8692 Vamprah [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

8692 Vamprah [VIDEO]

#1 Post autor: Toa Protodermis »

8692 Vamprah
Obrazek

Recenzja:


Obrazek
Obrazek

Dane:
Seria: Bionicle
Podseria: Phantoka
Rok wydania: 2008
Liczba części: 49
Brickset: http://brickset.com/sets/8692-1/Vamprah

Zalety:
+Genialny projekt maski
+Nietypowa budowa ciała
+Elementy w rzadkich kolorach

Wady:
-Brak stóp utrudnia pozowanie
-Tridax pod nie jest najlepszą formą uzbrojenia
Ostatnio zmieniony 2016-08-01, 15:40 przez Toa Protodermis, łącznie zmieniany 2 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Zapomniał o dniu nóg. Od kiedy to recenzujemy tu chińszczyznę?
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Mutran »

Jellyeater pisze:Zapomniał o dniu nóg. Od kiedy to recenzujemy tu chińszczyznę?
Chińszczyznę? Toż to orginal Lego.
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Toa Protodermis »

Ktoś tu chyba nie przepada za Bionicle... A tak, większość tego forum :D

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Ojek »

Nie przepadam za Bionicle, ale recenzja fajna. Podobało mi się to, że przedstawiłeś inne modele z serii. Ciekawy był też opis na czym mogli wzorować się autorzy maski.

Jeżeli chodzi o minusy, to proponuję wyczyścić płytę bazową, na której przedstawiasz model. Razi to szczególnie przy zbliżeniach.

Myślałeś o dodaniu angielskich napisów? Możliwe, że wtedy Twoja recenzja trafi do szerszego grona odbiorców.

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Toa Protodermis »

Ojek pisze:Nie przepadam za Bionicle, ale recenzja fajna. Podobało mi się to, że przedstawiłeś inne modele z serii. Ciekawy był też opis na czym mogli wzorować się autorzy maski.

Jeżeli chodzi o minusy, to proponuję wyczyścić płytę bazową, na której przedstawiasz model. Razi to szczególnie przy zbliżeniach.

Myślałeś o dodaniu angielskich napisów? Możliwe, że wtedy Twoja recenzja trafi do szerszego grona odbiorców.
Dzięki za pozytywną opinię, już się biorę za mycie płytki :D

Dodawałem na początku angielskie napisy, nawet wrzucałem moje filmiki na pewną bardzo popularną amerykańską stronę o Bionicle, ale odzew był znikomy, około 1% wszystkich odtworzeń. Oczywiście wiem, że to były początki i teraz jakość moich nagrań jest nieporównywalnie lepsza. Niestety napisanie tego zajmowało mi prawie tyle czasu co zmontowanie całego nowego filmiku, głównie przez synchronizację czasową napisów z obrazem.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

Toa Protodermis pisze:Oczywiście wiem, że to były początki i teraz jakość moich nagrań jest nieporównywalnie lepsza.
Aż z ciekawości obejrzałem...
Faktycznie jest poprawa. Obraz się tak nie trzęsie i jest już lepsze oświetlenie.
Jest też jednak sporo do zrobienia. Mnie najbardziej razi ta konstrukcja po obracającą się płytą bazową. Nie ma też czegoś co powoduje, że ten filmik się czymś wyróżnia z "tłumu" innych.

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Toa Protodermis »

SERVATOR pisze:
Toa Protodermis pisze:Oczywiście wiem, że to były początki i teraz jakość moich nagrań jest nieporównywalnie lepsza.
Aż z ciekawości obejrzałem...
Faktycznie jest poprawa. Obraz się tak nie trzęsie i jest już lepsze oświetlenie.
Jest też jednak sporo do zrobienia. Mnie najbardziej razi ta konstrukcja po obracającą się płytą bazową. Nie ma też czegoś co powoduje, że ten filmik się czymś wyróżnia z "tłumu" innych.
No tak, statyw i lampkę już mam dłuższą chwilę, od przyszłego miesiąca pewnie będę miał lampę studyjną z softboxem.

Konstrukcja pod obracającą się płytą bywa nazywana gramofonem i aktualnie nie mam dla niego żadnej alternatywy. Podobno podstawki na pizze z Ikei się dobrze sprawdzają, poszukam takiej kiedyś.

Na ostatni punkt niestety nie mam większego wpływu. Próbuję bronić się jakością montażu i merytoryką, przygotowuje się jak mogę do każdego nagrania. To już mnie nieco wyróżnia, bo ostatnio każdy uważa, że może zostać jutuberem i strasznie dużo nastolatków zabiera się za robotę kamerkami internetowymi albo 5 letnimi smartfonami. Nie mam pomysłu na wtrącanie jakichś dowcipków, zwierzątek, czy innych tego typu rzeczy nie byłoby raczej moją mocną stroną. Wolę się zająć tym, o czym mam blade pojęcie. Jeszcze pracuję trochę nad dykcją, bo ostatnio dogłębnie dotknęła mnie opinia że smęcę, więc w kolejnych filmikach będzie nieco żywsza narracja.

Wymyłem płytkę, faktycznie woda która z niej spłynęła była czorna. Niestety mam już gotowe 3 następne filmiki, ale kolejne będą już na czystej.

ODPOWIEDZ