[MOC] Mamo ja chcę balonik !

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Mamo ja chcę balonik !

#1 Post autor: V1 »

Dawno nie ustawiałem żadnych ludzików i brakuje mi tego. Mam dosyć budowli, które składam miesiącami.
Stąd mała, kolorowa scenka z balonikami w roli głównej. Jedyne, co musiałem do niej nabyć to garść kolorowych kopułek.

Mniej więcej tak to pamiętam.

Obrazek Obrazek Obrazek

Szukając zdjęć dowiedziałem się, że w Polsce od okresu międzywojennego sprzedawcy baloników byli bardzo popularni, zarówno na festynach, jak i 'wolnostojący'.
I już wtedy mieli baloniki o różnych kształtach i kolorach, oraz zdobione.
W PRLu wiem że były różnokolorowe i różnokształtne, ale znalazłem też zdjęcia, na których wszystkie są jednakowe, chyba szarobeżowe :)

Elemele dudki i coś tam w Nowym Roku.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Fajny efekt unoszących się balonów, no i widzę kolejny raz grzybki, a raczej ich kapelusze wykorzystane w ciekawy sposób :)
Ostatnio zmieniony 2016-01-01, 12:19 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 117
Rejestracja: 2015-01-06, 13:07
Lokalizacja: Głogówek

#3 Post autor: Krzysiek »

Taka mała scenka a dużo ciekawych rozwiązań widzę :) Podoba się!

zantevski
Posty: 68
Rejestracja: 2015-01-06, 13:05
Lokalizacja: UK Midlands
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: zantevski »

Podoba mi się kontrast pomiędzy szarością ulicy "Kolorowej" i balonikami rozpromieniającymi to miejsce. Fajna praca.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Świetna mimika.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Trudno było te wszystkie gumki ponaciągać? ;)

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Kalais »

Bardzo klimatyczne. I aż jakoś tak się prosi o krótki stop-motion :)

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#8 Post autor: Pakita »

Rzadko widzę w klockowych pracach małe dzieło sztuki (mam na myśli podejście do MOC-y jak do dzieła plastycznego, tworu o charakterze artystycznym) . Twoja praca niewątpliwie nim jest :)
Jak napisał powyżej zantevski, tym co Twoją pracę odróżnia od innych jest kontrast między scenką a tłem. Przywodzi mi to na myśl zabawy grafików ze zdjęciami, na których kolorowy jest tylko konkretny element zdjęcia. Gdy patrzę na Twoją pracę widzę właśnie taką "fotkę", ten konkretny moment uchwycony za pomocą klocków. Moment, w którym w surowe, nawet ponure powiedziałabym otoczenie, tchnęli życie ludzie. Jest w tym coś pięknego, coś nostalgicznego.
Od strony technicznej muszę jako kobieta pochwalić przecudną spódniczkę z muchomorkiem :D , przepiękny pęk balonów oraz żelazny element ogrodzenia.
I jeszcze skoro mam okazję: bardzo dziękuję za przyczepę z zapiekankami na wystawie Lego i tym samym obudzenie mych dobrych wspomnień z dzieciństwa :D I składam też zażalenie ;), bo nie dane mi było zobaczyć najpiękniejszego w klockowym wydaniu wozu z sianem .

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Dzięki za te słowa Pakita. Bardzo mi miło.
Nie lubię, kiedy tło zbyt odciąga uwagę od treści, i czytając Ciebie cieszę się, że to się sprawdza.

Na wystawy Klockomanii wożę w kółko te same graty. Nowymi zapełniłbym czwartą gablotę, ale to już znacznie więcej czasu na rozstawianie i kłopot z miejscem w samochodzie, więc na razie nawet im nie mówiłem.
Nowe póki co tylko na Lugpolowe wystawy. Zatem przybywaj do Łodzi w 2016.

Longer - ciężko może nie, ale trochę żmudnie było je zamieniac miejscami, żeby nie stykały się żadne w tym samym kolorze.
Przynajmniej te brzydkie wycięcia w kopułkach do czegoś się przydały. Większość baloników jest połączona właśnie większymi lub mniejszymi legowymi gumkami. Do tego po trzy baloniki górne i dolne są złączone flexowymi prętami, dzięki czemu całość się sztywno trzyma wokół środkowego, zasłoniętego jasnoszarego balonika, który jest nadziany na kij.

Sprzedawcy balonów, których pamiętam, zwykle mieli na końcu kija nabitą główkę kapusty, a baloniki mocowane na drutach powbijanych w tę kapustę. Ale nie udało mi się nic takiego wykombinować.

Ramionka dziewczynki w muchomorkowej sukience są połączone cienkim pinem, który wyjąłem z technicowego ludzika. Idealnie pasuje.
Chciałem też chłopca zrobić z technicowego bricka 1x1, ale nie wymyśliłem jak mu wtedy sensownie zrobić nóżki.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ