[MOC] Skrzat Przyszłości

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Allemov
Posty: 18
Rejestracja: 2013-09-25, 14:00
Lokalizacja: Wejherowo
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Skrzat Przyszłości

#1 Post autor: Allemov »

Skrzaty istniały zawsze. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Kiedy więc w roku 2150 zostały ostatecznie wytępione, w ich miejsce szybko znaleźli się odpowiedni zastępcy. Robo skrzaty. Skrzaty przyszłości - bo przyszłość, zaczyna się przecież już dziś. Żyją sobie w malutkich tunelikach pod metalowymi ulicami miast 22 wieku.

Ten tutaj. To akurat policjant na malutkim motorku. Jak każdy skrzat - ma oczywiście dwa okrągłe oczka i jedną okrągłą jamę ustną, nico poniżej. Design ten jest oczywiście inspirowany klasycznym, znanym od ponad 150 lat emotikonem, obrazującym zdziwienie: o.o

Obrazek
Z powodów technicznych jednak zdecydowano się przesunąć usta nieco niżej i odrobinę je powiększyć. To jedna z teorii - druga jest taka, że projektant po prostu lubił kręgle.

Poniżej mamy jeszcze kilka modeli skrzatów: Skrzatową ze skrzaciątkami, Damę z rodu Skrzat i Skrzatożercę. Ten ostatni został stworzony do kontrolowania populacji skrzatów, ale to już dłuższa historia.
Obrazek
Cały pomysł zrodził się już dawno. Te kropki w stawach Hero Factory zawsze przypominały mi zdziwioną twarzyczkę. Konkurs wydał mi się idealną okazją, żeby się tym podzielić. :P
Ostatnio zmieniony 2016-09-24, 18:29 przez Allemov, łącznie zmieniany 2 razy.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: JK »

Nigdy tak na te części nie patrzyłem, ale dzięki Twojej pracy teraz też widzę już w nich oczy, uszy i paszcze:) Generalnie, zawsze przyjemnie popatrzyć na użycie części w inny, zaskakujący sposób:)

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Mutran »

Co raz zobaczone nie może być odzobaczone :_:
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Mutran pisze:Co raz zobaczone nie może być odzobaczone :_:
Ej, ale nie masz tak że szukasz twarzy w tym co Cię otacza?

Na przykład ten element mógłby robić za logo transformersów :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#5 Post autor: Pakita »

Ogólnie wszystkie te części z Hero Factory czy Bionicle mają swój ukryty potencjał. Wiem, że 99% AFOLi ich nie znosi, ale jednak będę się upierać przy stwierdzeniu, że i z nich można zrobić coś fajnego. Wystarczy po prostu spojrzeć na te elementy bez uprzedzeń ;).
Bardzo podoba mi się, że wybrałeś sobie trochę takich właśnie elementów do swojej pracy.

Nie sposób nie dostrzec tej twarzy na kulce. Swoją drogą jest bardzo zabawna :P. Fajnie dobrany element, gorzej z jego górną częścią, bo uszy powinny być po bokach, a nie w jednej linii na czubku głowy. No, ale to skrzat przyszłości, to zawsze można uznać, że przeszedł jakąś modyfikację genetyczną ;P, bądź po prostu, że to jednak nie uszy.
Ciężko mi dopatrzyć się w tych czarnych częściach motorka, być może tym razem brak mi wyobraźni.

Bardzo proszę o wrzucenie jakiegoś porządniejszego zdjęcia tych pozostałych stworzeń. Aktualne zdjęcie jest za małe, by móc popatrzeć, a przyznam szczerze, że to co widać na tym zdjęciu wygląda jak dla mnie interesująco. Podoba mi się otwór gębowy Skrzatożercy :D i z tego co widzę to on chyba trawi jakiegoś biedaka :P.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: JK »

Pakita pisze:Wiem, że 99% AFOLi ich nie znosi
W takim razie ja należę do tego 1%:)

księgowy
Posty: 77
Rejestracja: 2016-08-29, 13:54
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: księgowy »

Policjant na motorku mnie niezbyt przekonuje, ale dama z rodu Skrzat świetna.

@M_Longer - pareidolia

ODPOWIEDZ