[MOC] Pan Cieć

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

[MOC] Pan Cieć

#1 Post autor: Sariel »

Obrazek

Dane techniczne:
Wymiary: dł. 27s / szer. 17s / wys. 25s
Waga: 0.4 kg
Zawieszenie: brak
Napęd: 1 x PF L z redukcją 14.4:1

Pana ciecia, znanego też jako konserwator powierzchni płaskich, zna każdy. Występuje głównie w urzędach i szkołach, zawsze pojedyńczo, nigdy stadnie, odżywia się odciskami podeszw z podłogi i strachem uczniów, i jest mocno terytorialny. Bywa szczególnie agresywny jeśli sprowokuje się go wtargnięciem na świeżo umytą posadzkę. Co ciekawe, wiek pana ciecia zdaje się utrzymywać na stałym, niezmiennym poziomie, choć próby dokładnego datowania węglem nie powiodły się. Istnieją teorie jakoby pan cieć był często starszy niż instytucja w której pracuje i zyskiwał rok życia za każdą awanturę.
Do cech rozpoznawczych pana ciecia zaliczamy Miotłę Grozy, zaspane ale zawsze czujne i podejrzliwe spojrzenie, obowiązkowe wąsy, papierosa który najwyraźniej nigdy się nie kończy, oraz brzuch w którym magazynuje zebrane zanieczyszczenia. Stąd skuteczność pana ciecia można ocenić wizualnie po wielkości brzucha.
Nie są znane obyczaje godowe ani rozrodcze pana ciecia, a to dlatego że z racji słabo rozwiniętego dymorfizmu płciowego niezwykle trudno jest odróżnić samce od samic. Ogromnie rzadkie są też sytuacje kiedy zaobserwować można dwa osobniki na jednym terytorium. Nikt też nie widział młodych pana ciecia, co daje podstawy do podejrzeń że gatunek ten zamiast tradycyjnego rozrodu wybrał klonowanie.

A tak serio, dłubałem sobie w temacie dwunożnych mechanizmów kroczących z ruchomym środkiem ciężkości, i to co mi wyszło zabawnie się gibało lewa/prawa. Postanowiłem więc do czegoś to gibanie wykorzystać, i to są skutki :)

Galeria

Foty:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I film:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RmCHmWds2BY[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2016-06-21, 17:17 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Myślę, że niektórzy panowie cieciowie mogliby się obrazić za takie coś :D Chyba za bardzo go pogarbiłeś i bardzo się chwieje, jakby wypił jakiś mocniejszy trunek. No i baaardzo duże ma te stopy. Mimo to śmieszny i pocieszny ludek :)
Ostatnio zmieniony 2016-06-21, 17:54 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#3 Post autor: A.Brickovsky »

Najlepsza rzecz od czasu myjni chomików. ;)
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#4 Post autor: Kirysowaty »

No i takie rzeczy należy z Technica robić, a nie jakieś nudne jak psia d*** samochody.

EDIT: Teraz tylko czekam, aż jakiś budowniczy Trains zbuduje taki oto pociąg:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-06-21, 23:10 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

zantevski
Posty: 68
Rejestracja: 2015-01-06, 13:05
Lokalizacja: UK Midlands
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: zantevski »

Po prostu genialne! Bardzo się uśmiałem oglądając filmik. Pomysł bardzo oryginalny i pokazujący jak zaskakujące mogą być eksperymenty z Lego.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jellyeater »

A jakby to zrobić zdalnie sterowane. Zastanawiam się w jaki sposób mogłoby skręcać.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Iasafaer »

Jellyeater pisze:A jakby to zrobić zdalnie sterowane. Zastanawiam się w jaki sposób mogłoby skręcać.
Biorąc pod uwagę rozmiar stóp to ja w pierwszej kolejności spróbowałbym zamontować na każdej z nich skromną M-kę z dodatkowym kołem, które po prostu zmieniałoby kierunek chodu. Tak mi przyszło do głowy na szybko. Coś na kształt sterowania gąsienicowego.
Ostatnio zmieniony 2016-06-22, 06:16 przez Iasafaer, łącznie zmieniany 1 raz.

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#8 Post autor: meler »

Kapitalne, szczególnie wąsika.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#9 Post autor: dmac »

Dobre, dobre :) .
Kibicuję każdemu prostemu, działającemu, dwunożnemu pojazdowi z LEGO od czasu, gdy pewien budowniczy z Zachodu - a było to wiele, wiele lat temu, w epoce pierwszego RCX-a - twierdził, że bez Mindstorms i dwóch silników krokowych absolutnie nie da się rozwiązać problemu równowagi :) . Na dowód zmajstrował z Mindstorms coś, co łaziło tylko trochę gorzej, niż Twój pan Cieć :D .

Nie wspominając o tym, że lubię modele zbudowane "yes for eggs" ;) .

Dzięki za umilenie poranka!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

Jellyeater pisze:A jakby to zrobić zdalnie sterowane. Zastanawiam się w jaki sposób mogłoby skręcać.
Myślę że przy użyciu efektu momentu obrotowego. Tzn. montujesz na tym poziomo ciężkie koło zamachowe i kręcisz nim szybko w prawo lub lewo. Właściwie to dłubię nad czymś takim :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Durzy »

On wygląda jakby był skazany na wieczne potępienie. Kula u nogi, białe prześcieradło i MOC na halloween gotowy;)

Sariel pisze:Myślę że przy użyciu efektu momentu obrotowego. Tzn. montujesz na tym poziomo ciężkie koło zamachowe i kręcisz nim szybko w prawo lub lewo. Właściwie to dłubię nad czymś takim :)
Czymś w tym stylu? https://www.youtube.com/watch?v=n_6p-1J551Y
Ostatnio zmieniony 2016-06-22, 17:45 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

Durzy pisze:Czymś w tym stylu? https://www.youtube.com/watch?v=n_6p-1J551Y
Tak, ale tylko w jednej płaszczyźnie.

ODPOWIEDZ