinne Warsztaty Bożonarodzeniowe

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#16 Post autor: bart_ilo »

Budynek świetny. Ściany i komin rewelacyjne.
Wszystko schludnie ukazane pomimo świątecznego zamieszania w domu :)

Awatar użytkownika
lookl
Posty: 141
Rejestracja: 2015-05-14, 20:06
Lokalizacja: Warszawice i okolice
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#17 Post autor: lookl »

Jellyeater pisze:Po drugie wielkie to jak katedra. :) jedna kondygnacja 7 m to w domkach za bardzo nie występuje.:(
ło ho ho [img]http://www.00453005_0000002.pl/forum/templates/subSilver/images/ranks/icon/icon9.gif[/img]
Jeśli drzwi z reguły mają 2,1m wysokości i w wydaniu lego zawierają się w 6 brickach, a ponad drzwiami do linii sufitu (dolne belki nieużytkowego poddasza) są jeszcze 3 bricki z małym hakiem, to jakim cudem widzisz w tym 7m wysokości? Zastanawiające Obrazek

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#18 Post autor: Jellyeater »

Jeśli drzwi z reguły mają 2,1m wysokości i w wydaniu lego zawierają się w 6 brickach, a ponad drzwiami do linii sufitu (dolne belki nieużytkowego poddasza) są jeszcze 3 bricki z małym hakiem, to jakim cudem widzisz w tym 7m wysokości? Zastanawiające
Policzyłem z poddaszem. Ono daję tę przestrzeń. Bo go właśnie nie ma. :P Patrząc od zewnątrz to masz ponad 4 drzwi wysokości (tak do czubka śniegu). Sporo jak na mały jednokondygnacyjny domek. :P Jak dla mnie proporcje są rozciągnięte w górę.

Pół ludzika w górę do potencjalnego sufitu byłoby sensowniej na tak małej przestrzeni. Ty masz dwa co widać tutaj:

http://i.imgur.com/mri0iKt.jpg

Chociaż może takie domki buduje się strzeliste, a nie jako przysadziste chatki.
Ostatnio zmieniony 2015-12-22, 07:02 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
lookl
Posty: 141
Rejestracja: 2015-05-14, 20:06
Lokalizacja: Warszawice i okolice
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#19 Post autor: lookl »

Jellyeater

Po pierwsze to pracowania, a skoro pracownia to wypadało by aby w świetle było min 3m wys. do belki. Nie powinno więc dziwić dlaczego mieszczą się tam 2 ludziki jeden na drugim.
Po drugie to praca, w której ważną rolę stanowi wnętrze i to co się w nim dzieje. Wszelkie dodatki typu żyrandol jemioły trzeba było jakoś ustawić co by ludzik nie walił w nie głową. Po za tym.... a przede wszystkim chodziło o to aby pomieszczenie było dobrze widoczne bez konieczności zdejmowania dachu. Stąd też dodatkowa opcja uchylnej ściany - czyli szybki podgląd do wnętrza z więcej niż jednej strony. Gdybyśmy mieli zbudować to niżej tak jak sugerujesz, to wtedy pomieszczenie od zewnątrz było by znacznie gorzej widoczne. Nie uważasz ?

W kwestii samego zadaszenie, to gdybyś czytał opis to byś wiedział, że praca ma oddawać góralski styl architektoniczny, a więc nie powinny dziwić strome połacie dachu. (Domyślam się, że dziwi, skoro twierdzisz, że jest to przesadziste)

Kolejna rzecz:
Chciałem zrobić coś czego nikt jeszcze nie budował z klocków (a przynajmniej nie widziałem) Tym samym zbudowałem konstrukcje pod zadaszenie. Najtrwalsza do tego okazała się konstrukcja płatwiowo-kleszczowa, w której występują belki poziome. Skoro tak, to tenże Szkielet musiał zostać osadzony na odpowiedniej wysokości (opisane powyżej).

Zbierając te wszystko do kupy wychodzi taki kształt jaki widać na załączonych zdjęciach.

I wybacz, ale 7metrowy domek nie stanowi nic wysokiego co by mogło urastać do miana katedry.

Jellyeater pisze:
jedna kondygnacja 7 m to w domkach za bardzo nie występuje
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-12-22, 16:47 przez lookl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#20 Post autor: martinb »

To chyba najładniejszy domek świąteczno-zimowy z LEGO, jaki kiedykolwiek widziałem. Brawo!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#21 Post autor: Jellyeater »

http://bi.gazeta.pl/im/87/d8/b9/z121795 ... Polski.jpg Tu jest warsztat w stylu góralskim. :) Pewnie ma piętro skoro jest balkon. a wysokości jakby nawet mniej. Jakieś 3 drzwi. Wiem, że z klocków nie da się zbudować wszystkiego, bo są one okropnie grube.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ