[MOC] UH-1H Huey

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maks
Posty: 155
Rejestracja: 2014-02-19, 09:57
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: MaksM

 

[MOC] UH-1H Huey

#1 Post autor: Maks »

Witam serdecznie.

Obrazek

Zachęcony ciepłym przyjęciem (nie tylko w Polsce ;) mojego poprzedniego śmigłowca, niedługo po jego publikacji zabrałem się do pracy nad następnym. Wybór modelu niespecjalnie wyszukany, bo jest to praktycznie najbardziej znany na świecie śmigłowiec. Opracowany pod koniec lat 50. projekt Bella wykorzystujący nowoczesne silniki turbinowe udowodnił swoją wielką przydatność podczas wojny w Wietnamie, gdzie z uwagi na bagnisty i lesisty teren używanie samolotów było utrudnione, dlatego helikoptery stały się głównym środkiem lotniczego transportu wojska. Huey w zmodernizowanych wersjach produkowany jest do dzisiaj.


Obrazek
Bell UH-1H Huey(1) by [Maks], on Flickr

Mój model to Huey z wczesnego etapu produkcji, UH-1H. Malowanie wzorowane po części na Hueyach występujących w "Czasie Apokalipsy", stąd dach ma czarne akcenty. Skrzydełka na ogonie są ciemnoczerwone, a tylny wirnik szary, bo chciałem uzyskać brudny, poważny wygląd maszyny służącej na froncie. Ciekawostka- tylny wirnik to część pochodząca z zestawu 5542 Model Team. Dostałem go na urodziny nie przymierzając 16 lat temu :)
Tak wygląda oryginał: Obrazek

Miniaturki- mało kto już wspomina jak nieocenionym pomocnikiem jest generator Sariela, zatem wspominam :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Brickshelf będzie tutaj.

Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony 2016-09-25, 15:05 przez Maks, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Coś czuję, że kolejny twój model zaraz pojawi się na zagranicznych klockowych blogach. Pięknie, choć mam wrażenie, że niektóre elementy trzymają się tak tylko na słowo honoru :)
Ostatnio zmieniony 2016-09-25, 18:42 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: JK »

Na pierwszy rzut oka prezentuje się świetnie. Mam jednak wrażenie, że większość połączeń jest mocno naciągana i w wielu miejscach trzyma się "na słowo honoru":) Czy da się go bezpiecznie wziąć do ręki?:) A w jakim kolorze są części użyte do jego budowy (poza tymi, które opisałeś)? Jakoś nie mogę zidentyfikować koloru przy tym oświetleniu zdjęć.

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Iasafaer »

JK pisze:Na pierwszy rzut oka prezentuje się świetnie. Mam jednak wrażenie, że większość połączeń jest mocno naciągana i w wielu miejscach trzyma się "na słowo honoru":) Czy da się go bezpiecznie wziąć do ręki?:)
Modele są świetne, zarówno poprzedni jak i ten model, ale mam podobne odczucia.
Konstrukcja wydaje się byc wyjątkowo ażurowa i taka niepewna.
Także przyłączam się do pytania kolegi, czy da się to wziąć pewnie w ręce nie martwiąc się, że coś się urwie, czy, że normalny ścisk dłoni zrobi katastrofy.

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 155
Rejestracja: 2014-02-19, 09:57
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: MaksM

 

#5 Post autor: Maks »

Toście mnie zaskoczyli :) Zdarzało mi się tworzyć delikatne modele, ale ten taki nie jest. Można go spokojnie wziąć w dłoń. Może z zewnątrz wygląda to momentami ryzykownie, ale wszystkie bebechy i mocowania są w środku, tak, że są niewidoczne. Konstrukcja jest raczej prosta. Oczywiście jakby przywalić pięścią w szybę przednią to się rozwali :)

Kolor to dark bluish gray. A na jaki inny wygląda ? :D

Wybaczcie jakość fotek, ale nie mam doświadczenia w robieniu ich "z ręki". Ale nie o jakość tu idzie przecież, tylko żeby pokazać, że można model chwycić :)

EDIT: wstawiam jeszcze kolażyk, który zawsze tworzę z kilku ujęć przy okazji prezentacji moich prac na Flickrze.
Obrazek
UH-1H Huey (2) by [Maks], on Flickr
Załączniki
WP_20160925_22_04_32_Pro.jpg
WP_20160925_22_04_32_Pro.jpg (146.34 KiB) Przejrzano 4803 razy
WP_20160925_22_04_12_Pro.jpg
WP_20160925_22_04_12_Pro.jpg (129.04 KiB) Przejrzano 4803 razy
Ostatnio zmieniony 2016-09-25, 21:22 przez Maks, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Pytałem o stabilność konstrukcji, bo patrząc na to zdjęcie lub to, mam wrażenie, te slopy nad drzwiami są tak nierówno ułożone czy wciśnięte jakby miały zaraz odpaść
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 155
Rejestracja: 2014-02-19, 09:57
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: MaksM

 

#7 Post autor: Maks »

legosamigos pisze:Pytałem o stabilność konstrukcji, bo patrząc na to zdjęcie lub to, mam wrażenie, te slopy nad drzwiami są tak nierówno ułożone czy wciśnięte jakby miały zaraz odpaść
Po prostu niedociśnięte klocki. Wybacz, powinienem był o to zadbać. Po prostu chwilę przed zrobieniem zdjęć pomyślałem że dorobię jeszcze te krzesełka w kabinie i zdejmowałem dach. Te slope'y trzymają się normalnie na studach. Na innych fotkach (później robionych) są już dociśnięte.
Ostatnio zmieniony 2016-09-25, 22:19 przez Maks, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jellyeater »

A ja mam mocno mieszane odczucia. Jak się zamknie oczy to wygląda jak BELL. Im bardziej się je otwiera tym bardziej zaczyna to wyglądać jak przypadkowa kupa klocków. :-( Pokazałeś wszystkie ich ograniczenia, jednocześnie pokazując swój kunszt budowniczego.

Zdjęcia mają tragiczny balans bieli. W życiu bym nie wpadł na to, że to DBG.

Myślę, czy by się nie dało trochę bardziej uprościć tej bryły tak by to sprawiało wrażenie BELA, a jednocześnie wyglądało na bardziej solidne i zwarte, z mniejszą ilością zębów.

Świetne proporcje i dobrze dobrana skala.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#9 Post autor: meler »

Fajnie zobaczyć dwa podejścia do tej samej maszyny w mniej więcej tym samym czasie. Podobają mi się proporcje i pewnego rodzaju surowość maszyny. Zdecydowanie wojenna :)

ODPOWIEDZ