[MOC] Amerykańska ciężarówka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

[MOC] Amerykańska ciężarówka

#1 Post autor: legosamigos »

Obrazek

Witam serdecznie!

Nim będzie pełny zestaw ciężarówki Coca-Coli z naczepą, chciałbym pokazać, co już mam. Tak więc na razie jest pół MOCa całego zestawu, a więc ciężarówka. Tak jak sobie założyłem, ciężarówka skręca, jeździ, ma podnoszoną 3-cią oś oraz zamykanie/otwieranie siodła. Ponadto ma otwierane drzwi i drzwi do salonki, maskę, schody mogą służyć jako skrzynka na narzędzia lub schowek na gaśnicę, ciężarówka ma też zdejmowany dach by włączyć zasilanie oraz ruchomą atrapę 8-mio cylindrowego silnika

Wymiary:
długość: 64 study
szerokość: 25 studów
wysokość: 27 studów
waga: ponad 2 kg
Obrazek

Power Functions:
napęd - silnik XL
skręt - silnik servo
podnoszona 3-cia oś - silnik M
zamykanie/otwieranie siodła - silnik M
pudełko z bateriami
2 wieże IR
2 piloty IR
2 pary świateł

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria na Brickshelfie (po upublicznieniu się :) )

Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

Bardzo przyjemny technicowy moc. Proporcje dobre, wyglad jak na technicowy MOC bardzo ładny czego chcieć więcej? :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#3 Post autor: ELEMENT »

Filtry powietrza trochę małe, poza tym OK :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#4 Post autor: Żbik »

No jest postęp - pojawiło się serwo, mamy podnoszoną oś (swoją drogą punkt oparcia na osi powinien być bliżej kół, bo teraz to ośki się ugną). Samo opuszczanie/podnoszenie mogłoby być wolniejsze. Przydałoby się więcej świateł - po jednym komplecie z przodu i z tyłu.

No to teraz czekamy na naczepę :)

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#5 Post autor: Mlody »

Z czego wynika taka "Skokowa" a nie plynna jazda modeli technicowych? Troche ogladam roznych mocow i widze, ze to jest powszechne.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Corrado »

Mlody pisze:Z czego wynika taka "Skokowa" a nie plynna jazda modeli technicowych? Troche ogladam roznych mocow i widze, ze to jest powszechne.
Najczęściej z zbyt wielkiego obciążenia silnika, oporow w osiach i zębatkch. ;)

Poza tym świetny MOC! Fajna klasyczna Amerykańska ciężarówka.
Ostatnio zmieniony 2016-05-03, 06:43 przez Corrado, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#7 Post autor: ELEMENT »

Mlody pisze:Z czego wynika taka "Skokowa" a nie plynna jazda modeli technicowych? Troche ogladam roznych mocow i widze, ze to jest powszechne.
Wynika z sumowania się luzów pomiędzy przekładniami zębatymi.

W momencie ruszenia silnik najpierw okręca luzy, a dopiero potem oś pojazdu. W pierwszej chwili powstaje szarpnięcie, pęd pojazdu powoduje, że ponownie powstają luzy w mechanizmach, ale już nieco mniejsze, silnik znowu okręca luzy, znowu szarpnięcie itd. Za każdym razem efekt jest nieco mniejszy, aż zanika.

Można go zniwelować minimalizując ilość luzu - tj. stosując mniejszą liczbę przekładni.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#8 Post autor: Biedrus »

Widzę że mozaiki poszły w kąt :-) Zgrabny modelik i fajnie zasuwa. Kiedy naczepa będzie?

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#9 Post autor: meler »

Fajny model, wygląda bardzo bawialnie. Wierzę, że nie zrezygnujesz z mozaiki na naczepie kosztem naklejek? :)

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#10 Post autor: Mlody »

Dzieki za wyjasnienia choc przyznam, ze to dosc dziwne. Pierwszy zryw okej ale potem to chyba powinno ustac a te modele caly czas pelzaja jak slimaki ;p

Chyba faktycznie musze zrobic romans z techniciem osobiscie ;)
A Ciezarowka oczywiscie spoko. Piatka.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

ELEMENT pisze:Filtry powietrza trochę małe, poza tym OK :)
Zgodzę się z tobą, że powinny być większe i miały być
te, jak w zestawie 8285, ale niestety troszkę przeszkadzały w otwieraniu maski :)
Żbik pisze:...Przydałoby się więcej świateł - po jednym komplecie z przodu i z tyłu.

No to teraz czekamy na naczepę :)
Może zamiast na samej górze te światełka, to dam właśnie na przód i na tył, ale mam tylko dwie pary? Szukam jeszcze takich ledów, bo chciałbym zrobić podświetlenie jak w reklamie, ale to się chyba raczej nie uda i byłoby niekoszerne :D Naczepa na pewno będzie, tylko nie wiem kiedy :/ Pomysł jest, gorzej z realizacją tego pomysłu :D
Mlody pisze:Z czego wynika taka "Skokowa" a nie plynna jazda modeli technicowych? Troche ogladam roznych mocow i widze, ze to jest powszechne.
Gdyby silnik XL byłby podłączony bezpośrednio do "dyfra" bez redukcji, pewnie byłaby płynna jazda. W sumie mogłem tak zrobić, a redukcję, prędkości do podczepiania naczepy, regulować pilotem kolejkowym
Biedrus pisze:Widzę że mozaiki poszły w kąt :-) Zgrabny modelik i fajnie zasuwa. Kiedy naczepa będzie?
Poniekąd poszły w kąt, ale jakby się w Billund udało kupić płyty bazowe 48x48, to może jeszcze coś trójwymiarowego mozaikowatego powstanie :)
meler pisze:Fajny model, wygląda bardzo bawialnie. Wierzę, że nie zrezygnujesz z mozaiki na naczepie kosztem naklejek? :)
Niestety chyba będę musiał jednak pójść w te naklejki, choć ich nie lubię, bo obecne burty są za wysokie, no i przede wszystkich za bardzo krzywe
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Jellyeater »

Widać Lego nie służy do budowania jeżdżących maszyn i dlatego nowy Porsche nie będzie jeździł. :D

Żartuję. Miło, że jeździ.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Durzy »

legosamigos pisze:Niestety chyba będę musiał jednak pójść w te naklejki, choć ich nie lubię, bo obecne burty są za wysokie, no i przede wszystkich za bardzo krzywe
Zrób proste burty. Tak duże naklejki popsuja efekt. Mozaika układana pionowo (jak np. w Palace Cinema) lub poziomo (jak np. w Pet Shop) będzie wyglądać dużo lepiej!
legosamigos pisze:Szukam jeszcze takich ledów, bo chciałbym zrobić podświetlenie jak w reklamie, ale to się chyba raczej nie uda i byłoby niekoszerne :D
A będziesz "obrysowywał" ciężarówkę i naczepę światłowodami, aby wyglądała jak w reklamie?

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#14 Post autor: noniusz »

Bardzo ładnie Ci to wyszło, chyba najładniejsza z Twoich dotychczas prezentowanych ciężarówek.
Bardzo podoba mi się wymodelowanie owiewki na dachu, dzięki temu fajnie udało się ukryć odbiorniki IR.

To nad czym na pewno bym popracował to wygląd i mechanizm zamykania siodła. Oś obrotu zaczepu naczepy o ile kojarzę jest mniej więcej po środku siodła, dodatkowo spróbował bym wcisnąć tan jakieś slpoe'y zamocowane SNOTem, aby łatwiej było wcelować w zaczep, ale do tego pewnie sam dojdziesz jak już zbudujesz naczepę :)

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: MarcinMK »

Extra Ci to wyszło, wygląda naprawdę fajnie. Bardzo ładny MOC.

ODPOWIEDZ