6675 Road & Trail 4 x 4

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

6675 Road & Trail 4 x 4

#1 Post autor: spider44 »

6675 Road & Trail 4 x 4

Obrazek

Przedstawiam recenzję zestawu z serii Town. Jest to jeden z dwóch pojazdów Monster Truck z klasycznej serii Town. Przed wami jedna z klasyk lat osiemdziesiątych, zestaw 6675 Road & Trail 4 x 4.


Dane techniczne

Seria: Classic Town/ Off-Road
Rok premiery: 1988
Waga klocków: 123 g
Waga zestawu: 167 g
Wymiary pudełka 19 x 9.5 x 4.5 cm
Liczba elementów: 77 (Bricklink)

Spis części: 6675
Brickset: 6675
Cena: Bricklink: 12-1159 (MISB) PLN, Ebay: od 20 PLN, Allegro: 35-45 PLN,



Pudełko, Instrukcja, Elementy

Zestaw posiadam z oryginalną instrukcją i pudełkiem. Jest ona dwustronna i rozkładana na długość. Pudełko jest z klasyczną żółtą obramówką oraz napisem LEGOLAND. Poniżej zdjęcia pudełka i instrukcji oraz zawartości.

Zawartość
Obrazek

Pudełko
Obrazek
Obrazek

Instrukcja
Obrazek
Obrazek

Elementy
Obrazek

Obrazek
Dostępny w dwóch zestawach.
Obrazek
Dostępny w dwóch zestawach.
Obrazek
W takiej konfiguracji tylko w tym zestawie.



Model

Zestaw 6675 prezentuje nam pojazd w konfiguracji amerykańskiego Monster Trucka z napędem 4x4. Zestaw jest utrzymany w dominującej czarnej kolorystyce z żółtymi elementami co dodatkowo potęguje jego mocny wygląd. W komplecie oprócz pojazdu jest również kierowca z nadrukiem czerwonego Monster Trucka na koszulce oraz kluczem francuskim. Pojazd należy do odłamu serii Town – Off-Road, która nawiązuje do pojazdów terenowych. Jest jednym z klasycznych zestawów prezentujących piękno zestawów z tamtego okresu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Modele alternatywne
Zestaw posiada aż cztery alternatywne modele. Dwa z nich to terenowe wariacje na temat modelu głównego, natomiast pozostałe to walec budowlany(?) oraz ciężarówka na balonowych kołach. Wszystkie modele alternatywne są pomysłowe i ciekawie wykonane. Co zresztą można zobaczyć poniżej.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


ObrazekObrazek
ObrazekObrazek



Podsumowanie

Zestaw 6675 jest jednym z kultowych modeli Town z lat 80. Model idealnie wpisuje się w myśl twórczą tamtego okresu. I pomimo tego że już niedługo stuknie mu trzydzieści lat jak dla mnie jest to zestaw wiecznie młody. Które z dzieci nie miałoby ochoty kierować pojazdem, który jest w stanie rozjechać wszystko na swojej drodze? :) Zestaw można bez problemu znaleźć na Allegro oraz Bricklinku i naprawdę szczerze go polecam, choć nie jest zbyt tani. Warto jednak zdobyć tą klasyczną pozycję, czy dla siebie do kolekcji, czy dla dziecka do zabawy, bo na pewno żadne z was nie będzie tego żałowało. Polecam!!!


Za
  • świetny model główny
  • kolorystyka i „moc” zestawu
  • genialne modele alternatywne
  • dostępność
  • klasyka lat 80


Przeciw
  • cena



Ocena końcowa 10/10

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2016-09-12, 09:51 przez spider44, łącznie zmieniany 2 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Śliczny jest. Można by się czepić zdjęcia na pudełku. Takie centralne i mało finezyjne. Za to ładnie pasuje między logo i słowo system.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Wrzucasz ostatnio sporo klasyki. Ja nie mam do niej takiego sentymentu jak inni, bo w młodości wiele klocków nie miałem. Nie umiem więc się tymi setami tak ekscytować bo dla mnie dzisiejsze CITY jest ładniejsze niż dawny Town.
Ten set podoba mi się jednak bardzo bardzo.
Terenówka ma ponadczasowy wygląd. Super kolorystyka, świetne terenowe koła, szyberdach a do tego ta koszulka ludzika... Cudo!
Modyfikacje z pudełka też są bardzo udane więc faktycznie jest to świetny set. Też bym mu dał 10/10.
Same recenzja oczywiście również na medal. :)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#4 Post autor: tbzz »

I to jest właśnie piękno niektórych pozycji serii Town. Bardzo dobra recenzja świetnego zestawu. Nie wiem co w nim jest najmocniejsza stroną. Czy model główny sam w sobie, czy świetne pozycje alternatywne. Nie mniej jednak dzięki po raz kolejny. :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#5 Post autor: martinb »

Odżyły wspomnienia... Pamiętam, gdy w 1993 r. spoglądałem na katalog LEGO, który chyba otrzymałem wraz z 6270, i w tym właśnie katalogu zauważyłem ten model. Niby nie pozorny, ale jednak przyciągający uwagę. Pamiętam, że bardzo chciałem go mieć. Zresztą, którego zestawu wówczas nie chciało się mieć? Każdy jako dzieciak pragnął mieć wszystko. ;-)

Dzięki za tę recenzję. Kolejna klasyka i kolejna fantastyczna recenzja.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1275
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: wallyjarek »

Miałem ten zestaw, może nawet jeszcze mam jakieś resztki w pudełku ze starymi klockami.
Naprawdę fajnie sobie przypomnieć.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#7 Post autor: Hezar »

Jeden z ciekawszych, bardziej urodziwych i - ze względu na koła - oryginalniejszych zestawów tamtych lat. Ciekawe modele alternatywne - zwłaszcza walec, który naprawdę zasługuje na słowa pochwały.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Durzy »

Muszę przyznać, że mnie, ze względu na swoją "dwukolorowość", bardziej utkwił w pamięci ten zestaw:

Obrazek

Nie wiem który fajniejszy, jednak nad genialnością modeli alternatywnych i kompletnym brakiem takowych obecnie ronię łzę: http://www.brickshelf.com/gallery/avant ... 641.12.jpg

ODPOWIEDZ