[MOC] Mini Kamieniczka Nr 2

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

[MOC] Mini Kamieniczka Nr 2

#1 Post autor: Biedrus »

Witam wszystkich.
Zgodnie z zapowiedzią prezentuje kolejną kamieniczkę w micro skali.
Praca spełnia wymogi Ligi Szesnastek, zdjęcie udowadniające to znajduje się w galerii.

Obrazek1 by Jacek Biedroński, on Flickr[/img]

Obrazek2 by Jacek Biedroński, on Flickr[/img]

Obrazek3 by Jacek Biedroński, on Flickr[/img]
Zestawienie z poprzednią kamieniczką.

Dziękuje za uwagę i zapraszam do komentowania.



Galeria.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

To jakiś meczet a nie kamieniczka. Dach zupełnie nie z tej bajki. Studa w 2 oknie też się dało uniknąć. :P
Ostatnio zmieniony 2016-10-15, 08:29 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Stelario pisze:To jakiś meczet.
O to to... Fasada tego meczetu, to fajny pomysł na oddanie takiego budynku w "płaskorzeźbie".

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Zdecydowanie dwa osobne okna na górze, zamiast tego rogala.
Wejście może zostać.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 155
Rejestracja: 2014-02-19, 09:57
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: MaksM

 

#5 Post autor: Maks »

Mi się bardzo podoba. Nawiązuje wyraźnie do prac pewnego słynnego katalońskiego architekta. Secesja to coś bardzo nietypowego i ciężkiego do oddania w klockach, więc cieszę się, że ktoś próbuje. Może pewne detale wymagają dopracowania, ale praca bardzo wartościowa.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#6 Post autor: Pakita »

Maks pisze:Mi się bardzo podoba. Nawiązuje wyraźnie do prac pewnego słynnego katalońskiego architekta. Secesja to coś bardzo nietypowego i ciężkiego do oddania w klockach, więc cieszę się, że ktoś próbuje.
Hola, hola. Jeśli to miała być secesja to jednak nie wyszło. Jeśli to miał być Gaudi to już nie wyszło totalnie. Zrobienie zabudowanego łuku jeszcze z nikogo Gaudiego nie uczyniło ;). Poza tym jeśli to miałaby być secesja to dach jest kompletnym nieporozumieniem.

Biedrus, pomysł na kamieniczki w mikroskali jest absolutnie genialny. Nie ma też co ukrywać, że nie jest to łatwe. Jednak cieszę się, że je budujesz, bo jakby nie patrzeć jest to coś co na LUGPolu się nie zdarza :).

Co do samej kamienicy... Wydaje mi się, że pomieszałeś ze sobą zbyt wiele różnych elementów architektonicznych. Z jednej strony mamy taki dach, z drugiej nagle te łuki, które faktycznie mogłyby być jakimś nawiązaniem do secesji, z kolejnej te wstawki ceglane. No i ta gwiazdka - wydaje mi się, że to ona razem z tymi łukami przywiodła niektórym na myśl skojarzenie z meczetem. I jeszcze te kłujące okna. Za dużo różnorodności, przynajmniej jak dla mnie.
Nie za dobrze wyglądają też te podwójne białe okna zsunięte na krawędzie budynku - powinny być bliżej środka.

Czy jak budujesz to korzystasz ze zdjęć konkretnego budynku? Osobiście wydaje mi się to niezbędne, jak się nie jest architektem. Z doświadczenia polecam gromadzenie sobie materiałów foto przed przystąpieniem do budowania. Takie postępowanie nie wyklucza inwencji twórczej, bo i tak wiele rzeczy trzeba przystosowywać do skali, ale ułatwia zachowanie określonej koncepcji.
Ostatnio zmieniony 2016-10-16, 06:30 przez Pakita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#7 Post autor: Biedrus »

Dziękuje za wszystkie komentarze.
Studa w 2 oknie też się dało uniknąć. :P
Jak nie zapomnę przy następnych zakupach na BL-u kupić dwa klocki to, pozbędę się tych studów.

Wygląda jak meczet? Może być meczetem, to nieistotne.
Nie jest to żadna secesja, na niczym się nie wzorowałem. Te kamieniczki traktuje jako formę relaksu, trochu eksperymentuje na nich. Zdaję sobie sprawę, że dach nie pasuje,oraz że oba budynki razem też średnio się komponują, ale to nie jest dla mnie aż tak bardzo ważne.
Budowanie w mikroskali budynków jest dla mnie ciekawym i pouczającym doświadczeniem, nie spodziewałem się tylu problemów związanych z tym.
Czas teraz na jakąś narożną kamieniczkę :)
Ostatnio zmieniony 2016-10-20, 17:35 przez Biedrus, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: DonBolano »

Biedrus pisze:Zdaję sobie sprawę, że dach nie pasuje,oraz że oba budynki razem też średnio się komponują, ale to nie jest dla mnie aż tak bardzo ważne.
Cóż - wystarczy przejść się np. po Wrocławiu i co chwilę będziesz odnosił takie wrażenie. Takie potworki czasami wstawiają w luki między kamienicami, że głowa mała. Także Twoja wyróżniająca się kamieniczka nie jestem niczym anormalnym, a jedynie odwzorowaniem polskiej rzeczywistości architektonicznej.

Mi się mimo wszytko podoba. Czekam na następne ;)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Hobbit »

Chyba pokochałem modele w mikroskali.
Co prawda w mikroskali narazie zbudowałem tylko jeden z Gwiezdnych Wojen VII, ale w planach mam jeszcze mini planetę Hoth.
Kamieniczka jest naprawdę udana, tylko wg mnie ma trochę za mało okien.
Hobbit

ODPOWIEDZ