[MOC] Miniaturowy Prom Szturmowy Jedi

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Green
Posty: 14
Rejestracja: 2016-01-17, 16:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

[MOC] Miniaturowy Prom Szturmowy Jedi

#1 Post autor: Green »

Jedi Assault Shuttle

Obrazek

Witam serdecznie, chciałbym przedstawić wam owoc popołudniowej pracy. Modelik niewielki, robiony tak na prawdę jako wersja poglądowa do promu, którego chciałbym w niedalekiej przyszłości zbudować. Mowa tutaj o maszynie o bardzo podobnej sylwetce, ale już w skali minifigurek. Prom zaprezentowany dzisiaj składa się z 126 elementów. Posiada rozkładane skrzydło, które poprawia manewrowość podczas walki oraz pozwala na zamontowanie dodatkowego uzbrojenia, w tej skali niestety nie udało mi się zrobić ruchomego drugiego skrzydła, w wersji właściwej, czyli tej większej będzie ono ruchome i składane podobnie jak skrzydło górne, udało mi się również wykonać składane podwozie i właz który umożliwia opuszczenie promu. Wszystko postaram się opisać poniżej oraz zaprezentować pozostałe zdjęcia, zapraszam.

Na początek zdjęcie ogólne:

Obrazek

Ten element promu jest częścią głównego modelu, nie posiada ruchomych elementów, jedynie kilka detali oraz działko. Na tym elemencie w czasie lądowania opiera się górne skrzydło, a w wersji większej będzie również opierać się skrzydło dolne.

Obrazek

Tutaj widoczny właz oraz składane podwozie:

Obrazek

Rzut oka na kabinę, nie jestem z tego elementu zadowolony, ale w tej skali może być:

Obrazek

Tutaj różne detale, parę elementów, a zawsze cieszy to oko :

Obrazek

Tutaj moje nie udane zabawy z Gimpem i to chyba tyle:

Obrazek

Podsumowanie


To mój pierwszy MOC od momentu kiedy wróciłem do klocków, ja klocki kolekcjonuje, rzadko coś buduje, jednak ten pomysł wpadł mi do głowy i nie odpuszczę sobie dopóki nie zrobię tego modelu w większej skali, wiem, że przy waszych pracach jest to prymitywny MOC, ale po to jestem na forum, żeby też pokazać swoje pomysły, do następnego ! :)
Ostatnio zmieniony 2016-04-01, 19:45 przez Green, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Daj proszę jakiś link do pojazdu na którym się wzorowałeś. Bo ciężko ocenić jak się nie zna oryginału.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Green
Posty: 14
Rejestracja: 2016-01-17, 16:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

#3 Post autor: Green »

Napisałem w jednym zdaniu, że pomysł wpadł mi do głowy. Jest to mój własny pomysł, ale szukam czegoś podobnego w uniwersum Star Wars, żeby mieć się na czym wzorować przy dużej wersji.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Nie wiem czy taki asymetryczny kształt by się sprawdził. I ta kabina bokiem. Dziwne to. Nie będzie to żadna reklama, ale niestety chyba wszyscy spece od statków z LEGO znajdują się w innym miejscu.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Green
Posty: 14
Rejestracja: 2016-01-17, 16:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

#5 Post autor: Green »

Kabina jest umieszczona normalnie, nie bokiem , po prostu na tym 1 zdjęciu maszyna skręca , chyba, że źle cię zrozumiałem. Tak czy inaczej rozumiem, że nie robi najlepszego wrażenia, ale jak pisałem wcześniej jest to wersja beta i to w malutkiej skali. Pisałem też, że szukam czegoś w uniwersum Star Wars na czym mógł bym się wzorować i znalazłem. Jest to model transportowca, który został wymyślony na potrzeby gry Star Wars: The Old Republic. Prezentuję się bardzo fajnie, na zdjęciu, które poniżej przedstawie są przedstawione wszystkie jego smaczki, jak składane skrzydła, kapsuła ratunkowa itp.

Obrazek

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#6 Post autor: Stelario »

Mam wrażenie że Ci się coś proporcje rozjechały. No i ta grubsza część powinna iść pod skosem a nie być prostokątna
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Green
Posty: 14
Rejestracja: 2016-01-17, 16:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

#7 Post autor: Green »

Przeczytaj cały temat, to co zrobiłem nie jest wzorowane na tym co przed momentem wrzuciłem. Na tym co teraz wrzuciłem będę się wzorować przy konstrukcji większej, w skali minifigurek. :)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#8 Post autor: Kirysowaty »

Bez urazy, ale MOC przypomina mi zlepek przypadkowych klocków, które pozostały po rozebraniu jakiegoś firmowego zestawu, np. 75051.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ