6234 Renegade's Raft

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

6234 Renegade's Raft

#1 Post autor: yoshi82 »

Recenzja 6234 Renegade's Raft

Obrazek

Seria: Pirates
Rok wydania: 1991
Liczba klocków: 39 (wg. Bricklink 34)
Liczba figurek: 1 + rekin
Cena: 12 - 190 (MISB) PLN (Allegro, BrickLink)

Brickset, BrickLink

Na wstępie chciałbym, że Piratów darzę dużym sentymentem i sukcesywnie powiększam kolekcję starych zestawów.

Opakowanie i instrukcja.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Pudełko to klasyczny mały prostopadłościan o wymiarach 9,3 x 7 x 4,5 cm. Na uwagę zasługuje zachowana metka cenowa 62.000zł w lata 1991-1994. Dziś za 6,20zł nie zawahał bym się kupić tego zestawu.

ObrazekObrazek

Instrukcja formatu (z długości/wysokości) A4, wąska dwustronna, przedstawia budową podstawowego modelu.

Elementy

Obrazek

Jak widać na zdjęciu powyżej, w sumie mamy tylko dwa kolory, czarny i żółty - żółte beczki dominują całą budowlę. Brakuje klocków unikalnych czy ciekawych. Po za wspomnianymi wyżej są jeszcze, wiosła, dwa rodzaje broni: pistolet i szabla, rekin, flaga.

Figurka

Obrazek

Nasz odszczepieniec czy też zdrajca to Pirat tamtych lat. Występował on w wielu zestawach końca lat 80 i początku 90. Szare portki (w np. 6270 miał białe) bez żadnych detali, koszula niebieska ładnie zdobiona, brązowa czapka z miejscem na detal, którego w tym zestawie nie było. Ciekawym elementem jest główka, bo ma dość skomplikowany jak na tamte lata wzór. Mamy zarysowany kilku dniowy zarost, przepaskę na oku - nie był to kapitan więc biedak oko pewnie stracił, no i bujna fryzura z pod czapki się wyłania.

Zestaw

Sam zestaw wiele sobą nie prezentuje, mamy bardzo prostą tratwę, z mała zabudową, rekina, flagę, uchwyt na wiosło (w jakim celu!?!). Budowla jest bardzo prosta co widać na zdjęciach.

Obrazek

Obrazek

Konstrukcje alternatywne

LEGO przygotowało dla nas trzy alternatywne konstrukcje, zarysowane na pudełku:

Obrazek

1. Fragment pomostu

Obrazek

2. Coś w stylu warowni, zabudowy ochronnej

Obrazek

3. Mniejsza tratwa

Set ma mało części i każda z konstrukcji alternatywnych jest na siłę, nie prezentują się zbyt dobrze. Nie miałem też pomysłu by coś samemu z tego złożyć.

Podsumowanie

Zestaw cieszy oko i za to go cenię, bardzo sentymentalnie podchodzę do klasycznych Piratów, jak widać udało mi się kupić 2 takie zestawy (kompletny z pudełkiem 25zł), czego oczywiście nie żałuję. Aczkolwiek nie polecam go jak zestaw bawialny i do dalszej rozbudowy. Z drugiej jednak strony gdy dodamy jeszcze dwa, trzy takie mikro zestawy z tej serii, to moje dzieci potrafią z nich wykrzesać dobrą zabawę.

Za
+ zestaw z serii klasycznych Piratów
+ rekin
+ cieszy oko

Przeciw
- mały
- mało opcji przebudowy

Dziękuję za uwagę.

Link do galerii.

P.S. Z góry przepraszam, znów za ciemne zdjęcia, niestety nie miałem jeszcze możliwości dokupić drugiej lampy.
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#2 Post autor: martinb »

Kolejna udana recenzja świetnego, klasycznego zestawu!

Zazdroszczę Ci tego pudełka. :-)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Te stare pudełka to dzieła sztuki. Miło się czytało.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ