[MOC] Żuk

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#16 Post autor: Damjan97 »

legosamigos pisze:Wydaje mi się, że przednie koła chyba troszkę ocierają o błotniki.
Nic takiego nie zauważyłem

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#17 Post autor: wesyr »

Dobra robota. Podoba mi się żuczek :)

Awatar użytkownika
PGPlay
Posty: 68
Rejestracja: 2016-01-01, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: PGPlay »

Super moc, na pierwszy rzut oka dzięki poziomemu położeniu liftarmów miałem wrażenie, że jakimś cudem oddałeś falistość Żuka :)
Przyjemnie się ogląda i wspomina wakacje na działce w dzieciństwie

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#19 Post autor: Biedrus »

Piękny, znakomicie odwzorowany. :-) Mój żuk kilka lat temu wylądował na złomie, ale bardzo go miło wspominam. Białe tło mi tylko nie pasuje, każde inne byłoby według mnie lepsze.
Ostatnio zmieniony 2016-03-01, 08:52 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sidzik
Posty: 31
Rejestracja: 2016-02-17, 20:35
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Sidzik »

Piękny! Oddany klimat w 100%

Awatar użytkownika
Endrju_88
Posty: 239
Rejestracja: 2015-01-27, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Endrju88
Kontakt:

 

#21 Post autor: Endrju_88 »

Bardzo fajnie odwzorowałeś klasykę. Dobra robota :-) Biedrus ma rację - trochę zlewa się z tłem.
Ostatnio zmieniony 2016-03-01, 14:22 przez Endrju_88, łącznie zmieniany 1 raz.
I didn't ask to be super, and I'm no hero. But when you find out your worst enemy is after your best girl, the time has come to be a f***ing superhero.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#22 Post autor: Jellyeater »

Już na to marudziłem. Dlaczego to nie jest z klocków systemowych? Funkcji ma w sumie niewiele, ale mniej więcej tyle samo co prawdziwy Żuk. Z systemu ta buda wyglądałaby jak prawdziwa. A tak to wygląda jak mumia dr Frankensteina. Uklicone to, żeby dziury zapchać. Bardzo pomysłowe wykorzystanie liftów i łączników, ale po co się tak męczyć? Ta estetyka niestety do mnie nie trafia. I jeszcze te wszystkie czerwone ośki i niebieskie piny. Dziurawe modele Technic jestem na tak. Mają tylko zarysować kształty karoserii. Ale takie na siłę wypełnianie powierzchni czymś co nie jest do tego stworzone jest dla mnie bez sensu. Po prostu Żuk zasługuje moim zdaniem na więcej.

Może pokusisz się o przebudowę budy? Podwozie masz, plandeka jest super.

Ogólnie robi to pozytywne wrażenie, ale po tym co pokazuje Żbik to ma się ochotę na więcej.
Ostatnio zmieniony 2016-03-02, 06:25 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 2 razy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#23 Post autor: SERVATOR »

A mi się podoba w tym modelu właśnie to, że Damianowi udało się pokazać, że nawet tylko z dziurawych klocków można zrobić zwartą i rozpoznawalną konstrukcję. :)

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#24 Post autor: AOW »

Damjan97, chylę czoło ! Bomba ! Mam pytanie, posiadzasz może zawieszenie z 8858? Tam są krótsze wahacze może by lepiej pasowały? Reszta jest super !
Pozd.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#25 Post autor: legosamigos »

A ja jestem tego samego zdania co SERVATOR, tylko bym poprawił, znaczy się skrócił te słupki między przednią "szybą" a tą boczną trójkątną, a burty zamieniłbym z liftarmów na panele 1x3x11

Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#26 Post autor: Jellyeater »

A mi się podoba w tym modelu właśnie to, że Damianowi udało się pokazać, że nawet tylko z dziurawych klocków można zrobić zwartą i rozpoznawalną konstrukcję. :)
Można też zrobić wegańską pizzę bezglutenową. Tylko PO CO? Są klocki i można ich używać. A robienie czegoś na siłę i gimnastyka dla samej gimnastyki jest dla mnie bez sensu. Jak chcesz budować bez dziur, masz system. Jak chcesz z liftów to zrób obrys karoserii.

I jeszcze raz napiszę. Nawet ten model wzbudza silne pozytywne emocje (w sumie wygląda nieźle), co by było gdyby miał realistyczną budę z systemu? Orgazm na kółkach. :P Niewiele mu brakuje moim zdaniem, bo całe bebechy są. Starczy dorobić budę i pakę.
Ostatnio zmieniony 2016-03-02, 11:00 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#27 Post autor: SERVATOR »

Jelly. Jakby budować z Technic tak jak proponujesz (czyli jak w ubiegłym wieku), to nie powstałyby takie firmowe zestawy jak choćby Mercedes Arocs 42043. W sumie w TLG też mogliby dołożyć systemowe klocki zamiast części liftarmów.

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#28 Post autor: BONBINI »

Jellyeater pisze:Cytat:
A mi się podoba w tym modelu właśnie to, że Damianowi udało się pokazać, że nawet tylko z dziurawych klocków można zrobić zwartą i rozpoznawalną konstrukcję. :)

Można też zrobić wegańską pizzę bezglutenową. Tylko PO CO? Są klocki i można ich używać. A robienie czegoś na siłę i gimnastyka dla samej gimnastyki jest dla mnie bez sensu. Jak chcesz budować bez dziur, masz system. Jak chcesz z liftów to zrób obrys karoserii.
Nie bulwersuj się tak Jellyeater. Skoro żuk jest w dziale TECHNIC to za dziury nie ma po co robić tyle szumu. Gdyby zbudował z systemowych bricków to pewnie byłbyś w siódmym niebie, ale to już byłby MODEL TEAM i nie ten dział. W Technic'sie sztuką właśnie jest zbudować coś gładkiego i za to trzeba Damjana97 pochwalić niż coś z dziurami z systemowych bricków ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-03-02, 18:28 przez BONBINI, łącznie zmieniany 2 razy.
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#29 Post autor: Żbik »

Bardzo sympatyczny model. Oszczędna, techniczna estetyka ale od razu wiadomo jaki to samochód :) No i funkcjonalne zawieszenie, napęd. Jak pisali koledzy - przywieź go do Łodzi na wystawę.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#30 Post autor: bart_ilo »

Bardzo fajnie odwzorowany model :)
Ciekawi mnie z jakiego materiału jest plandeka?

ODPOWIEDZ