6803 Space Patrol

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

6803 Space Patrol

#1 Post autor: spider44 »

6803 Space Patrol

Obrazek

Prezentuję recenzję jednego z mniejszych zestawów serii Classic Space. Dziś przed wami 6803 Space Patrol.


Dane techniczne

Seria: Space/ Classic Space
Rok premiery: 1983
Waga klocków: 35 g
Waga zestawu: 50 g
Wymiary pudełka 9.5 x 5.6 x 3.7 cm
Liczba elementów: 20 (Bricklink),

Spis części: 6803
Brickset: 6803
Cena: Bricklink: 16-782 (MISB) PLN, Ebay: od 3 EUR, Allegro: od 19 PLN



Pudełko, Instrukcja, Elementy

Zestaw posiadam kompletny w stanie dobrym z pudełkiem i instrukcją. Poniżej zdjęcia pudełka i instrukcji oraz zawartości.

Pudełko
Obrazek
Obrazek

Instrukcja
Obrazek
Obrazek

Elementy
Obrazek



Model

Model prezentuje białego astronautę w niewielkim pojeździe patrolowym. Posiada on dodatkowo kamerę do filmowania. Całość jest utrzymana w barwie niebiesko-szarej co było standardem dla zestawów serii Classic Space z tamtego okresu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Modele alternatywne

Zestaw posiada dwa modele alternatywne ujęte na tylnej ściance pudełka. Oba modele są w mojej ocenie lepsze od modelu głównego. Pomimo małych grafik na pudełku, są one bezproblemowe w odtworzeniu ich w rzeczywistości. Poniżej prezentuję obie alternatywne wersje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Podsumowanie

Zestaw 6803 jest przykładem małego zestawu z serii Classic Space. Pomimo niewielu, bo tylko 20 elementów można z niego stworzyć naprawdę ciekawe rzeczy. W tym przypadku, w mojej ocenie modele alternatywne są lepsze od modelu głównego. Zestaw można bezproblemowo dostać za niewielkie pieniądze i jeśli ktoś chce poczuć magię Lego z lat osiemdziesiątych to śmiało polecam.



Za
  • przyjemne modele alternatywne
  • cena
  • dostępność


Przeciw
  • słaby model podstawowy
  • ścieralność nadruku w minifigurkach Space z tamtego okresu



Ocena końcowa 6/10


Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#2 Post autor: martinb »

spider44 pisze:i jeśli ktoś chce poczuć magię Lego z lat osiemdziesiątych to śmiało polecam
Twoja recenzja sama w sobie jest już naładowana magią z lat '80, dzięki dokładnym i dobrze wykonanym zdjęciom.

Sam zestaw jest ciekawy i bardzo przypadł do gustu mojemu pięcioletniemu synkowi. Głównie za sprawą "białego Benka" na punkcie którego mój syn ma bzika. W pełni zgodzę się z tym, że model główny odstaje od modeli alternatywnych. Nie zdziwiłbym się, gdyby okazałoby się, że początkowo to właśnie jeden z modeli alternatywnych miał być tym głównym.

Z jakiegoś względu recenzowany zestaw przypomina mi M:Tronowego 6811 Pulsar Chargera. Choć pewnie większość niewielkich zestawów z klasycznej serii Space ma bardzo podobny kształt.

PS. Zazdroszczę Ci pudełka. Sprzedasz? :-P

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Zgodzę się z twoimi minusami. Faktycznie zestawy słaby, nic specjalnego i rzeczywiście pamiętam jak sprzedawałem tego typu zestawy, zarówno buźka, jak i te kosmiczne logo ścierały się bardzo szybko. Zastanawia mnie skąd masz takie archaiczne zestawy do recenzji? :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#4 Post autor: tbzz »

I ponownie klasyk. :) Dzięki! Recenzja trafna jak zawsze, choć sam zestaw kompletnie nie powala. Z tego okresu znajdzie się kilka o niebo lepszych pozycji space.
legosamigos pisze: Zastanawia mnie skąd masz takie archaiczne zestawy do recenzji? :)
Co niektórzy je poprostu kolekcjonują. I tu Spidera w 100% rozumiem. Sam posiadam ponad 530 zestawów z lat 80-90. Czekam na więcej Spider! :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#5 Post autor: martinb »

legosamigos, wystarczy trochę "zapolować" na Alledrogo, eBayu czy BrickLinku. Poza tym spider44 ma sklepik, do którego warto zaglądać: www.klockowyswiat.pl

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

To nawet nie wiedziałem o takim sklepie. Hmm, 1 zestaw wpadł mi w oko do zakupu ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#7 Post autor: spider44 »

martinb pisze:legosamigos, wystarczy trochę "zapolować" na Alledrogo, eBayu czy BrickLinku. Poza tym spider44 ma sklepik, do którego warto zaglądać: www.klockowyswiat.pl
legosamigos pisze:To nawet nie wiedziałem o takim sklepie. Hmm, 1 zestaw wpadł mi w oko do zakupu ;)
Poczekajcie do końca września. Długo nie robiłem aktualizacji towaru na sklepie i zbliża się ona wielkimi krokami. I będzie duża :)

ODPOWIEDZ