6677 Motocross Racing

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

6677 Motocross Racing

#1 Post autor: spider44 »

6677 Motocross Racing

Obrazek

Przedstawiam recenzję zestawu z serii Town. Zestaw z drugiej połowy lat osiemdziesiątych, jednego z lepszych okresów w historii Lego. Przed wami 6677 Motocross Racing.



Dane techniczne

Seria: Classic Town/ Race
Rok premiery: 1986
Waga klocków: 99 g
Waga zestawu: 132 g
Wymiary pudełka 19.3 x 9.2 x 3.7 cm
Liczba elementów: 68 (Bricklink)
Liczba minifigurek: 1 (Bricklink)

Spis części: 6677
Brickset: [URL=hthttp://brickset.com/sets/6677-1/Motocross-Racing]6677[/URL]
Cena: Bricklink: 21-1084 (MISB) PLN, Ebay: od 50 PLN, Allegro: bd,



Pudełko, Instrukcja, Elementy

Zestaw posiadam z oryginalną instrukcją, niestety bez pudełkiem. Jest ona dwustronna i rozkładana na długość. Poniżej zdjęcia instrukcji oraz zawartości.

Zawartość
Obrazek

Instrukcja
Obrazek
Obrazek

Elementy
Obrazek

Obrazek
W kolorze niebieskim w sześciu zestawach.
Obrazek
W kolorze białym w dwóch zestawach.
Obrazek
W kolorze żółtym w czterech zestawach.
Obrazek
W takiej konfiguracji tylko w tym zestawie.



Model

Zestaw 6677 prezentuje nam żółtą terenówkę z przyczepą do przewozu motocykla wyścigowego, oraz sam motocykl. Jest on w kolorze niebieskim i jest oznaczony numerem 3. Sam pojazd jest bardzo zgrabny i wpisuje się w wygląd pojazdów z tamtego okresu. Minifigurka jest w klasycznej jak na tamten okres bluzie wyścigowej z dwoma paskami i literą S oraz czarnym kasku (starego typu, który jest spotykany w Space Classic). W wersji która do mnie trafiła zestaw posiada szyby w kolorze trans clear zamiast trans light blue (podobno część z tych zestawów tak miała, ale to info nie jest potwierdzone).

Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Modele alternatywne
Zestaw posiada aż pięć modeli alternatywnych. Są to: motocykl turystyczne, ciągnik ze sprzętem rolniczym, ciężarówka do transportu motocykla, jeep terenowy z bagażnikiem na motor oraz traktor(?) z naczepą. Modeli jest naprawdę sporo jak na taki niewielki zestaw i wszystkie są pomysłowe i utrzymane na wysokim poziomie. Pod tym względem nie można zestawowi nic zarzucić.

ObrazekObrazek
Obrazek


ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


ObrazekObrazek
Obrazek



Podsumowanie

Zestaw 6677 jest modelem naprawdę wartym uwagi. Ma bardzo dobrze wykonany model główny oraz dużą ilość świetnych pojazdów alternatywnych. Jest świetnym uzupełnieniem do serii Town. Jedynym minusem jest niestety jego dostępność a przez to i spora cena. Jeśli komuś trafi się on w dobrej cenie to proszę się nie zastanawiać tylko śmiało brać. Podsumowując: warto się nim zainteresować, tym bardziej jeśli cena nie będzie wygórowana.


Za
  • bardzo dobry model główny
  • motocykl
  • pomysłowe modele alternatywne
  • ilość modeli alternatywnych


Przeciw
  • cena
  • dostępność



Ocena końcowa 7.5/10

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Ech, tak patrzę na te Twoje recenzje i jakoś smutno się robi jak człowiek zobaczy, że nawet najmniejsze zestawiki miały modele alternatywne, a teraz nawet duże zestawy ich nie mają :(

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Durzy »

Patrzę na ten zestaw i nie wiem, który podoba mi się bardziej, ten czy jego następca, którego miałem 6644 Road Rebel.

M_longer pisze:smutno się robi jak człowiek zobaczy, że nawet najmniejsze zestawiki miały modele alternatywne, a teraz nawet duże zestawy ich nie mają :(
Ba, kiedyś Technic miały instrukcje papierowe i dodatkowe klocki do kliku, a teraz nie raz duże zestawy nie mają nawet instrukcji cyfrowych do modelu B...
Lego mogłoby mieć tanim kosztem instrukcje cyfrowe do modeli alternatywnych - ogłaszając odpowiedni konkurs, jako nagrodę dając jakiś inny zestaw.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#4 Post autor: martinb »

Durzy, 6644 dostałem na jedenaste lub dwunaste urodziny. Mam go do dziś razem z pudełkiem. Fantastyczny zestaw. Jednak temu recenzowanemu też nic nie brakuje. Bardzo podobają mi się modele alternatywne - zwłaszcza ten ostatni z przyczepionym motorkiem.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#5 Post autor: tbzz »

Zarówno 6677, jak i wspomniana jego nowsza wersja czyli 6644 to fajne pozycje. Przyznam, że nie wiedziałem tego co napisał Spider o szybkach w kolorze clear. Ja posiadam wersję z szybami niebieskimi. Warto tu zwrócić też uwagę na to, iż przy szybkach niebieskich występuje rzadka wersja szyberdachu bez poprzecznych pasków w kolorze trans blue, tj. 2348a. Tak jest w moim egzemplarzu. Ponadto zestaw produkowano z dwoma wersjami plate z oczkiem, tj. 4081. W początkowym okresie, z ciężko dziś dostępnym w żółtym kolorze 4081a z wąskim paskiem, a w dalszym okresie ze standardową dziś wersją 4081b. Widać to we wszystkich katalogach, do których zdjęcia 6677 powstały w początkowej fazie produkcji. To tyle z mojej strony. :) Dzięki Spider po raz kolejny!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#6 Post autor: Hezar »

Kolejny klasyk, który akurat w tym przypadku trafia w moje gusta - ładny wizualnie, z ciekawymi modelami alternatywnymi i sporymi możliwościami, jeżeli chodzi o bawialność.
Jeśli chodzi o elementy, to można było się pokusić o kilka zdań komentarza na temat samych kół, które - nie licząc opon - stanowią jeden, kompletny element, dzisiaj w ogóle nie spotykany, a składający się z metalowej ośki, dwóch "felg" oraz płytki:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-09-21, 09:07 przez Hezar, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ