[MOC] Myszka Mickey i przyjaciele w mozaice 3D

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

[MOC] Myszka Mickey i przyjaciele w mozaice 3D

#1 Post autor: legosamigos »

Witam serdecznie!

Mojemu znajomemu, który ma plac zabaw dla dzieci oraz wystawę Lego w Łebie, spodobała się jedna z trójwymiarowych mozaik, więc nadarzyła się okazja, by jeden z wirtualnych projektów zrealizować w rzeczywistości. Chodzi mianowicie o [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=24619]postacie Walta Disney`a[/URL] w jednym obrazie. Dla efektu trójwymiarowości mozaika zbudowana jest z serków pojedynczych i podwójnych na 4 płytach bazowych 32x32. Patrząc z lewej strony widzimy myszkę Miki i Goofiego, a patrząc z prawej strony widzimy kaczora Donalda i psa Pluto. Użyłem w niektórych miejscach podwójnych serków, szczególnie do tła, raz, żeby zminimalizować koszty, a dwa żeby ograniczyć zakupy w sklepach na BL. Na szczęście do całości udało mi się ograniczyć zakupy tylko w 2 sklepach na BL, choć koszt całej mozaiki i tak wyszedł dość sporo. Zdecydowanie lepiej będzie oglądać tą mozaikę na ścianie, np. jako obraz, ale ja tylko wykonałem projekt główny, reszta należy do znajomego, jak to wyeksponuje. Nie ukrywam, że trzeba uważnie patrzeć, jak wciskać te serki, bo wystarczy źle włożony jeden serek i całą mozaikę szlag trafia

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

i jeszcze etap w trakcie budowy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

a tak wyglądają moje wszystkie mozaiki i płaskorzeźby

Obrazek Obrazek Obrazek

i na koniec krótki film

Ostatnio zmieniony 2015-12-20, 16:22 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Ile to wszystko kosztowało?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Lepiej nie pytaj, ale całość prawie 1000 zł :( dlatego myślałem, by zakupić slopy w BOPie, ale skoro wyleciało sporo podstawowych kolorów do dalszych tego typu prac, więc nie mam się co porywać z motyką na słońce
Ostatnio zmieniony 2015-12-20, 19:27 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#4 Post autor: bart_ilo »

Świetnie to wygląda :)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

Pięknie :-) A do wieszania na ścianę to będziesz dorabiać jakąś ramkę z klocków?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Ja nie, bo to dla znajomego zrobiłem. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby przykleić płyty bazowe np. do tablicy korkowej i wtedy oprawić w jakąś drewnianą rameczkę, ale co znajomy z tym dalej zrobi, to już zależy od niego :) Ja wykonałem "tło", oprawę zostawiam jemu
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

Naprawdę niezłe. Dopiero "na żywo" widać, że 3D naprawdę działa. :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

A co ma nie działać :D ale jak pisałem w pierwszym poście wystarczy, że źle przypniesz jednego slopa i już może ten obraz nie zadziałać ;) Poza tym też byłby inny efekt odbioru, gdyby wisiało to na ścianie, a nie leżało na podłodze :)
Ostatnio zmieniony 2015-12-20, 20:22 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#9 Post autor: martinb »

Fantastyczny pomysł na użycie slope'ów. Bardzo mi się podoba ta trójwymiarowa praca.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

Takie użycie slopów widziałem na wystawie Lego, gdzie z jednej strony był
policjant, z drugiej zaś strony złodziej z serii City na kilku płytach bazowych, ale to była znacznie większa praca. Ponadto Szerszen podsunął mi jeszcze ten pomysł

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-12-28, 21:28 przez legosamigos, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#11 Post autor: Szerszen »

Mówiłem od dawna, że to fajna sprawa i ciekawy efekt.
Bardzo się cieszę, że udało się zrealizować przynajmniej część prac w realnych klockach.
Myślę, że z czasem... uda się zrobić ich więcej.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#12 Post autor: nori »

Przyznam się, że nie przepadam za mozaikami, ale te trójwymiarowe z postaciami Disneya wyszły Ci naprawdę ciekawie, do tego efekt "soczewki" zrealizowany w taki sposób musi budzić spore zainteresowanie, szczególnie wśród dzieciaków.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#13 Post autor: legosamigos »

Szerszen pisze:...Myślę, że z czasem... uda się zrobić ich więcej.
Obawiam się, że ze względu na koszty będzie ciężko z realizacją następnych :( a z BOPa wyleciało część podstawowych kolorów, więc i ja zrezygnowałem z pozostałych slopów
nori pisze:...do tego efekt "soczewki" zrealizowany w taki sposób musi budzić spore zainteresowanie, szczególnie wśród dzieciaków.
Pod warunkiem, że praca jest dobrze wyeksponowana. Wyżej wspomniany przeze mnie policjant ze złodziejem z serii City w Gdańsku był kiepsko wyeksponowany, gdzieś powieszony w rogu na samym końcu, więc zainteresowanie było niewielkie. Gdyby było powieszone gdzieś na środku, myślę, że ludzie przechodzący bardziej by zwracali uwagę na taką pracę
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#14 Post autor: A.Brickovsky »

Rewelacja, zawsze mi czegoś brakowało w tradycyjnych mozaikach i chyba już wiem czego.
legosamigos pisze: źle przypniesz jednego slopa i już może ten obraz nie zadziałać ;)
Da się w ogóle jakiś serek ze środka wyciągnąć jak się pomylisz czy trzeba jechać aż od krawędzi?
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 117
Rejestracja: 2015-01-06, 13:07
Lokalizacja: Głogówek

#15 Post autor: Krzysiek »

Na pewno na żywo to znacznie lepiej wygląda, ostatnio zbudowałem sobie zwykła płaska mozaike i efekt sie wszystkim w domu spodobał. Jak bym miał na tyle serków to bym próbował no ale niestety nie mam :)

ODPOWIEDZ