[MOC] 2129 i 8205 na nowo - Dragster

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

[MOC] 2129 i 8205 na nowo - Dragster

#1 Post autor: Szerszen »

W ramach konkursu zainspirowały mnie zestawy z roku 1997 - dwa małe dragstery, jeden w kolorze czerwonym a drugi żółtym...

Obrazek

Oczywiście w ramach radosnej Tfuu... rczości zrobiłem model w kolorach "współczesnych" - czyli limonkowo-zielony.

Obrazek

Zapewne nie wejdzie do konkursu, bo przecież "kolor" jest tak bardzo ważny, ale i tak jest bardzo bawialny.
Ostatnio zmieniony 2016-01-16, 15:04 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Szerszen pisze:Oczywiście w ramach radosnej Tfuu... rczości zrobiłem model w kolorach "współczesnych" - czyli zielony.
To jest akurat limonkowy i coś czuje że to nie była radosna twórczość a na przekór?
Szerszen pisze:bo przecież "kolor" jest tak bardzo ważny,
Czyż nie?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Szczerze?
To była radosna twórczość - podyktowana w sumie tym, że tylko w takim kolorze mam ... flexy.

Bo oczywiście zarówno żółte jak i czerwone klocki do takiego dragstera też posiadam, ale już wtedy mamy łaciatą krowę, a pożyczać flexa aby go ciąć albo kupować do tak małej konstrukcji po prostu mi się nie chce.

Opis jest w istocie "na przekór" - tak aby sprowokować. O kolor pytałem 3doma zaraz na początku, bo po przejrzeniu tych "paru lat wstecz", te dragstery mnie po prostu zauroczyły. Nawet oferował że pożyczy flexy ale ja tak po prostu nie umiem.
Nawet się zastanawiałem czy kruszyć kopię ale dragster postał parę dni... pobawiłem się nim... i stwierdziłem, że szkoda go nie pokazać choćby jako MOC'a.

Regulamin masz drakoński, ale jestem w stanie to zrozumieć.

Edit: określenie koloru już poprawiam. ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-01-16, 15:04 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Szerszen pisze: Nawet oferował że pożyczy flexy ale ja tak po prostu nie umiem.
A tutaj nie rozumiem, jak jest możliwość pożyczyć od Kolegów to myślę warto, przecież nie musimy posiadać wszystkich klocków :)
Szerszen pisze:Opis jest w istocie "na przekór" - tak aby sprowokować.
Naprawdę zależy Wam na kłótniach, chciałem zrobić ciekawy konkurs, ale jednak z zasadami. Klocki mają być zabawą, ale widzę zaczyna się batalia w moją osobę bo "trzymam się" pewny ustalonych zasad. Po takim kombinowaniu odechciewa się cokolwiek robić i ustalać bo zaraz się znajdą tacy co chcą koniecznie po swojemu zrobić.
Szerszen pisze:że tylko w takim kolorze mam ... flexy.
Szerszen pisze:Edit: określenie koloru już poprawiam. ;-)
Flexy akurat są zielone, no ale zielono-limonkowy całkiem dobrze brzmi.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#5 Post autor: Szerszen »

Gdyby mi zależało na kłótniach to bym się kłócił, ja konstatuję jedynie fakt, że LEGO wypuszczało (i to w tym samym roku) dwa identyczne zestawy - różniące się jedynie kolorem (nawet zestaw części mają ten sam), więc obostrzenie do koloru przy przerabianiu zestawów na studless jest dla mnie trochę... zbyt ostre.

Z drugiej strony jak widzę jak się koledzy kłócą o "dodatkową funkcjonalność" i "drążki" lub ich brak, to mi się śmiać chce - tak trochę i zaczynam Cię rozumieć, tym bardziej że w paru ostatnich konkursach padały równie bezsensowne zarzuty o "nieścisłości w regulaminach" lub ich "niedochowanie" - można powiedzieć, że sami się o to prosili, tym razem jest trudny i ostry regulamin. Między innymi dlatego nie podnoszę już tematu koloru. Nie ma to sensu.

Daj spokój - Twój konkurs zainspirował mnie do zerknięcia na starsze zestawy Technic i ... wykorzystania w końcu konstruktywnie silniczka pull-back, z którym nie bardzo wiedziałem co zrobić.
Czysty zysk. W dodatku jeździ (mam filmik ale wsadzanie przelatującego dragstera w ramach 2 sekund filmiku to ... bez sensu).

Na konkurs pewnie znajdę coś innego, co nie ma flexów.
Bricksley pisze:
Szerszen pisze: Nawet oferował że pożyczy flexy ale ja tak po prostu nie umiem.
A tutaj nie rozumiem, jak jest możliwość pożyczyć od Kolegów to myślę warto, przecież nie musimy posiadać wszystkich klocków :)
Ten typ tak ma po prostu. Ty się trzymasz zasad konkursu a ja swoich i przy tym zostańmy.
Ostatnio zmieniony 2016-01-16, 15:35 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

Szerszen pisze: W dodatku jeździ (mam filmik ale wsadzanie przelatującego dragstera w ramach 2 sekund filmiku to ... bez sensu).
Wiadome ;)
Szerszen pisze:wykorzystania w końcu konstruktywnie silniczka pull-back, z którym nie bardzo wiedziałem co zrobić.
Dla dzieciaków element przydatny (sam pamiętam zabawy pullbackami nie Lego), ale fakt dla AFOLa element z grupy tych "po co mi on" ;)
Pozdrawiam :)

Qbab
Posty: 76
Rejestracja: 2013-12-06, 16:06
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Qbab »

Szerszen pisze:wykorzystania w końcu konstruktywnie silniczka pull-back, z którym nie bardzo wiedziałem co zrobić.
Dla dzieciaków element przydatny (sam pamiętam zabawy pullbackami nie Lego), ale fakt dla AFOLa element z grupy tych "po co mi on" ;)[/quote]

Oj Panowie, to bardzo ciekawy element (mam kilka) i daje fajne możliwości np. w budowaniu nie tylko pojazdów
A co do zasad konkursu, są jakie są. Dla mnie były niejasne i dlatego pytałem, dostałem odpowiedzi i troszkę więcej wiem. Choć nadal mam wątpliwości co będzie oceniane, pewnie okaże się w czasie głosowania że każdy je troszkę inaczej interpretuje :)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#8 Post autor: Biedrus »

Bardzo dobrze odwzorowałeś ten modelik. Mi tam kolor nie przeszkadza, szkoda że nie będziesz mógł go zgłosić do konkursu.

ODPOWIEDZ