[MOC] MODULAR - Sklep rowerowy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#16 Post autor: nisiia »

Jeszcze popracuj nad dachem, bo teraz jak podłoga wygląda. Może zostaw na brzegach te roundtile i dodaj jakiś komin i wyłaz(czy ja to tam się nazywa) :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17 Post autor: SERVATOR »

Mi bardziej podobał się ten dach z kropkami.

Co do uwagi Kirysowatego.
W zestawieniu z oficjalnymi kamieniczkami widać wyraźnie, że bardzo odstaje poziomem wykonania.
Moim zdaniem coś jest na rzeczy. Wiadomo, że każdy buduje jak umie i jakie ma możliwości finansowe ALE pamiętajmy o tym, że skoro model ma iść na widok publiczny, to jednak powinien (sorry za górnolotność) zachwycać.
Starajmy się pokazać, że umiemy zrobić budowle nie gorsze niż LEGO.
Trzeba przyznać, że poziom detali prezentowany w modularach LEGO jest na bardzo wysokim poziomie i trudno jest ich przebić ale powalczmy o poziom nie gorszy.
W tej pracy brakuje mi trochę finezji. Jakiś zdobień czy detali... trawy, fikuśnego komina, parapetów. Albo czegoś innowacyjnego - jak manometr (czy ogólnie elektryka) jak u Mestariego.
BHsowe kamienice mają ciekawą bryłę - podcienie, łuki, wysokie schody wchodzące w głąb budynku... I do tego ta jajeczna Biedrona. To będzie zachwycać!
Ogólnie fajnie byłoby, żeby zwiedzający wystawę nie pomyślał: "Też mogę sobie coś takiego zbudować". To właśnie fikuśne detale, które zobaczy sprawią że zainteresuje się budowlą. Może powie: "Nie wiedziałem, że w LEGO są takie elementy. Muszę się temu przyjrzeć bliżej...".

Mądrzę się choć sam nic jeszcze nie zaprezentowałem ale nie zrobiłem tego bo support okazał się dla mnie niewystarczający. Detale w kilku zamówieniach kosztowały mnie już kilka stówek bo zależy mi na tym, żeby naszym miasteczkiem można się było chwalić.

Tu naprawdę wiele nie trzeba zmieniać ale jakieś detale mógłbyś podokładać. Zamówiłeś trochę groszków, barów, jumperów... Pokombinuj z tym.
Zamiast spadzistego dachu mógłbyś w sumie zrobić dach płaski (bo w sumie Twój budynek ma dość nowoczesny kształt) i na niego wrzucić jakieś życie. Choćby mini skatepark - na którym można byłoby przed zakupem wypróbować deskorolkę czy rolki.
Pomyśl o tym i ............ co złego to nie ja. :)

bart_ilo
VIP
Posty: 1494
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#18 Post autor: bart_ilo »

SERVATOR dziękuję za uwagi. Będę coś myślał nad zmianami, bo jeszcze w budowie jest jeden budynek.

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#19 Post autor: CamelXP »

Z dwuspadowym dachem podoba mi się bardziej, tylko jest strasznie sterylnie. Może jakiś komin, kilka anten, okienko w wykuszu, kot :) Jeśli chodzi o kafelki, może dałoby się je ułożyć na zakładkę, podobnie jak prawdziwe dachówki.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20 Post autor: Mestari »

CamelXP pisze:Z dwuspadowym dachem podoba mi się bardziej, tylko jest strasznie sterylnie. Może jakiś komin, kilka anten, okienko w wykuszu, kot :) Jeśli chodzi o kafelki, może dałoby się je ułożyć na zakładkę, podobnie jak prawdziwe dachówki.
Albo nierówno podociskać.

ODPOWIEDZ