[MOC] SCANIA R620 Timber Truck

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#31 Post autor: Żbik »

Dziękuję raz jeszcze za miłe słowa. Cieszę się, że model się podoba.
noniusz pisze:Aha, co to za klocek na krawędzi zderzaka pod lampą, ten taki półokrągły?
To dwa takie Obrazek połączone ze sobą pod kątem 90 stopni.
noniusz pisze:S: nie za wcześnie na prezentację? Do 31.12 zostało jeszcze kilka dni :)
Chciałem mieć spokojne Święta :)

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#32 Post autor: Cieślu »

Żbik pisze:Najprawdopodobniej dopiero w Łodzi, gdyż na Pyrkonie w tym roku chcą tylko modele związane z fantastyką, więc odpada.
Żbiku, są gry typu symulator śmieciarski, farmy itd. Można je przepchnąć w ten sposób:) Przynajmniej ja tak chcę spróbować zrobić ze swoimi, zobaczymy czy to wyjdzie.

A sam model jest obłędny. Na mnie największe wrażenie zrobił poziom upakowania wszystkiego. Sam pracuję teraz nad większym niż Twój modelem mającym sporo pneumatyki i mam duże problemy z rozplanowaniem przestrzeni a Tobie się to świetnie udało. Kompromisy są oczywiście widoczne ale mając świadomość tego, ile jest różnych układów pod spodem to nie mam prawa się czepiać. Wielkie gratulacje!
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#33 Post autor: Iwona »

Z kawałków drewna (albo klocków) zrób drzewce czy enty - potwory z serii Heroer of Might and Magic, będziesz miał pojazd do sprzątania pola po bitwie ;)

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: BONBINI »

Dla mnie model wyśmienity. Wszystko działa jak należy. Wizualnie bomba. Nie czepiam się bebechów w kabinach, bo czasami jest to jedyne rozwiązanie, z resztą w moim żurawiu też pewnie tak będzie. Podoba mi się porządek w pneumatyce na ramieniu, i te chlapacze kół za trzecią osią.
Kolor jest oryginalny, brakuje paneli technic, skoro wstawiłeś do działu TECHNIC. Rozumiem jednak, że gdybyś wstawił model do działu MODEL TEAM, to część towarzystwa zarzucałaby Tobie wspomniane bebechy na widoku;-)
Jeśli u Ciebie na 9kg do jazdy wystarczy jeden silnik XL, to i u mnie sobie poradzi:-)
Na koniec pochwalę - zdjęcia bardzo dobre.
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#35 Post autor: legosamigos »

A nie dałoby rady tego BB upchać gdzieś u góry w ramie, np. pod drewienkami? Wiem, że już po prezentacji, ale może jeszcze coś pokombinować. Servo motor jest bardziej schowany, ale jednak BB naprawdę psuje wygląd, szczególnie jak obrócisz kabinę i widać te przyciski itp. Jest jeszcze jedna opcja, a mianowicie zrobić naklejki przedstawiające zdjęcia operatora, np. technic figa z profilu i od przodu :D i wstawić do środka zasłaniając BB
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#36 Post autor: Żbik »

Cieślu pisze:Kompromisy są oczywiście widoczne ale mając świadomość tego, ile jest różnych układów pod spodem to nie mam prawa się czepiać.
No i tak trzeba model czytać. Ciesze się, że niektórzy to dostrzegają :)
BONBINI pisze:brakuje paneli technic, skoro wstawiłeś do działu TECHNIC
Panele to stosunkowo nowe wynalazki w LEGO :) Ja jestem z epoki przedliftowej, choć oczywiście doceniam ich możliwości i stosuję je tam gdzie są niezastąpione (na przykład w mostach, gdzie umożliwiają maksymalne upakowanie i zwartość konstrukcji). Ale jeśli zależy mam na estetyce nie tylko saute Technic, to nie nadają się do miejsc widocznych.
legosamigos pisze:A nie dałoby rady tego BB upchać gdzieś u góry w ramie, np. pod drewienkami?
Ale to będzie przeszkadzało w ładowaniu drewna! Po co kombinować jak koń pod górę? Kabina ramienia jest pustym obiektem, więc tam wylądowała bateria (z braku innej możliwości). W kabinie jest w sumie 6 silników (4 serwozawory i 2 kompresory) i 4 wieże. Wszystko upchnięte na maxa (w pionie nie ma 1 płytki luzu - całość jest na styk).
legosamigos pisze:Jest jeszcze jedna opcja, a mianowicie zrobić naklejki przedstawiające zdjęcia operatora, np. technic figa z profilu i od przodu :D i wstawić do środka zasłaniając BB
Zachowajmy choć pozory powagi :)

A jak się Wam podoba obrotnica jako element spinający wysuwane nowymi cienkimi siłownikami podpory?

Rotmistrz
Posty: 44
Rejestracja: 2012-07-19, 22:07
Lokalizacja: PL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#37 Post autor: Rotmistrz »

Bardzo ładnie wykonany model. Technicznie jest rewelacyjny - ciekawy chwytak, mechanizm przesuwu ładunku. Dodatkowo duży plus za światła i zawieszenie.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#38 Post autor: Uncle Jaca »

Bardzo ładna kabina, bardzo. Filmik trochę zaniża wartość moca, który niewątpliwie jest bardzo fajny, super_bawialny! Gratuluję.
Pies utonął, łańcuch pływa

krzysiek788
Posty: 22
Rejestracja: 2015-11-24, 16:19
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: krzysiek788

 

#39 Post autor: krzysiek788 »

Model scanii bardzo mi sie podoba i jako kierowca zawodowy widzę w niej masę szczegółów.
Grill scanii zaczerpnięty nieco z innych projektów jednak dalej nie umiem go sobie wyobrazić jak jest zbudowany, w szczególności...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-12-28, 13:23 przez krzysiek788, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#40 Post autor: Żbik »

krzysiek788 pisze:Grill scanii zaczerpnięty nieco z innych projektów
Możesz rozwinąć myśl?

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#41 Post autor: Mrosik »

To parę słów ode mnie.

1. Kabina - wg mnie najlepiej oddana buda erki w tej skali z lego. Za to w dalszym ciągu nie przekonuje mnie dolna osłona, wg mnie jest za gruba. No i owiewki, chyba wolałbym streamline albo napisałbym do Macieja i spytał się jakiej farby użył do malowania części w swoim kenworth'ie. Chociaż zdaję sobie sprawę, że może być za wcześnie na przekraczanie takich granic, choć jednak niekoszerne logo udało się zastosować.

2. Zawieszenie - wrzucenie jej do modelu powoduje, że nie ma wystarczająco dużo miejsca na schowanie elektryki (np. widoczny silnik w kabinie czy akumulator w kabinie operatora). Mimo wszystko chyba zrezygnowałbym z niej, żeby estetyczniej pochować elementy. Alternatywnie zrezygnowałbym ze zdalnego sterowania żurawiem.

3. Żuraw - nieruchome ramie wydaję się za grube. Poza tym jest mile zaskoczony działaniem żurawie - chodzi bardzo płynnie, szczególnie przy opuszczaniu. Szkoda, że Lego nie wypuściło nowego mikromotoru (panie Zumbi czy kiedyś się doczekamy!?), który mógłby pełnić funkcję napędu obrotnicy.

4. Przyczepa - typowa dla skandynawskich zestawów (których prywatnie nie jestem fanem). Zmyślny mechanizm przesuwania ramion. Natomiast nie podoba mi się dyszel, który wydaje się za gruby.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#42 Post autor: Żbik »

Mrosik pisze:Kabina - wg mnie najlepiej oddana buda erki w tej skali z lego.
Dziekuję! :)
Mrosik pisze:Mimo wszystko chyba zrezygnowałbym z niej, żeby estetyczniej pochować elementy. Alternatywnie zrezygnowałbym ze zdalnego sterowania żurawiem.
No ale to się kłóci z założeniami modelu :) Miał być z pełną funkcjonalnością i możliwie realistycznym wyglądem. Priorytet ma funkcjonalność, jak to w Technic.
Mrosik pisze:Żuraw - nieruchome ramie wydaję się za grube.
No bo jest za grube. Ale żeby wytrzymało obciążenia jakim jest poddawane musi być bardzo wytrzymałe. Wrażenie potęgują węże zamocowane na obwodzie. Znowu kompromisy.
Mrosik pisze:Poza tym jest mile zaskoczony działaniem żurawie - chodzi bardzo płynnie, szczególnie przy opuszczaniu. Szkoda, że Lego nie wypuściło nowego mikromotoru (panie Zumbi czy kiedyś się doczekamy!?), który mógłby pełnić funkcję napędu obrotnicy.
Jest jeszcze szansa poprawy - wpadł mi do głowy pomysł zastosowania reduktora (zwężenie węża pneumatycznego dla zmniejszenia przepływu powietrza). Pokombinuję i dam znać.
Mrosik pisze:nie podoba mi się dyszel, który wydaje się za gruby.
A nie zwróciłem na niego uwagi. Można by go pokryć kaflami, dziury nie rzucałyby się w oczy.

=====
krzysiek788 pisze:dalej nie umiem go sobie wyobrazić jak jest zbudowany, w szczególności...
Nie widziałem wcześniej tego zdjęcia, więc dopiero teraz odpowiem. Grill zwęża się SNOTem od góry w następujący sposób: ten bracket Obrazek z płytką; później sam bracket; następnie brick i 2 płytki pod nim; poniżej brick ze studem z boku, a na nim 2 płytki. Poniżej szczeliny jest jeszcze jeden stopień zwężenia - linkowany wyżej bracket z jedną warstwą kafli/jumperów, a pod nimi już serek robi skos/łuk do poziomu :)
Ostatnio zmieniony 2015-12-29, 05:25 przez Żbik, łącznie zmieniany 2 razy.

kiohin
Posty: 23
Rejestracja: 2013-09-25, 13:56
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#43 Post autor: kiohin »

Żbiku na TLCB: Timber!

krzysiek788
Posty: 22
Rejestracja: 2015-11-24, 16:19
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: krzysiek788

 

#44 Post autor: krzysiek788 »

Dzięki bardzo za podpowiedź z tym grillem, właśnie o ten element mi chodzi że inne moce maja podobnie zaznaczony na zielono.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#45 Post autor: Żbik »

krzysiek788 pisze:właśnie o ten element mi chodzi że inne moce maja podobnie zaznaczony na zielono.
Nadal nie rozumiem... Jakie MOCe?

ODPOWIEDZ