70124 Eagle Legend Beast

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderator: Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
sekua
VIP
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
HELF: Sekua
: sekuaconstructions
: sekua

   

70124 Eagle Legend Beast

#1 Post autor: sekua »

Recenzja 70124: Eagle Legend Beast

Obrazek

Dane techniczne
Seria: Legends of Chima
Podseria: Legend Beasts
Liczba elementów: 104
Spis części: Bricklink
Rok wydania: 2014
Cena: S@H: 39,99 zł; Allegro: ok. 31,00 zł - 46,00 zł
Bricklink
Brickset

Opis zestawu na oficjalnej stronie LEGO:
Fly high with the majestic Eagle Legend Beast!
Fly across the magical kingdom of Chima with Eris to the Outlands where the Legend Beasts have been captured. Use the CHIGlaxxor axe to keep Scorm, King of Scorpions, at bay and unleash the Eagle Legend Beast to help defeat him. Place Eris onto the flying Beast’s back and surge into the sky. Includes Eris minifigure with a weapon and accessory.
Includes Eris minifigure with a weapon and accessory
Eagle Legend Beast features a detailed eagle head, sharp claws, huge wings and poseable joints
Includes a CHIGlaxxor axe and translucent CHI shield
Place Eris on the Eagle Legend Beast’s back and fly to safety
Pose the Eagle Legend Beast
Measures over 3” (8cm) high, 5” (13cm) long and 7” (19cm) wide
Pudełko

Zestawy z serii Legend Beasts nie są zbyt duże, tym samym pudełko jest również małe i poręczne. Na przedzie zobaczymy Legendarną Bestię wraz z jego jeźdźcem – orła dosiada Eris. Na jednym z boków pudełka znajdziemy tytułowego zwierzaka solo, wraz z przedstawieniem nowego elementu w skali 1:1, tj. nowego łącznika kulowego. Na kolejnych bokach widnieją standardowe informacje o miejscach produkcji i ostrzeżeniach. O dziwo, tył pudełka nie jest prezentacją bawialnych cech zestawu. Dostaliśmy tutaj klimatyczną grafikę przedstawiającą bohatera wraz z jego wierzchowcem oraz prezentację pozostałych zestawów serii.
Obrazek Obrazek Obrazek

Zawartość

W pudełku znajdziemy dwa nieponumerowane woreczki, naklejki, oraz instrukcję.

Woreczki i ich zawartość:
Obrazek Obrazek

Naklejki:
Obrazek

Instrukcja:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Instrukcja (22 s.) składa się z 19 kroków budowy. Ponadto znajdziemy tutaj spis elementów oraz reklamy serii, LEGO Club oraz wrzeszczącego dzieciaka. W egzemplarzu powyższej instrukcji nie znalazłem żadnych błędów. Ciekawostką może być to, że w instrukcjach zestawów 70123, 70124 i 70127 nie dodano przeglądu głównych bohaterów najnowszej serii Chima - ich odhaczenie jest możliwe jedynie w instrukcjach zestawów 70125 i 70126.

Ciekawe (rzadkie) klocki:
1) 3x Dark Bluish Gray Plate, Modified 1 x 2 with Ball Small, 2x Dark Bluish Gray Plate, Modified 1 x 2 with Ball Small and Ball Receptacle Small, 1x Light Bluish Gray Plate, Modified 1 x 2 with Ball Receptacle Small on End, 2x Light Bluish Gray Plate, Modified 1 x 2 with Ball Receptacle Small on Side
Obrazek
2) 3x White Tile, Round 1 x 1 with Eye Eagle Pattern (70124)
Obrazek
3) 5x White Slope, Curved 2 x 1 No Studs, 1x Black Slope, Curved 2 x 2 No Studs
Obrazek
4) 2x Black Slope, Curved 4 x 1 Inverted
Obrazek
5) 1x Yellow Plate, Modified 1 x 1 with Tooth Vertical
Obrazek

Minifigurka

Eris

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Każdy fan serii Chima powinien być zadowolony. Minifigurka jest dopracowana i wykonana z wielką dbałością. Wraz z zestawem dostajemy minifiga z obustronnymi nadrukami, zarówno na główce, jak i torsie. Kolejnym plusem jest pełne bojowe wyposażenie – każdy z minifigów serii dostał charakterystyczną dla swojego plemienia broń oraz tarczę (prawdopodobnie emanującą energią CHI).
Jeśli miałbym się czegoś przyczepić to faktu, iż groszek, tj. Trans-Light Blue Tile, Round 1 x 1, na grafikach promocyjnych wszystkich zestawów mieni się zielonkawym kolorem. Mam świadomość, że to może być złudzenie i nachodzenie na siebie kolorów niebieskiego i złotego, ale nie zdziwiłbym się, gdyby znalazłaby się osoba szukająca reklamacji.

Zestaw

Legendarna Bestia

Obrazek Obrazek Obrazek

Na wstępie, zaznaczam, że naklejki zostawiłem w spokoju. Ich brak w żaden sposób nie ujmuje wyglądowi bestii.
Orzeł został bardzo dobrze odwzorowany. Zresztą dotyczy to wszystkich zwierzaków recenzowanej serii. Wszystkie charakterystyczne cechy jego gatunku są na swoim miejscu. Projektantom udało się również zachować kolorystykę plemienia Chima, do którego należy nasz pupil.
Przy recenzji serii Legend Beasts należy podkreślić, iż seria jest jedną z pierwszych, która na tak dużą skalę wprowadza nowe łączniki kulowe. Można pokusić się o sformułowanie tezy, że od tej chwili, pozowalność modeli będzie jeszcze większa. Ale czy na pewno?
Egzamin ten, w przypadku orła, został zaliczony. Zwierzak jest bardzo pozowalny i to nie tylko dzięki nowym łącznikom. Głowę, ogon, szpony i skrzydła można wykręcać w prawie każdą stronę. Oczywiście łączniki mają też swoje ograniczenia, ale w przypadku niniejszego zestawu, w żaden sposób nie rzutują na jego ogólną ocenę.
Nasza bestia konstrukcyjnie jest bardzo dobrze wykonana. Model jest odpowiednio wyważony, nie przewraca się i raczej nic nie odpada (możliwe odpadanie białych slope’ów przy głowie podczas silniejszego ustawiania). Jak na tak mały zestaw, dostajemy również sporo przydatnych elementów w ciekawej kolorystyce.
Eris powinna być zadowolona.

Obrazek

Klocki pozostałe po budowie:

Obrazek

Ocena

Zalety:
+ cena;
+ wygląd;
+ bawialność i pozowalność;
+ spora ilość ciekawych elementów w atrakcyjnej kolorystyce;
+ minifigurka.

Wady:
- brak.

Obrazek

ODPOWIEDZ