70312 Lance's Mecha Horse

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

70312 Lance's Mecha Horse

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
70312 Lance's Mecha Horse
Seria: Nexo Knights
Rok premiery: 2016
Liczba klocków: 216 + 15 extra
Liczba figurek: 3
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: Allegro: ok. 72 PLN z przesyłką, S@H 79,99 PLN

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to grube kartonowe pudełko o wymiarach 18,7 x 26 cm, utrzymane w ciemnoniebieskim i żółtym kolorze. Z przodu znajduje się koń stający dęba w czasie ataku, z tyłu pokazano transformację konia w motocykl, możliwości strzału z wyrzutni oraz zachętę do zapoznania się z apką Merlock 2.0. Na bocznej, dłuższej ściance jest zdjęcie figurki w skali 1:1 oraz zdjęcia całej trójki z imionami, na drugiej ostrzeżenie o możliwości zadławienia, numer seryjny oraz znaczek, że nie nadaje się dla dzieci 0-3.
Obrazek
Obrazek

Instrukcja to dwie książeczki (40 + 56 stron, 12,4 cm x 19,8 cm), opisujące w 110 krokach budowę, oraz w 5 jak zmienić konia w motocykl. Od 45 strony drugiej książeczki znajdziemy reklamy Nexów a na przedostatnich stronach znajduje się spis części.

Obrazek
Obrazek

Zawartość kartonika:
Obrazek

Klocki
Według bricklinka jest ich 126. Można znaleźć kilka nowych elementów, takich jak:
Obrazek Dark Blue Bracket 3 x 2 x 1 1/3 nr 18671, w kolorze dark blue występuje tylko w tym zestawie.
Obrazek Flat Silver Minifig, Shield Pentagonal nr 22408, tarcza właściwa serii Nexo Knights.
Obrazek Slope 45 1 x 1 x 2/3 Quadruple Convex nr 22388, nowy element występujący w serii Nexo w trzech kolorach: Trans-Orange, Flat Silver, Pearl Gold.
I wszystkie elementy:
Obrazek

Oczywiście można by się rozpisać o jeszcze kilku elementach, ale uznałam te za najistotniejsze dla mnie i chciałam się tym z Wami podzielić.

Minifigi
W zestawie otrzymujemy… no właśnie, 2 czy trzy minifigi? Przyjęłam, że robota Lanca potraktuję jak minifiga.
Lance, bohater w lśniącej zbroi, koszmar księżniczki, ma dwustronnie zadrukowaną główkę, oraz tors. Na torsie i nogach znajduje się elegancko nadrukowany pancerz z odblaskowymi elementami. Nakładana zbroja chroni ramiona, ale kończy się na wysokości mostka. Przez „okienko” widać herb Lanca. Na główce w obydwu wydaniach widać uśmiech i nieskazitelnie białe zęby. Kolejny element, hełm, byłby dziełem sztuki gdyby na środku górnej części nie znalazł się ślad po wtryskarce (problem poruszany wcześniej na wątku Knightów). Rycerz, jak to rycerz podsiada tarczę (dość masywną) i lancę. Zastanawiam się czy po zaprojektowaniu ktoś próbował włożyć ją w rękę minifiga i ustawić w pozycji do ataku, tak żeby Lance nie potrzebował podparcia? Duże nie znaczy lepsze…

Drugą figurką jest Flame Thrower. Żołnierz armii Jestro został wyposażony w kołczan i kuszę. Na głowie ma czarnego irokeza, trochę nietypowego jak na włosy, bo całkiem elastycznego. Podobnie jak poprzednik głowa i tors są dwustronnie zadrukowane, jednakże z tyłu głowy znajduje się nadruk skóry, w tym przypadku lawy. Zamiast koszulki „ten zły” ma nadrukowane mięśnie.

Ostatnim minifigiem jest Lancebot. Robot posiada dwustronnie zadrukowaną głowę. Na wyposażeniu ma hełm i niewielkie ostrze (harpun).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I taka mała modyfikacja broni Lanca:
Obrazek

Model główny
Zwykle buduję całkiem szybko, jednakże tu spotkałam się z kilkoma technikowymi elementami, których połączenie nie było dla mnie proste.
Krok 15:
Obrazek

Krok 51:
Obrazek

Krok 66, moduł głowy konia:
Obrazek

Krok 95, koń już na nogach:
Obrazek

Model w całej okazałości:
Obrazek

Zostaje nam kilka drobiazgów:
Obrazek

Atak na „tego złego”:
Obrazek
Obrazek

Atak z perspektywy „tego złego”:
Obrazek

Transformacja, koń wyciąga kopyta:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Zestaw ten dostałam w prezencie, i dobrze, bo gdybym go kupiła to chyba bym bluzgała siebie za nie do końca dobrze wdane pieniądze. Od początku Nexi budzili emocje. Sama pisałam, że seria ta jest jakąś pomyłką. Pojawiły się zdjęcia, pojawił się film, zapaliła mi się lampka „chcę to!”. Połączenie rycerzy i space, dużo elementów trance, toż to powrót do dzieciństwa i moich kochanych M:Tronów. Niestety już w trakcie segregowania elementów czułam, że może być źle. I z każdym krokiem było gorzej. Męczyłam się łącząc elementy technikowe, moja wyobraźnia poszła na spacer (to ma być koń?!?) a po zakończeniu popatrzyłam na model z kilku stron i… uznałam, że dopada mnie SKS. Ta seria nie jest adresowana do mnie, dawno pełnoletniej kobiety, która na podłodze będzie odgrywała sceny z wojny, transformowała konia w motocykl (i odwrotnie) i goniła złego. Moje dzieciństwo minęło, moje M:Trony nie wrócą, czas się z tym pogodzić. Jeżeli w bieżących modelach będę szukała przeszłości, to na większość zestawów będę psioczyć (bo nie takie kolory, bo nie takie ludki, bo nie ta seria, bo nie ma klimatu, bo…). Właśnie ten klimat, czym on jest? Kiedyś do szczęścia wystarczyło kilka klocków i człowiek miał zajęcia na całe godziny/ dni/ tygodnie. A dziś? Pierdyrliard klocków zalegających wszędzie, nowe kolory, nowe wzory i gonitwa dnia codziennego. Próbuję odszukać w pamięci, kiedy ostatnio spędziłam dzień w klockach i nie znajduję tego. Praca, obowiązki domowe, praca, sen, znajomi, praca i tak w kółko. SKS…
Wracając do modelu, wspominałam że może się transformować. Jest to dobre i złe. Dobre dla dziecka bo się rusza, zmienia, takie 2 w 1. Dla mnie niestety są to dwa niedopracowane modele. Koń ma złączone tylne nogi, przez co ograniczają się jego ruchy. Motocykl jest wrażliwy na mocniejszy chwyt, co rusz coś odpada.
Podsumowując, polecam fanom minifigów i tym otwartym na nowości. Osoby szukające powrotu do korzeni mogą się rozczarować.

Za
  • minifigi
  • elementy trance
  • nowe elemenety


Przeciw
  • jak dla mnie niedopracowane modele
Ostatnio zmieniony 2016-03-01, 12:41 przez Iwona, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#2 Post autor: Biedrus »

Recenzja na bardzo dobrym poziomie, jest wszystko, co powinno być. Ale Nexo Knights zupełnie do mnie nie przemawia i raczej nie skusze się na żaden zestaw.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

A mozesz Iwona rozlozyc tego ludzika-robota i pstryknac jego brzuszek i ramiona? To jakies nowe klocki, wygladaja na bardzo przydatne.
Z gory dzieki.

Aha - i czy felga, z ktorej wychodzi ten dziwny kolec jest ciemnoszara?
\/1 ______________

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Iwona »

Proszę, robot w częściach:
Obrazek

A jesli pytasz na czym umieszczone jest Slope 45 1 x 1 x 2/3 Quadruple Convex, to jest na ciemnoniebieskim elemencie. Chyba, że chodzi o coś innego?

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Po co robotowi zęby? I to jeszcze wybite :D
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Mutran »

Recenzja bardzo przyjemna.
Forma konia wydaje mi się brzydka i nie przemyślana. To koło wiszące pod tym koniem :_: Forma motocykla zdecydowanie na duży plus :]
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Dzieki. Jego ramionka to swietne elementy.

Robot siedzi przed czerwoną szybką, a przed nią zaczyna się dzida bojowa. Na przeddzidziu tejże znajduje się grube kółko w ciemnym kolorze. I to właśnie kółko jest tym, o co mi chodzi. Czy ono jest ciemnoszare, czy ciemnoszare metaliczne?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#8 Post autor: bacon »

V1 pisze:Czy ono jest ciemnoszare, czy ciemnoszare metaliczne?
Flat silver
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/ ... &category=[Nexo%20Knights]#T=I

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#9 Post autor: tbzz »

Dobra recenzja. Ujmuje wszystko. Fajny atak na tego złego. Lubię takie dodatki od siebie, :) Sam model mnie nie porwał, podobnie jak seria. Na plus natomiast elementy, bo kilka ciekawy się znalazło. Z serii nie nabędę zapewne żadnego z katalogowych zestawów, za wyjątkiem polybagów. Dzięki za przybliżenie zestawu z serii NK.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Dzięki Bacon.
Do tej pory było bardzo mało ciemnoszarych felg, właściwie tylko jedna, na którą niestety nie wchodziły stare oponki '132' i trzeba było kombinować z innymi okrągłymi klockami.
Tutaj pojawia się chyba pierwsza w ciemnoszarym (nawet lepiej, że metalicznym) kolorze o średnicy zbliżonej do dwóch kropek.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#11 Post autor: Kirysowaty »

Recenzja subiektywna, i dobrze, choć osobiście uważam, że trochę zbyt przesiąknięta marudzeniem i pesymizmem. Jako model mi się nie podoba (przyznać muszę, że pomysł na transformera ciekawy), podobnie jak cały koncept serii, jako dawca natomiast jest świetny. M-Tron to może nie jest, ale za to jest Ice Planet 2002! Kolorystyką i klimatem nawiązuje do kosmosu z lat 90., czyli tego, co lubię. Jeśli dobrze widzę, te przezroczyste elementy to Trans Neon Orange, nie ten bezpłciowy Trans Orange?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#12 Post autor: Ex3qtor »

Nawet nie wiedziałem, że ten zestaw ma opcję transformacji, a to bardzo fajne.
To trochę poprawia jego odbiór w moich oczach, ale i tak nie na tyle, żeby go chcieć. Ciekawszy dla mnie jest 70313, ale to też głównie ze względu na figurki.
Nie będe oryginalny, części lepsze niż model.
A co do czasu - skoro już udało Ci się zrobic recenzję, co nie oszukujmy się, tez wymaga pewnej mobilizacji, to czas na składanie też znajdziesz, głowa do góry :).
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Wallas
Posty: 18
Rejestracja: 2012-08-27, 14:01
Lokalizacja: Ze wsi
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Wallas »

Dorzucam swoje trzy grosze na temat tego, pierwszego dla mnie w ramach tej serii, zestawu. Ciekawi mnie, czy będziecie się zgadzali z niektórymi moimi obserwacjami :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5FSn5Bxmgn4[/youtube]

Na wypadek gdyby kogoś wystraszył czas nagrania, przekrój wygląda mniej więcej tak:
Wstęp: minuty 0-2
Minifigurki: 2- 8:45
Koń: 8:45 - 19:45
Meta-zrzędzenie o równowadze sił w zestawie, porównania, podsumowanie: 19:45

ODPOWIEDZ