[MOC] Guarded Inn

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Mateusz92 »

Wypadałoby coś napisać skoro się dopytywałem o Twój model. Po zdjęciach z Jordanowa jedno ze skojarzeń było, że moc to niejako unowocześniona wersja 6067. Dbałość o detale, podstawka, kamienne mury sprawiają, że model został zbudowany na najwyższym poziomie. Jedynie co mi się nie podoba to już wspomniane niebieskie lampiony (lepsze byłyby chyba pochodnie) oraz droga (pomysł z wykorzystaniem tych cegiełkowych bricków świetny, ale tutaj droga wydaję mi się zbyt sterylna; chętnie zobaczyłbym rynek niekoniecznie średniowieczny w ten sposób wybrukowany).

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#17 Post autor: dmac »

Bardzo pięknie. Moc szczegółów; podobają mi się zwłaszcza detale budynków. I chyba niczego nie odpuściłeś (no, może poza kanciastym pniem ;) ) . Widać wkład pracy.
Gratulacje!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#18 Post autor: bart »

Dziękuję za wszystkie komentarze i sugestie i cieszę się, że Wam się podoba. Spróbuję się konstruktywnie odnieść od Waszych wypowiedzi i udzielić paru wyjaśnień na temat kwestii poruszanych przez Was.
Jellyeater pisze:Czepię się drzew. :) Ten sześcienny pień, nie wygląda fajnie. I generalnie drzewa mają cienkie pnie. W prawdziwym świecie, drzewo szerokości człowieka, to już bardzo stare i wysokie drzewo. Szerokość człowieka czyli dajmy na to dwa study w LEGO.
Zbudowałem takie drzewo o jakim piszesz w moich poprzednich budowlach ale z doświadczenia wiem, że jest ono dość niestabilne (w moim przypadku gęsta duża korona jest dość ciężka) tak więc cały czas poszukuję jakiegoś dobrego rozwiązania - na dzień dzisiejszy to musi wystarczyć ale jestem otwarty na sugestie.
Jellyeater pisze:Zastanawiam się czym jest ta droga. Brukowana nie miałaby takiego pobocza raczej. Byłby jakieś krawężniki i byłaby równa. Ścieżka nie miałaby takiej faktury.
Bo jest to stara brukowana droga obecnie przykryta błotnistą breją biegnąca przez starą bramę, która ostała się w jakimś fragmencie walącego się muru (i dlatego z tyłu są te drzewa) a do tego dobudowano karczmę. Jeśli mam być szczery to mnie osobiście się ta droga podoba. Jest inna od reszty i w pewien sposób przełamuje otoczenie karczmy. Nie ma się wrażenia, że cała podstawa wyłożona jest płytkami.

Co do jednolitości drogi. Mam pomysł jak to poprawić/zmienić ale nie mam w tej chwili właściwych elementów.
Ciamek pisze:Nie podobają mi się zdecydowanie tylko lampy - niebieskie?
Mnie się podobają. Próbowałem z innymi kolorami i nie dawało to fajnego efektu bo zlewało się z całością. Poza tym gdzieś w literaturze fantasy spotkałem się z opisem zamku z niebieskim oświetleniem wewnątrz i przyjąłem, że lampy mogą być magiczne.
Ciamek pisze: No i brak sklepień łukowych pod wiszącymi fragmentami kamienia trochę denerwuje.
Też mnie denerwuje ale jednocześnie nie wiem jeszcze jak zrobić to na tyle fajnie żeby dobrze wyglądało. Pierwotnie przy mostku miało być rusztowanie i miały tam być prowadzone prace remontowe co by usprawiedliwiało niedoróbki ale jak je tam postawiłem to zagraciło mi całą przestrzeń i zrezygnowałem.
Pakita pisze:Dodatkowo mam uwagi co do studni. Studnia sama w sobie jest ok, ale nie podoba mi się, że w obrębie jej wnętrza, koło wody widać zielone elementy. Jak już coś ma być oprócz wody widać, to chyba lepiej, żeby to był kamień - to chyba wersja bardziej prawdopodobna w "przyrodzie", a i nie będzie tak bić po oczach.
Zgadza się. Do poprawienia.
Jarema1980 pisze:Aż chcę się z budować, to samemu. Na drugim zdjęciu. Ten szary na koniu, To... Gandalf. Ciekaw jestem ile dni to budowałeś ??
Tak to Gandalf. Wstawiłem bo byłem ciekaw kto pierwszy o tym wspomni. Poza tym podkreśla, że ten MOC cały czas jest w krainie fantazji.

Hmm. Dni to byłoby naprawdę duże uproszczenie. Lepiej zapytać ile miesięcy i czy z przerwami czy bez. Dość powiedzieć, że sam budynek karczmy zbudowałem i rozłożyłem do zera dwa razy bo mi się nie podobała. Dopiero trzecie podejście dało satysfakcjonujący mnie efekt. Z pozostałymi elementami makietki było podobnie.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: mw »

Ja już Tobie bart w Jordanowie gratulowałem - bo naprawę bardzo mi się ta praca podoba, co prawda też nie moje klimaty, ale zawsze potrafię docenić prace doskonałe i nie muszą być one SW !! Gratulacje - myślę że jeszcze raz będę składał je Tobie jak wystartujesz w MOCu miesiąca :)

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#20 Post autor: bart »

Bardzo się cieszę, że się podoba jednak werdykt odnośnie MOCa miesiąca jest sumą wielu składowych i w konkursie tym wyniki bywają zaskakujące (i dobrze).

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#21 Post autor: Tranzystor »

Bardzo dobre zdjęcia.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#22 Post autor: tbzz »

Rewelacja! Tyle szczegółów i tyle się dzieje. Lubię prace wielowątkowe, takie jak Twoja. Jedyne co bym zmienił, to "zabrudził" główny trakt. Najbardziej urzekła mnie konstrukcja główna, czyli budynki oraz kamienna fortyfikacja. A jeszcze to, że nawiązujesz do klasyki i flagowego zestawu serii Castle - super. Naprawdę zacna praca. Gratulacje!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

ODPOWIEDZ