[MOC] 1:13 Jelcz 315M - dźwig

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maximhuz
Posty: 26
Rejestracja: 2007-02-07, 23:12
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Maximhuz
Kontakt:

 

#151 Post autor: Maximhuz »

:brawo: naprawdę piękny model, mi jeszcze trochę brakuje części, ale kiedyś też coś poprubuję pobudować w tej skali ;) gratuluje

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#152 Post autor: Maciej Drwięga »

Dziękuję wszystkim za komentarze.
Maximhuz pisze:mi jeszcze trochę brakuje części
Wiesz co. Mitem jest, że pojazd w skali 1:13 musi być piekielnie drogi a jego budowa wymaga dużych ilości części. Oczywistym jest, że z dwóch małych zestawów City się nie zrobi K100 z naczepą, ale:
- jeżeli masz sporo standardowych kloców jak płytki od 1x1 do 1x10, skosy, standardowe cegiełki,
- jeżeli w tej samej kolorystyce masz trochę zawiasów i innych klocków jak jakieś małe skrzydełka (2x3 czy 2x4),
- jeżeli ambicja nie podpowiada potwora z naczepą a wystarczy ciągnik siodłowy z jedną osią,

to w zasadzie można zbudować sporo rzeczy. Nawet jeśli nie masz jakiegoś klocka w określonym kolorze, to wkładaj taki jaki masz. Kiedy efekt będzie dobry, dokupisz brakujące kilkanaście czy kilkadziesiąt elementów. Ja ostatnio tak zacząłem budować i to przynosi bardzo dobre efekty jeśli chodzi o ekonomię :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#153 Post autor: M_longer »

Maciej Drwięga pisze:Nawet jeśli nie masz jakiegoś klocka w określonym kolorze, to wkładaj taki jaki masz. Kiedy efekt będzie dobry, dokupisz brakujące kilkanaście czy kilkadziesiąt elementów. Ja ostatnio tak zacząłem budować i to przynosi bardzo dobre efekty jeśli chodzi o ekonomię :)
Ja tak buduję swoje ciężarówki :D

Ale taka różnica (wielkość) skala 1:13, a 'moja' szerokość 6s...

Jakoś tak dziwnie sie poczułem :)
To, co u Ciebie to kilkadziesiąt elementów, u mnie to chyba pół ciężarówki ;)
Ale fakt, takie budowanie BARDZO ułatwia życie...
Bez względu na skalę i to co się buduje :)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#154 Post autor: Robson »

Skala 1:13 mało dla mnie znana podwozie tylko zbudowałem ale łatwo mi się budowało. Powiem tak czym wiekszy tym łatwiej moim zdaniem. Ale to za dużo czasu i klocków potrzeba ... Ja wole swoja skale 1:17/1:18 :D Pozdrawiam
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Maximhuz
Posty: 26
Rejestracja: 2007-02-07, 23:12
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Maximhuz
Kontakt:

 

#155 Post autor: Maximhuz »

może inaczej to powiem, brakuje mi tylu klocków w jednym kolorze i np. tylu takich kół aby coś wybudować w tej skali, poza tym jestem jeszcze za cienki w uszach i czasu mi brak aby za tak duże budowle się brać ;)
na razie zabrałem się za coś troszkę mniejszego i dokończyć nie mogę, bo ciągle mi czegoś brakuje, mam nadzieję że po dostawie z BL w końcu go skończę :)

pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję, jestem pełen podziwu dla Twoich modeli.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#156 Post autor: Maciej Drwięga »

Robson1903 pisze:Skala 1:13 mało dla mnie znana podwozie tylko zbudowałem ale łatwo mi się budowało. Powiem tak czym wiekszy tym łatwiej moim zdaniem.
Chyba zbyt łatwo się budowało, bo to co pokazałeś tutaj http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=258496 to tak tylko z tytułu jest podobne do Kamaza... bo o sposobie wykonania jak na tą skalę się nie wypowiem :) Znowu mnie posądzą o pastwienie się :)

Maximhuz, trzymam kciuki za projekt mniejszy i być może kiedyś większy :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#157 Post autor: Bricksley »

Nawet nieukończony model w Kielcach robił na mnie spore i przyjemne wrażenia. A teraz jak jest już cały, to jest w 99,99% piękny :) Ten 0,01% to kolor kierunkowskazów, miuałem nadzieję, że będą w stonowanej wersji. Czy hak się nie rozwala? Teraz czekam jeszcze na filmik.

Mimo iż jestem Technicowcem, to niedługo czeka mnie prawdziwe wyzwanie MT. Stworzenie strony etetycznej dla technicznej w HSW SB-60.
Ostatnio zmieniony 2007-11-10, 22:46 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#158 Post autor: Maciej Drwięga »

Karol pisze:Ten 0,01% to kolor kierunkowskazów, miuałem nadzieję, że będą w stonowanej wersji.
No nie są. Dając zwykłe żółte wychodził bezpłciowy...
Karol pisze:Czy hak się nie rozwala?
W jakim sensie ? Hak się nigdy nie rozwalał. Akurat siły ktore go próbują rozczepić działają w innym kierunku niż jest on szczepiany, więc wcześniej by go coś musiało rozerwać - mówię o tych skosach 1x1x2 zwykłych i inverted: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2805326
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#159 Post autor: Bricksley »

Maciej Drwięga pisze:Karol napisał/a:
Ten 0,01% to kolor kierunkowskazów, miuałem nadzieję, że będą w stonowanej wersji.

No nie są. Dając zwykłe żółte wychodził bezpłciowy...
Chodzi mi o kolor TrDkOrange :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#160 Post autor: Sariel »

Już kiedyś mówiliśmy o tym pomarańczu Maćku, sam pokazywałem zdjęcia tego którego użyłeś w zestawieniu z TrDk Orange i zwykłym żółtym, i groziłeś wtedy zmianą tego oczorypnego pomarańczu na TrDkOrange właśnie :)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#161 Post autor: Maciej Drwięga »

Sariel pisze:groziłeś wtedy zmianą tego oczorypnego pomarańczu na TrDkOrange właśnie
Powiedziałem, że coś się dobierze ze stada światełek które mam. Niestety, TrDkOrange nie znalazłem. Może przy next zakupach...
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ