[MOC] Blinky vs Pac-Man

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
przem
Posty: 29
Rejestracja: 2016-10-03, 11:07
Lokalizacja: Katowice

[MOC] Blinky vs Pac-Man

#1 Post autor: przem »

Witam

Kolejna praca na 5K - tym razem do zadania "flatlandia"

Wymagane wymiary pracy jakoś od razu skojarzyły mi się z grami z lat 80 - duże piksele, jaskrawe kolory, niska rozdzielczość (32x32)... dlatego postawiłem na klasyczny pościg w wykonaniu Blinkiego i Pac-Mana.
Czy nasz bohater zdąży do power-upa ? Czy może Blinky będzie pierwszy ?

Praca mieści się w sześcianie 32x20x2 study, co więcej, samodzielnie stoi bez podtrzymywania i nie rozpada się pod własnym ciężarem (górna ścianka korytarza).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuje.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: DonBolano »

Świetne. Proste i pomysłowe :-)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Naprawdę fajne.
Dopiero na zdjęciach na BP zobaczyłem, że przestrzenie pomiędzy postaciami są puste a w sumie chyba mógłbyś wypełnić ją czarnymi klockami... Łatwiej byłoby to wozić i pokazywać po wystawach.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

To już oddech historii jest. :-) Ładnie wyszło.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: JK »

Ciekawy pomysł na pracę:)

W jaki sposób te niebieskie linie są przymocowane do płytki bazowej?

przem
Posty: 29
Rejestracja: 2016-10-03, 11:07
Lokalizacja: Katowice

#6 Post autor: przem »

ciesze się że mocyk ma pozytywny odbiór, ja jak na niego patrze to mi się buźka sama śmieje (i ogarnia ochota na odpalenie Pac-Mana ;) )

@SERVATOR - wypełnienie czarnymi zlikwiduje ten fajny efekt klockowatej pikselozy który widać na zdjęciu pod kątem, to puste musi być puste (a poza tym nie planuje uczestnictwa w wystawach, więc kwestia trwałości znika sama).

@JK - moc nie jest przyczepiony do płyty bazowej - to zdjęcie powstało celem zwymiarowania pracy. zdjęcia właściwe (te na czarnym tle - imitujące zrzut ekranu z TV) powstały przy mocu ustawionym w pionie na czarnym tle.
samo zdjęcie jest potraktowane bardzo delikatną obróbką (trochę poprawek ekspozycji/kontrastu + oczywiście kadrowanie) - to co jest czarne - było już czarne w aparacie.

fotka robiona była analogicznie do tej:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-10-19, 13:20 przez przem, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

przem pisze:@SERVATOR - wypełnienie czarnymi zlikwiduje ten fajny efekt klockowatej pikselozy który widać na zdjęciu pod kątem, to puste musi być puste (a poza tym nie planuje uczestnictwa w wystawach, więc kwestia trwałości znika sama).
Jakbyś zrobił czarne tło głębokości 1studa a postacie głębokości 2 studów, to efekt o którym piszesz byłby widoczny.
No i czy koniecznie musisz, to rozwalać? Praca jest fajna, temat rozpoznawalny, w transporcie nie byłoby kłopotliwe a ludzie widząc tę pracę na pewno by się uśmiechnęli do swojej przeszłości. ;)

przem
Posty: 29
Rejestracja: 2016-10-03, 11:07
Lokalizacja: Katowice

#8 Post autor: przem »

prawda, przy czym musiałbym wtedy zrezygnować z lekko wysuniętych plate'ów (oczy Blinkiego i kulka przed Pac-Manem) - a pomimo iż są to delikatne wypukłości to jednak w mojej opinii nadają pracy trochę "głębi"...

oczywiście o ile mówimy o pracy zgodnej z warunkami konkursu, bo jeśli to miałoby być poza konkursem to żadnych trudności nie ma :)
Ostatnio zmieniony 2016-10-19, 13:35 przez przem, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ