[MOC] Apteka

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

[MOC] Apteka

#1 Post autor: Lomero »

Wreszcie zbudowałem coś na CCC4 :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Jest to mały wiejski domek aptekarza. Po raz pierwszy postanowiłem wprowadzić szerokie schody (ktoś mi kiedyś zarzucał, że budowane na 2s są za wąskie). Moim zdaniem wpasowały się całkiem nieźle, mimo, że zajmują prawie połowę podłogi. Dodatkowo pozwoliły zabudować sporej wielkości kominek. Poza tym dość popularna szafka z szufladami (na różnego rodzaju składniki), a także alchemiczne ustrojstwo, efekt zabawy z długą, przeźroczystą antenką. Niektórzy być może stwierdzą, żem profan, ale mi się bardzo podoba. Na piętrze natomiast bardzo proste łóżko i jeszcze prostszy stół. Poza tym stos pergaminów z przepisami na lekarstwa i skrzynia z ubraniami. Na balkonie siedzi natomiast sowa, kojarzyła mi się z apteką.

Galeria

Piszcie czy się Wam podoba :)
Ostatnio zmieniony 2010-05-04, 23:12 przez Lomero, łącznie zmieniany 1 raz.
Lomero

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Wszystko ładnie pięknie, tylko że komin nijak nie dochodzi do paleniska... podobna sytuacja jak z kołem sterowym które wytykałem Aligatorowi ^^

Urzekł mnie profan, fajny pomysł! I nie żaden profan, od bardzo dawna używam bar 2L własnej "produkcji", bardzo przydatna część! :).

pkowalcz

#3 Post autor: pkowalcz »

No, jak na aptekarza, to jakiś wyjątkowy pedant się trafił... Ta kliniczna czystość, ta sterylność - normalnie lepiej niż w Polsce :) Raczej bym się po nim jakiegoś alchemicznego bajzlu spodziewał...
Lomero pisze:Niektórzy być może stwierdzą, żem profan, ale mi się bardzo podoba
Nie widzę sprzecznoci między tymi dwoma stanowiskami. Ja bym się nawet z nazwania profanem cieszył. Wszak wszyscy (no, prawie :P) wiedzą, że "profan" tyle co "fan profesjonalny" znaczy, więc wszelkie zarzuty o profaństwo/profanację/profanatyzm czyste uwielbienie dla twórcy/ dzieła wyrażają :D

TOWNfun

#4 Post autor: TOWNfun »

Według mnie nic dodać, nic ująć. Tylko alchemika brak ;]
Ostatnio zmieniony 2006-12-14, 21:11 przez TOWNfun, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Czymsim
Posty: 40
Rejestracja: 2006-08-31, 07:01
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Czymsim

 

#5 Post autor: Czymsim »

ŁUauł, fajne! Tylko coś ty z tą antenką zrobił? Jak to na poczatku zobaczyłem to sobie: "Co to za dziwna część?". A tu czytam opis budowli i się dowiaduję, że samemu trzeba sobie taka zrobić, eh. Ja mam za mało takich antenek na takie ryzyko ;] I tak samo jak Jerac, też zauważyłem nietakość z kominem i paleniskiem. Jakaś magiczna siła? A może coś jak kurna chata, że jedyny komin to dziura w dachu, a dym niech sobie wypełnia cały dom, i tak wyleci :) To ja już wiem dlaczego ten typek stoi na balkonie :D
czym.tumblr.com

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#6 Post autor: smyk »

Mnie urzekł rozwalający się płot i składowisko beczek w kącie. Mebelki w środku można by chyba ciut lepiej zagospodarować - żeby było ergonomiczniej, tyle że zdjęcia by mogły nędzne wychodzić wtedy. Stół i zydel na piętrze wydają się za niskie.

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

smyk pisze:Mnie urzekł rozwalający się płot i składowisko beczek w kącie.
Zdecydowanie. Najlepszy jest płotek. Reszta jest dość klasyczna, ale ten płotek dodaje zdecydowanie uroku :)

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#8 Post autor: Korn »

Bardzo ładna konstrukcja! Może sie wezmę za coś takiego! 5/6 :)
Życze sukcesów na CCC :D
Pozdrawiam.
KoRn

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#9 Post autor: Bricksley »

Moc jak zwykle oryginalny i ładnie wykonany. Powiedziałbym nawet, że z zewnątrz jest ładniejszy, być może przezto, że ściany są takie łyse. Ogólnie miły jest dla oka.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#10 Post autor: Lomero »

No cóż odnośnie komina to macie rację. Początkowo piętro miało wyglądać nieco inaczej, gdzie indziej znajdował się komin. A potem zapomniałem :)

Zabawa z antenkę jest bardzo prosta, wystarczy jedynie coś na czym będziemy ją wyginać. Znalazłem akurat trzy takie zielonkawe antenki, postanowiłem jedną poświęcić.

Mebelki są niskie specjalnie, gdyż starałem się je jak najdokładniej wyskalować.

Sciany są łyse, bo nie chciałem popadać w skrajność. Nie zapominajmy, że w domyśle jest to wiejska, średniowieczna chatka.

Dziękuję i pozdrawiam :)
Lomero

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#11 Post autor: Bricksley »

Lomero pisze:Zabawa z antenkę jest bardzo prosta, wystarczy jedynie coś na czym będziemy ją wyginać.
Bez podgrzewania?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#12 Post autor: Lomero »

Wystarczy ją tylko wygiąć, bez żadnego podgrzewania :)
Lomero

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#13 Post autor: smyk »

Lomero pisze: Mebelki są niskie specjalnie, gdyż starałem się je jak najdokładniej wyskalować.
Się przyczepię - od kiedy łóżko jest niższe od stołu? Zawsze myślałem, że łóżko i taboret mają porównywalną wysokość.
Lomero pisze: Sciany są łyse, bo nie chciałem popadać w skrajność. Nie zapominajmy, że w domyśle jest to wiejska, średniowieczna chatka.
Chatka? Na warunki średniowieczne to raczej willa. 90% ludności żyło wtedy w lepiankach; 8%, które stać było na drewniany dom, spało w jednym pomieszczeniu ze zwierzętami gospodarskimi. Lepsze warunki mieli tylko duchowni, szlachta i milicja obywatelska ;]

Przypomnę, że pergamin (jak wszystkie artykuły piśmiennicze) też do najtańszych nie należał. Sprzęty domowe też raczej z wyższej półki, a chyba też z późniejszej nieco epoki (te szuflady na przykład).

Sama bryła domu też nie należy do najprostszych, raczej nowoczesna (jak na średniowiecze) i materiały raczej wskazujące na zamożność właściciela.

Fistach

#14 Post autor: Fistach »

Jeśli o mnei chodzi to najlepszy jest kącik beczkowy - tak jak niektórzy mówili.

Nie lubię gdy nie ma stud'ów bo wtedy model jest mniej bawialn, ale że to idzie na konkurs to nie obniżam mojej oceny za to.

Duży minus za brak otwieranych drzwi i zapytanie czy w czerwonej szafce nie mogłeś zamiast plate'ów z centre studem użyć szufladek?

Brzydki komin

Ogólnie 3+/6

Hippotam

#15 Post autor: Hippotam »

Bardzo sympatyczna chatka.
Podobają mi sie detale:
- sposób wykonania drzwi. Oczywiście nie są otwierane, ale ładne
- ciemne cegły na jednej ze ścian
- wykońćzenie balkonu (okrągłe plates 1x1)
- kominek, czerwona komódka

Nie pasują mi czerwone okna, ale wiem - nie ma brązowych...

ODPOWIEDZ