[MOC] Turbo Time Raft

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
przem
Posty: 29
Rejestracja: 2016-10-03, 11:07
Lokalizacja: Katowice

[MOC] Turbo Time Raft

#1 Post autor: przem »

Witam

Turbo Time Raft - czyli moja improwizacja n/t podserii Time Twisters z 1997 - na zadanie "The Dark Times" w konkursie 5K.

Serię Time Cruisers/Time Twisters odkryłem stosunkowo niedawno i w mojej opinii jest to najbardziej absurdalna seria systemowego Lego. Zestawy Time Cruisers wyglądają jakby ktoś miał za zadanie stworzyć zestawy z resztek tego, co zostało po jakimś ogromnym pożarze magazynu z klockami. Wizualnie nic się tam kupy nie trzyma, a do tego jednym z głównych bohaterów jest tam Dr. Cyber.... naprawdę... Dr. Cyber... no błagam...

Dlatego też do zadania o nazwie "The Dark Times" wybrałem coś co jest dla mnie esencją mrocznych czasów TLG - niezwykłym badziewiem i początkiem upadku (tak naprawdę chciałem zrobić coś z Time Cruisers, ale niestety reguły zadania wykluczają rok 1996, dlatego zostało mi Time Twisters z 1997, które wygląda już kapkę lepiej aczkolwiek też jest strasznie słabe).

A więc do rzeczy - Turbo Tratwa Czasu - to pojazd pomocników antagonistów serii - tajemniczego ducha oraz szkieletowego maga. Chłopaki (?) dryfują w czasie na swojej tratwie, odciągając uwagę od Tony'ego Twistera oraz profesora Millenium, którzy wykradają z różnych czasów potrzebne im drogocenności. MOCyk składa się z ~150 elementów + minifigi z akcesoriami, co mieści się w wytycznych zadania (największy zestaw podserii miał niecałe 300 elementów).

Sama tratwa to konstrukcja mechaniczno-magiczna, spokojnie sobie płynie, a jak trzeba to da się włączyć turbo i wtedy pływa efektywniej i efektowniej. Kolorystyka i akcesoria zgodne z duchem serii - brak elementów ruchomych połączonych z napędem, co było obecne w każdym z 3 (!) modeli serii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuje.
Ostatnio zmieniony 2016-10-10, 20:26 przez przem, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Serię Time Cruisers/Time Twisters odkryłem stosunkowo niedawno i w mojej opinii jest to najbardziej absurdalna seria systemowego Lego. Zestawy Time Cruisers wyglądają jakby ktoś miał za zadanie stworzyć zestawy z resztek tego, co zostało po jakimś ogromnym pożarze magazynu z klockami.
Tak właśnie wyglądał początek kryzysu. Za to ostatnio kupiłem Magic Moutain Lab za coś w okolicach 100 PLN. Chyba 6 skał, palma i niebieskie podstawki 16x32 i 2x16*16. Przyzwoity interes. Do tego małpa. Reszta klocków gratis. :-)

Ładne kolory. Ogólnie wygląda jak te pokręcone zestawy. Estetyczne.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Taausz »

Jedna z najlepszych serii mojego dzieciństwa!

Ciekawy desing. Wygląda skromnie ale mi się za to bardzo podoba :)

Jedynie zamienił bym chyba odwrotnie zegar z "kręciołkiem" umożliwiającym podróże w czasie.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Durzy »

O ile w czasach dzieciństwa sam niezbyt doceniałem tę serię, to teraz muszę przyznać, że jest wybitnie interesująca. To jest systemowa seria, a dzięki okołotechnicowym rozwiązaniom (genialnym w swojej prostocie) zobaczcie ile mają działających mechanizmów! Nawet najmniejsze zestawy! Ciężko o drugą tak pomysłową serię, a szkoda.

Gdyby ten MOC był zestawem produkcyjnym to pewnie podczas pchania tratwy do przodu masz ty by się kręcił lub coś podobnego, a poza tym i poza brakiem odpowiedniej figurki wygląda świetnie. Gdyby seria miała teraz wznowę, to spokojnie mógłby ją dumnie reprezentować.

socha23
Posty: 25
Rejestracja: 2015-05-31, 17:50
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: socha23 »

Widzę inspirację zestawem 6257. Miałem go w dzieciństwie, aż się łezka w oku kręci.

Bardzo fajna praca! Od razu widać, co to jest, i w estetyce jakiej serii została zrobiona. Nie jestem tylko pewien tego niebieskiego headlighta z przodu, jest trochę rażący.
Ostatnio zmieniony 2016-10-14, 21:51 przez socha23, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ