Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Żuk
Autor Wiadomość
Damjan97 
Nazwa użytkownika

Wpisy: 188
Wysłany: 2016-02-29, 23:22   

legosamigos napisał/a:
Wydaje mi się, że przednie koła chyba troszkę ocierają o błotniki.

Nic takiego nie zauważyłem

https://www.youtube.com/c...vvANVmoF7vH5eLw

wesyr 

Wpisy: 111
Wysłany: 2016-02-29, 23:37   

Dobra robota. Podoba mi się żuczek :)

PGPlay 

Wpisy: 68
Wysłany: 2016-02-29, 23:48   

Super moc, na pierwszy rzut oka dzięki poziomemu położeniu liftarmów miałem wrażenie, że jakimś cudem oddałeś falistość Żuka :)
Przyjemnie się ogląda i wspomina wakacje na działce w dzieciństwie

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wpisy: 1337
Wysłany: 2016-03-01, 06:02   

Piękny, znakomicie odwzorowany. :-) Mój żuk kilka lat temu wylądował na złomie, ale bardzo go miło wspominam. Białe tło mi tylko nie pasuje, każde inne byłoby według mnie lepsze.
Ostatnio zmieniony przez Biedrus 2016-03-01, 08:52, w całości zmieniany 1 raz  

Sidzik 
Grubiorz z fryncity

Wpisy: 31
Wysłany: 2016-03-01, 12:23   

Piękny! Oddany klimat w 100%

Endrju_88 
Because I'm BATMAN !

Wpisy: 236
Wysłany: 2016-03-01, 14:21   

Bardzo fajnie odwzorowałeś klasykę. Dobra robota :-) Biedrus ma rację - trochę zlewa się z tłem.
Ostatnio zmieniony przez Endrju_88 2016-03-01, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2335
Wysłany: 2016-03-02, 06:22   

Już na to marudziłem. Dlaczego to nie jest z klocków systemowych? Funkcji ma w sumie niewiele, ale mniej więcej tyle samo co prawdziwy Żuk. Z systemu ta buda wyglądałaby jak prawdziwa. A tak to wygląda jak mumia dr Frankensteina. Uklicone to, żeby dziury zapchać. Bardzo pomysłowe wykorzystanie liftów i łączników, ale po co się tak męczyć? Ta estetyka niestety do mnie nie trafia. I jeszcze te wszystkie czerwone ośki i niebieskie piny. Dziurawe modele Technic jestem na tak. Mają tylko zarysować kształty karoserii. Ale takie na siłę wypełnianie powierzchni czymś co nie jest do tego stworzone jest dla mnie bez sensu. Po prostu Żuk zasługuje moim zdaniem na więcej.

Może pokusisz się o przebudowę budy? Podwozie masz, plandeka jest super.

Ogólnie robi to pozytywne wrażenie, ale po tym co pokazuje Żbik to ma się ochotę na więcej.
Ostatnio zmieniony przez Jellyeater 2016-03-02, 06:25, w całości zmieniany 2 razy  

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3489
Wysłany: 2016-03-02, 07:25   

A mi się podoba w tym modelu właśnie to, że Damianowi udało się pokazać, że nawet tylko z dziurawych klocków można zrobić zwartą i rozpoznawalną konstrukcję. :)

AOW 

Wpisy: 144
Wysłany: 2016-03-02, 09:20   

Damjan97, chylę czoło ! Bomba ! Mam pytanie, posiadzasz może zawieszenie z 8858? Tam są krótsze wahacze może by lepiej pasowały? Reszta jest super !
Pozd.

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3455
Wysłany: 2016-03-02, 09:31   

A ja jestem tego samego zdania co SERVATOR, tylko bym poprawił, znaczy się skrócił te słupki między przednią "szybą" a tą boczną trójkątną, a burty zamieniłbym z liftarmów na panele 1x3x11

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2335
Wysłany: 2016-03-02, 10:59   

Cytat:
A mi się podoba w tym modelu właśnie to, że Damianowi udało się pokazać, że nawet tylko z dziurawych klocków można zrobić zwartą i rozpoznawalną konstrukcję. :)

Można też zrobić wegańską pizzę bezglutenową. Tylko PO CO? Są klocki i można ich używać. A robienie czegoś na siłę i gimnastyka dla samej gimnastyki jest dla mnie bez sensu. Jak chcesz budować bez dziur, masz system. Jak chcesz z liftów to zrób obrys karoserii.

I jeszcze raz napiszę. Nawet ten model wzbudza silne pozytywne emocje (w sumie wygląda nieźle), co by było gdyby miał realistyczną budę z systemu? Orgazm na kółkach. :P Niewiele mu brakuje moim zdaniem, bo całe bebechy są. Starczy dorobić budę i pakę.
Ostatnio zmieniony przez Jellyeater 2016-03-02, 11:00, w całości zmieniany 1 raz  

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3489
Wysłany: 2016-03-02, 11:24   

Jelly. Jakby budować z Technic tak jak proponujesz (czyli jak w ubiegłym wieku), to nie powstałyby takie firmowe zestawy jak choćby Mercedes Arocs 42043. W sumie w TLG też mogliby dołożyć systemowe klocki zamiast części liftarmów.

BONBINI 

Wpisy: 325
Wysłany: 2016-03-02, 18:27   

Jellyeater napisał/a:
Cytat:

Można też zrobić wegańską pizzę bezglutenową. Tylko PO CO? Są klocki i można ich używać. A robienie czegoś na siłę i gimnastyka dla samej gimnastyki jest dla mnie bez sensu. Jak chcesz budować bez dziur, masz system. Jak chcesz z liftów to zrób obrys karoserii.

Nie bulwersuj się tak Jellyeater. Skoro żuk jest w dziale TECHNIC to za dziury nie ma po co robić tyle szumu. Gdyby zbudował z systemowych bricków to pewnie byłbyś w siódmym niebie, ale to już byłby MODEL TEAM i nie ten dział. W Technic'sie sztuką właśnie jest zbudować coś gładkiego i za to trzeba Damjana97 pochwalić niż coś z dziurami z systemowych bricków ;-)
Ostatnio zmieniony przez BONBINI 2016-03-02, 18:28, w całości zmieniany 2 razy  

Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2907
Wysłany: 2016-03-04, 02:09   

Bardzo sympatyczny model. Oszczędna, techniczna estetyka ale od razu wiadomo jaki to samochód :) No i funkcjonalne zawieszenie, napęd. Jak pisali koledzy - przywieź go do Łodzi na wystawę.

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

bart_ilo 
VIP

Wpisy: 1428
Wysłany: 2016-03-04, 10:14   

Bardzo fajnie odwzorowany model :)
Ciekawi mnie z jakiego materiału jest plandeka?

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu