[MOC] Granica

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
LL
Posty: 58
Rejestracja: 2013-10-15, 20:16
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
brickshelf: LolinoLL

 

[MOC] Granica

#1 Post autor: LL »

Żyję. Powróciłem z zaświatów zwanych studia.

Ten model był u mnie w pudełku przez ponad rok. Nie mogłem jednak znaleźć czasu i chęci na pożyczenie aparatu i obfocenie MOCa. No i dlatego dopiero teraz.
Pracę stworzyłem zainspirowany dziełami Zdzisława Beksińskiego, szczególnie tymi dwoma: 1, 2.

Obrazek
The Edge by Lukasz Wiktorowicz, on Flickr

Brickshelf

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Ładne. Nawet bardzo ładne. Świetne faktury.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#3 Post autor: Pakita »

Zazwyczaj patrzę na MOCe wnikliwie, na sucho, bez emocji, technicznie. Na Twoją patrzę jak na przedmiot wykonany z prawdziwym artystycznym kunsztem, chłonąc każdy jej element. Oczarowałeś mnie :)

Szalenie podoba mi się, że udało Ci się osiągnąć efekt zamknięcia innych światów w tej konstrukcji architektonicznej. Faktycznie, patrząc na Twoją pracę mam wrażenie, że można przez nią wejść do innego świata. Jeszcze bardziej podoba mi się fakt, że robiąc tego MOCa sam stałeś się artystą - nie odwzorowujesz istniejących dzieł, ale inspirując się nimi tworzysz nowe. Raduje mnie niezmiernie myśl, że ktoś wznosi Lego ponad bawialność i zabawkowość, do rangi sztuki.

No i jest na co popatrzeć pod względem zastosowania elementów. Szalenie mi się ta Twoja budowla podoba, pod względem architektonicznym. Naładowane ozdobników co nie miara, ale zgrabne i lekkie jednocześnie. I wypatrzyłam grzybka z włosów od minifiga. :D

Mam wielką ochotę zobaczyć Twoją pracę na żywo. Czy istnieje szansa, że kiedyś będziesz ją gdzieś pokazywał?

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: halerz »

Jak tylko zobaczyłem - pomyślałem "Beksiński". Rewelacja!

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#5 Post autor: Kruk »

Bardzo ciekawa praca, a inspiracja, niesamowita. :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#6 Post autor: Deckard Cain »

Mnie to się strasznie podobają takie klimaty. Wyszło ci to rewelacyjnie. Jako ciekawostkę dodam że coś podobnego występuje z grze Skyrim w jednym z dodatków.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#7 Post autor: dmac »

Pięknota! Ja wprawdzie nie pomyślałem "O, Beksiński!", ale za to pomyślałem "O, oooo!" ;)
I pomysł mi się podoba, i wykonanie. Nie ma się do czego przyczepić :( . Mają rację na TBB, to jest sztuka.
Gratulacje!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

LL
Posty: 58
Rejestracja: 2013-10-15, 20:16
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
brickshelf: LolinoLL

 

#8 Post autor: LL »

Pakita pisze:Mam wielką ochotę zobaczyć Twoją pracę na żywo. Czy istnieje szansa, że kiedyś będziesz ją gdzieś pokazywał?
Niestety, praca pójdzie na przemiał z dwóch powodów. Praca została zrobiona "pod zdjęcie", czyli po prostu tylko z jednego ujęcia wygląda sensownie. No i potrzebuję klocków i miejsca :).

Czy to jest sztuka? To chyba zależy od punktu widzenia, dla niektórych klocki pozostaną klockami, moją jednak intencją jest tak jak powiedziałaś wznieść to nasze hobby do rangi sztuki. Zainspirował mnie do tego Mike Doyle swoimi książkami, które niejednego mogą przekonać.

Dzięki za odzew i miłe słowa :).

Ana
Posty: 18
Rejestracja: 2016-08-03, 09:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#9 Post autor: Ana »

Bardzo ładna praca!
Dzieła Beksińskiego niejednego mogą zainspirować, a w związku z tym może powstać wiele niesamowitych dzieł, jak Twój model :) Jestem pod ogromnym wrażeniem!

ODPOWIEDZ