60095 Deep Sea Exploration Vessel

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Durzy »

bart_ilo pisze: Wrak jest bawialny ponieważ zawala się część wraku.
Tu się narzuca pytanie dlaczego nie ma tego pokazanego w recenzji?!

Dzięki za uświadomienie! Zmieniłem poprzedni wpis. Jednak Janga to Janga ;)

W podlinkwanym przeze mnie zestawie było o tyle ciekawiej, że jeśli nurek wypychał skarb z paszczy szkieletu to wtedy paszcza automatycznie się zamykała więżąc go. A co do jego "ubogości"... szkielet zajmuje podobną ilość miejsca co wrak statku, a skał jest więcej, różnica polega na zastosowaniu dużego baseplejta, z których lego (prawie) zrezygnowało. Łącząc dna ze wszystkich tamtejszych zestawów miało się prawdziwe podwodne "miasteczko".
bart_ilo pisze:Przy zastosowaniu takiego kadłuba jak w 60014 wyszedłby podobny statek.
Tylko czy zmieściłby się na nim ponton, batyskaf, klatka, dźwig i reszta sprzętu? A jeśli tak, to czy niebyły za wysoki w skutek czego by się wywracał?
Ostatnio zmieniony 2016-09-09, 20:31 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mcq_90
Posty: 49
Rejestracja: 2016-07-22, 12:30
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Mcq_90 »

bart_ilo pisze: Jak naklejki po teście? W jakim są stanie?
Trzymają się cało, zanurzenie było na chwilę, celem zrobienia zdjęcia i od razu wytarłem do sucha.
Durzy pisze:Wrak jest mało bawialny. Dlaczego? Mogłoby się coś zawalać przy wyciąganiu skarbu
ależ zawala się i to bardzo spektakularnie. Kiedy poruszy sie sztabki złota, mostek wali się na głowy.
Zgadzam się co do aparatów podwodnych, co z resztą wspominałem w recenzji, zamiast kilku aparatów mogli dać jeden porządny batyskaf, bo tego mi najbardziej brakuje w serii, czego efektem jest [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=28186]żółta łódź podwodna[/URL]. Podobnie rzecz się ma z helikopterem i samolotem w tej serii, do cholery, mamy tyle latających maszyn, a duzych pływających jednostek niestrażackich i niepolicyjnych mało, mogliby pomyśleć o jakimś kutrze albo czymś. Zgadzam się też co do całokształtu dna w tym zestawie. Moim zdaniem statek badawczy powinien być osobno, a dno, bardziej rozbudowane, osobno, na płytce 32x32.

bart_ilo
VIP
Posty: 1494
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#18 Post autor: bart_ilo »

Durzy pisze:W podlinkwanym przeze mnie zestawie było o tyle ciekawiej, że jeśli nurek wypychał skarb z paszczy szkieletu to wtedy paszcza automatycznie się zamykała więżąc go.
Szkoda że tym razem nie zastosowali podobnego rozwiązania. Zawsze to poprawiło by atrakcyjność. Obecne rozwiązanie też jest dobre.
Durzy pisze:Tylko czy zmieściłby się na nim ponton, batyskaf, klatka, dźwig i reszta sprzętu? A jeśli tak, to czy niebyły za wysoki w skutek czego by się wywracał?
Może jakby odpowiednio rozmieścić wszystko na kadłubie to by się zmieściło.
To fakt, w momencie obrotu dźwigu poza burtę wąski kadłub mógłby się wywrócić.
A tak mamy szeroki kadłub przez co jest stabilny na wodzie a do tego wcięcie w kadłubie i stały dźwig.

ODPOWIEDZ